5 telefonat inteligjentë më të mirë për lojëra në kazino celulare 2021

Lojëra

2021-09-08

Benard Maumo

Kumari me smartfonë nuk mund të kishte ardhur në një kohë më të mirë. Sot, lojtarët munden luajnë lojërat e tyre të preferuara të kazinosë celulare në lëvizje, qoftë në bllokim trafiku, në radhë bankare, në një stol duke u çlodhur, apo kudo tjetër.

5 telefonat inteligjentë më të mirë për lojëra në kazino celulare 2021

Por pavarësisht se operatorët e kazinove optimizojnë ofertat e tyre për telefonat inteligjentë, shumë lojtarë luftojnë për të gjetur pajisjen më të mirë për lojërat e fatit celular. Pra, lirojini pak fijet e çantës dhe merrni një nga këta smartfonë të shkëlqyer të lojërave!

iPhone 12 Pro

Karakteristikat kryesore të lojërave:

 • Paneli 6.1 inç me rezolucion 1170 x 2532.
 • 6 GB RAM.
 • Kamera e përparme 12 MP dhe e pasme 12 MP.
 • 128 GB / 256 GB / 512 GB memorie.
 • iOS 14 me çipin A14 Bionic.

Kur bëhet fjalë për smartfonin më të mirë të lojrave për fansat e iPhone, iPhone 12 Pro është më i miri. Ai krenohet me një panel elegant OLED 6.1 inç të mbështetur nga një shpejtësi rifreskimi 60 Hz. Sa i përket shpejtësisë së procesorit, iPhone 12 Pro vjen me çipin A14 Bionic të ngjashëm me desktopin që funksionon me një RAM mbresëlënëse 6 GB. Plus, këtu nuk ka mungesë lojërash, falë App Store. Por për fat të keq, bateria 2,815 mAh është shumë e vogël për një telefon të kësaj madhësie.

Samsung Galaxy S21 Ultra

Karakteristikat kryesore të lojërave:

 • Paneli 6.8 inç me rezolucion 1440 x 3200.
 • 12 GB / 16 GB RAM.
 • Kamera e përparme 40 MP dhe e pasme 108 MP.
 • 128 GB / 256 GB / 512 GB memorie.
 • Android 11 me Snapdragon 888.

Samsung Galaxy S21 Ultra ia del iPhone 12 Pro në çdo kuptim. Si fillim, paneli Infinity-O 6,8 inç është i përsosur për çdo aktivitet të lojës. Një ritëm rifreskimi 120 Hz e mbështet atë për seanca të qetë lojrash. Gjithashtu, RAM-i 12 GB/16 GB do të trajtojë çdo aktivitet që ju hidhni në të pasi bateria 5,000 mAh ju ofron seanca të gjata të lojërave të fatit smartphone. Dhe nëse jeni adhurues i lojëra të drejtpërdrejta në kazinonë tuaj celulare, sistemi i fuqishëm i kamerës do të jetë i dobishëm.

Asus ROG Phone 5

Karakteristikat kryesore të lojërave:

 • Paneli 6,78 inç me rezolucion 2448 x 1080.
 • 8 GB / 12 GB / 16 GB RAM.
 • 128 GB/256 GB hapësirë ruajtëse e zgjerueshme.
 • Bateri 6000 mAh.
 • Android 11 me Snapdragon 888.

Nëse ju duket shumë i kushtueshëm Galaxy S21 Ultra, merrni këtë telefon. Me Asus ROG Phone 5, kumari në një smartphone do të jetë më i zgjatur, falë baterisë masive 6,000 mAh. Gjithashtu, ekrani AMOLED 6,78 inç ofron një shpejtësi mbresëlënëse të rifreskimit 144 Hz, që do të thotë se nuk do të humbisni asnjë detaj të vogël të lojës. Për më tepër, procesori i fuqishëm Snapdragon 888 do t'i bëjë seancat tuaja të lojrave po aq të buta sa gjalpi.

Nubia RedMagic 5G

Karakteristikat kryesore të lojërave:

 • Paneli 6.65 inç me rezolucion 2340x1080.
 • 8 GB / 12 GB RAM.
 • 128 GB/256 GB hapësirë ruajtëse e zgjerueshme.
 • Bateria 4,500 mAh.
 • Android 11 me Snapdragon 865.

Për rreth 600 dollarë, RedMagic 5G është një makinë e lyer mirë, falë çipit të fuqishëm Snapdragon 865. Nga kutia, kjo pajisje vjen me një ekran AMOLED 6,65 inç me një shpejtësi maksimale të rifreskimit 144 Hz. Sistemi i kamerës gjithashtu nuk funksionon keq. Ajo vjen me një 64MP të gjerë, 8MP ultra të gjerë dhe 8MP të përparme. Në përgjithësi, është një celular i plotësuar nëse keni një buxhet.

OnePlus 9 Pro

Karakteristikat kryesore të lojërave:

 • Paneli 6.7 inç me rezolucion 1440 x 3216.
 • 8 GB / 12 GB RAM.
 • 128 GB/256 GB memorie.
 • Kamera e përparme 16MP dhe e pasme 48MP + 50MP.
 • Android 11 me Snapdragon 888.

Nëse OnePlus është filxhani juaj i kafesë, këtu është një opsion i shkëlqyer lojrash. Ekrani AMOLED 6/7 inç 1440 x 3216 ofron një shpejtësi rifreskimi 120 Hz ndërsa procesori i nivelit të lartë Snapdragon 888 e kryen shfaqjen në sfond. Gjithashtu, ky telefon vjen me një nga sistemet më të mira të kamerave OnePlus dhe një kapacitet baterie 4,500 mAh. Më tej, karikimi 65 W siguron që nuk do të humbisni kurrë një turne.

Fjalët e fundit

Një gjë është e sigurt, shumica e këtyre telefonave inteligjentë të lojërave të fatit do të trajtojnë pothuajse të gjitha aktivitetet e kazinosë celulare që ju nevojiten. Kjo është për shkak se ato ofrojnë panele shumë të mëdha me çipa procesorësh të linjës më të mirë. Çfarë është më mirë, të gjithë mbështesin rrjetin super të shpejtë 5G.

Megjithatë, do t'ju duhet të shpenzoni para të mira për të vënë duart në një nga këto pajisje. Për shembull, Samsung Galaxy S21 Ultra dhe iPhone 12 Pro do t'ju kushtojnë të paktën 1000 dollarë. Por nëse jeni pas një argëtim i qetë i kazinosë në internet, pastaj anashkaloni etiketën e çmimit.

Lajmi i fundit

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti
2022-09-21

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti

Lajme