Baste sportive

September 22, 2021

Bastet sportive virtuale kundër basteve të rregullta sportive: Cili është më i mirë?

Emily Patel
WriterEmily PatelWriter
ResearcherAmara NwosuResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Tregu i lojërave në internet është i madh, me lojtarë nga e gjithë bota që vënë baste për gjithçka. Bastet sportive virtuale dhe bastet e rregullta sportive janë dy lloje të ndryshme bastesh që mund të bëni në internet. Baste sportive virtuale përfshin një lojtar që përdor para virtuale për të investuar në ngjarje sportive.

Bastet sportive virtuale kundër basteve të rregullta sportive: Cili është më i mirë?

Bastet sportive virtuale nuk kërkojnë ndonjë pajisje fizike ose aftësi. Si një alternativë, bastet e rregullta sportive përfshijnë para virtuale dhe reale, ku lojtari përdor njohuritë e tij për sportin për të parashikuar rezultatet bazuar në statistika si shanset dhe handikapet.

Cili lloj basti i përshtatet më mirë nevojave tuaja? Lexoni këtë postim në blog për më shumë informacion!

Si ndryshon kumari i sporteve virtuale nga bastet e rregullta

Bastet sportive virtuale janë të ndryshme sepse atletët dhe ekipet nuk janë reale. Faqet virtuale të basteve ofrojnë statistika për të gjithë lojtarët e tyre, gjë që mund ta bëjë atë një bast më të thellë sesa diçka si lojërat e fatit tradicional të futbollit, ku thjesht vendosni se kush fiton midis dy kundërshtarëve njerëzorë pa asnjë informacion tjetër rreth tyre ose sa mirë ata luajnë si individë.

Sportet virtuale gjithashtu vijnë me disa avantazhe që ato fizike nuk i kanë - domethënë shikimi i bastit tuaj të shpalosur drejtpërdrejt gjatë transmetimit nga kudo në botë për të parë se çfarë ndodh!

Kur bëhet fjalë për sportet virtuale, shanset janë gjithmonë në favor të libralidhësve. Ndryshe nga praktikat tradicionale të lojërave të fatit, të tilla si bastet në ndeshje futbolli ose një rrotë ruleti në kazinonë tuaj të preferuar gjatë fundjavës Electric Daisy Carnival në Las Vegas, nuk ka vend për zgjuarsinë dhe intuitën e një lojtari individual kur përpiqet të fitojë me kalimin e kohës.

Një gjenerues i numrave të rastësishëm (RNG) ndihmon në finalizimin e asaj që ndodh më pas duke shtuar njëfarë paparashikueshmërie në ekuacion -- ashtu si do të ishin ngjarjet sportive të jetës reale nëse do të luheshin pa ndonjë ndikim të jashtëm nga grupet RNG që ndihmojnë në përcaktimin e rezultateve bazuar në algoritme të dhëna të cilat ndiqni disa rregulla të vendosura përpara fillimit të lojës.

Ndryshe nga bastet tradicionale ku thjesht mund të kuptoni se sa para ka djaloshi tjetër dhe më pas t'i mbroni në mënyrë strategjike bastet tuaja për të fituar, bastet Sportive Virtuale ju japin mundësinë për të 'dyfishuar' çdo bast.

Procesi i bonusit është i njëjtë me bastet sportive virtuale

Nëse jeni duke kërkuar për një justifikim për të marrë pjesë në disa lojëra të fatit tuaj sportiv, atëherë të provoni një faqe virtuale bastesh mund të jetë gjëja më e mirë. Ju mund të vini bast pothuajse çdo gjë me lehtësi dhe pa pasur nevojë të shqetësoheni për ndonjë kufizim fizik ose implikim ligjor, sepse gjithçka bëhet në internet - nuk nevojitet kontakt njerëzor!

Shanset janë pothuajse identike nga një lloj kumari në tjetrin pasi që të dy llojet shfaqin të preferuarit dhe të dobëtit që kanë qenë të hendikepuar në përputhje me rrethanat. Plus, nëse tashmë e dini se si funksionojnë këto faqe falë përvojës diku tjetër (dhe kush jo?), atëherë të mësoheni me këtë alternativë duhet të jetë aq e lehtë sa byrek - fjalë për fjalë!

Cilat lloje të bonuseve të basteve sportive virtuale janë të disponueshme?

Ka një sërë bonusesh të disponueshme për bastet virtuale, siç është bonusi i depozitës. Me këtë lloj oferte, ju merrni para falas kur bëni bastin tuaj të parë ose depozitoni në një llogari me ta, e cila zakonisht është në formën e kthimit të parave nga fitimet e tyre dhe/ose ofertat e sponsorizuara për të konkurruar me bastevënës të tjerë.

Bonusi i depozitës

Është një ide e mirë të përfitoni nga mundësitë për të fituar para që ju ofrohen. Për shembull, kur bëni depozitën tuaj të parë me një sajt dhe ata ofrojnë një bonus ndeshjeje 100% deri në 200 dollarë në të, mos hezitoni! Ju do të keni 100 dollarë shtesë në xhepin tuaj menjëherë pasi të keni depozituar vetëm dyqind dollarë të tjerë. Nuk ka oferta të tjera në librat sportiv në internet për oferta kaq të shkëlqyera si kjo, kështu që nëse ka ndonjë gjë tjetër që shfaqet në ekranin tuaj dixhital që ju tundon, atëherë injoroni ato sepse këto bonuse nuk do të zgjasin përgjithmonë!

Bonus pa depozitë

Rekomanduesit e basteve zakonisht pëlqejnë që ju të depozitoni në mënyrë që të kualifikoheni për një bonus. Në fund të fundit, ata duan që ju të rrezikoni diçka përpara se të dorëzojnë para. Por nëse askush nuk depoziton asgjë dhe libralidhësi nuk ka ndonjë rrezik në rrezik? Ata thjesht mund të japin para pa pasur nevojë të fitohen përmes një lloj pune të kryer nga vetë lojtarët!

Një bonus pa depozite është një mundësi që jo çdo libër sportiv në internet e ofron - por kur ofrohet me kushte dhe kushte të arsyeshme, mund të ofrojë shumë mundësi sepse nuk ka rreziqe të përfshira në anën tuaj: Ju nuk keni nevojë të financoni një llogari ose madje të vendosni marrja e kolateralit nga një burim tjetër si garanci; në vend të kësaj, thjesht plotësoni kërkesat e regjistrimit (të cilat mund të përfshijnë gjëra të tilla si ofrimi i informacionit të saktë për veten tuaj).

Bast Falas

Njeriu mesatar nuk mund të rrezikojë paratë që nuk i ka. Po sikur të kishit mundësinë të vini bast në një ekip, por pa asnjë aksion? Ju mund të vendosni paratë tuaja falas.

Për shembull, le të themi se dua të vë bast që skuadra ime e preferuar e futbollit do ta fitojë ndeshjen e tyre këtë të diel me të paktën 5 pikë kundër rivalit tonë nga i gjithë qyteti. Për t'i bërë gjërat më interesante dhe sfiduese (dhe për shkak se shanset janë shumë të shtrembëruara), ne do të vendosim një shumë totale bastesh prej 8 dollarësh të basteve falas ose të basteve "përkrahëse" siç i quajnë disa - 5 dollarë në secilën anë të rreshtit .

Nëse një pjesë fiton, atëherë ne mbledhim të gjitha ato fitime minus çdo humbje të shkaktuar gjatë kohës së basteve; nëse të dyja pjesët humbasin atëherë nuk mbledhim asgjë.

Bastet e sporteve virtuale falas janë një ide e shkëlqyer sepse nuk keni nevojë të keni para dhe është një mënyrë e shkëlqyer për të testuar aftësitë tuaja të lojërave të fatit pa rrezikuar asnjë nga paratë tuaja të fituara me vështirësi!

Bast pa rrezik

Një bast pa rrezik është kur një lojtar nuk ka nevojë të humbasë së pari përpara se të shlyejë bastin.

Për shembull, nëse keni 100 dollarë në llogarinë tuaj dhe vendosni 50 dollarë të tjera në të kuqe në ruletë pasi keni hedhur para për të zezën, atëherë bastet e vendosura dyfishohen ose trefishohen me këtë opsion në varësi të rregullave të kazinosë.

Kjo do të thotë se edhe pse njerëzit mund të mendojnë se do të fitojnë më shumë nga investimi i tyre fillestar sesa ajo që ofrohet nga bastet falas pasi nuk kërkon të rrezikosh asgjë paraprakisht, mund të ketë pasoja negative sepse duhet të vendosë gjithashtu të gjitha fondet e tij/saj. si të paguajë çdo tarifë që lidhet me daljen nga një situatë e tillë (shlyerja e humbjeve).

Ju do të duhet të plotësoni termat dhe kushtet e bonusit

Asgjë nuk është vërtet falas në botën virtuale të basteve. I tillë është rasti me ofertat e bonusit në baste sportive, të cilat vijnë me disa kushte të zakonshme që duhet të plotësoni përpara se të arkëtoni fondet nga këto bonuse. Këtu janë disa prej tyre:

Rollover i referohet asaj se sa duhet të vendosni bast përpara se të tërhiqni çdo para shtesë që vjen si pjesë e një oferte; është renditur si një shumëfish (zakonisht 20x) e depozitës tuaj fillestare ose madhësisë fillestare të bastit kur vendosni një të ri.

Për shembull, nëse bëj depozitën time të parë ndonjëherë dhe më jepen 50 dollarë për ta bërë këtë, por duhet ta kaloj atë njëzet herë me 10 cent në herë, vetëm që të mund të tërheq vetë çdo gjë—kur mund të jetë mirë në vijim? Padyshim që dëshironi të kërkoni oferta që nuk kanë një kërkesë të lartë rollover.

Korniza kohore e rrotullimit

Disa faqe bastesh nuk ju japin përgjithmonë takimin me rollover. Në vend të kësaj, ata gjithmonë vendosin një kufi kohor se sa kohë duhet të plotësoni këtë kërkesë. Në përgjithësi, megjithatë, sasia e ditëve varion nga 30-180 dhe nëse mjaft prej tyre kalojnë pa përmbushur kërkesat e lojës, atëherë ajo llogari mund të mbyllet me çdo fond ende në të i konfiskuar përsëri te operatori i sporteve ose kazinosë. Është e mençur që më të mirët të mos i heqin sytë nga lojërat sepse edhe harrimi i llogarive tuaja mund të çojë në një rrugë fatkeqe ku disa para mungojnë ashtu si kjo!

Shanset minimale

Bookmakers nuk duan që ju të vini bast në të preferuarat e rënda vetëm për hir të zhbllokimit të një bonusi. Ata preferojnë t'ju shohin të ndërmerrni disa rreziqe gjatë rrugës, kështu që e bëjnë vërtet të vështirë duke kërkuar shanse minimale ose më mirë gjatë periudhave të rikthimit (p.sh. -155).

Tregjet e kufizuara

Në shumë raste, librat sportiv kufizojnë opsionet tuaja të basteve kur keni një bonus aktiv.

Ky është rasti me një libralidhës që ofron baste të rregullta dhe virtuale. Nëse këto tregje specifike janë të kufizuara nga kushtet e promovimit, atëherë nuk do të mund të vendosni baste në fusha të pranueshme, përveç nëse ato gjithashtu bien nën këtë kufizim, gjë që mund ta bëjë të vështirë për bastorët për shkak të të gjitha kufizimeve të tyre të mundshme në atë lloj tregu ata duan të luajnë kështu që nuk ka garanci nëse ndonjë veprim nga ose kundër tyre do të llogaritet në përmbushjen e kërkesave të nevojshme për të kërkuar bonuse.

Metodat e kufizuara të depozitimit

Shumë faqe bastesh e bëjnë të vështirë arritjen e një pagese duke mos pranuar pagesa me portofolin elektronik. Ndërsa disa libra sportive ofrojnë vetëm depozita Skrill dhe Neteller, të tjerët e kanë bërë procesin e tyre të pagesës shumë më të lehtë për lojtarët me opsione si PayPal ose përpunimi i kartës së kreditit. Në të vërtetë varet nga preferenca e klientit se në cilin lloj faqeje duan të kalojnë gjatë kryerjes së çdo transaksioni.

Libri mesatar sportiv në internet ofron një shumëllojshmëri të gjerë opsionesh bankare për të shmangur dekurajimin e klientëve nga depozitimi i parave. Në fund të fundit, nëse nuk u jepni atyre një rrugë, atëherë si do të depozitojnë? Megjithatë, ekzistojnë dy lloje bankash që mund të kufizohen kur përpiqen të përdorin bonuse: ata që mbështeten kryesisht në përdorimin e Skril si një metodë llogarie dhe ata që zgjedhin kryesisht Neteller-in mbi metodat e tjera. Disa rezervistë nuk do të lejojnë depozita ose tërheqje duke përdorur ndonjë nga këto metoda kur ata janë aktivë me një ofertë bonusi.

Bastet maksimale

Për ta bërë bankrollin tuaj të zgjasë sa më gjatë që të jetë e mundur, depozitoni një shumë të vogël parash për të filluar. Vendosni baste të mëdha nëse dëshironi një pagesë të menjëhershme me kërkesat e rikthimit në shumicën e faqeve të basteve.

Kujdes për kufijtë! Ju mund të mos jeni në gjendje të vini bast më shumë se 50 dollarë ndërkohë që plotësoni kërkesat për lojëra në disa libra sportive - pasi të arrihet kufiri, çdo depozitë shtesë do të anulohet dhe nuk do të fitohen bonuse të reja derisa të jenë pastruar mjaft fitime origjinale për të cilat mund të duhen muaj apo edhe vite në varësi të llojit të bastuesit që ata janë dhe sa bast vihet në ditë në të gjithë portofolin e faqes së tyre.

konkluzioni

Ndërsa debati vazhdon nëse bastet sportive virtuale janë apo jo më të mira se të zakonshmet, është e rëndësishme të kuptojmë se çfarë përfshijnë të dyja llojet e basteve. Bastet sportive virtuale ofrojnë një shumëllojshmëri përfitimesh për ata që kërkojnë diçka të re dhe të ndryshme në rutinën e tyre të lojërave të fatit.

Për shembull, ju mund të bastni nga kudo në çdo kohë vetëm me pajisjen tuaj celulare. Plus, nuk ka nevojë të shqetësoheni për kushtet e motit që ndikojnë në lojë, sepse të gjitha bastet vendosen në mënyrë elektronike.

Nga ana tjetër, disa njerëzve u pëlqen të kenë atë kontakt personal kur vënë bast para, kështu që preferojnë format tradicionale të basteve sportive mbi këto alternativa dixhitale. Zgjedhja varet nga vlera që i kushtoni lëvizshmërisë dhe efikasitetit të kohës kundrejt ndërveprimit personal dhe komunikimit ballë për ballë Bastet sportive virtuale kundrejt basteve të rregullta sportive.

Nëse lind ndonjë pyetje tjetër në lidhje me këtë temë ose ndonjë gjë tjetër në lidhje me kazinotë në internet, mos ngurroni të na kontaktoni këtu.

Të rejat e fundit

Fitimi i lojërave të mëdha në kazinotë celulare
2023-11-28

Fitimi i lojërave të mëdha në kazinotë celulare

Lajme