Bingo

February 17, 2022

Çfarë lloj lojtari Bingo jeni ju?

Emily Patel
WriterEmily PatelWriter
ResearcherAmara NwosuResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Të luash bingo në celular është shumë argëtuese dhe kërkon shumë pak aftësi sepse loja bazohet në fat dhe shanse. Sidoqoftë, kjo nuk e pengon një lojtar bingo të adoptojë një stil të caktuar për të përmirësuar lojën e tij, për të fituar çmime më të mëdha dhe për t'u argëtuar më shumë jashtë lojës.

Çfarë lloj lojtari Bingo jeni ju?

Rregullat e bingos ndryshojnë nga loja në lojë, por koncepti i përgjithshëm është i thjeshtë: hiqni numrat e deklaruar në kartën tuaj dhe, nëse plotësoni një linjë ose një shtëpi të plotë, ju fitoni.

Disa lojtarë favorizojnë lojërat me çmim të madh, ndërsa të tjerë shijojnë bingo sociale. Në varësi të lojës, mund të ketë raunde bonus ose shpërblime shtesë, si dhe një veçori bisede live ku mund të shoqëroheni me miqtë.

Cilado lojë që zgjidhni të luani, një komponent i personalitetit tuaj ka të ngjarë t'ju ketë tërhequr drejt saj. Pra, le të hedhim një vështrim në katër lloje të ndryshme lojtarësh bingo, si dhe disa këshilla bingo për t'ju ndihmuar të kuptoni se cili lloj lojtari bingo jeni.

Mbledhja e biletave

Kur luani bingo celulare, duhet të blini një biletë për të marrë pjesë në lojë. Një biletë do të jetë e mbushur me shifra të rastësishme dhe nëse e përfundoni para kujtdo tjetër, kjo llogaritet si fitore.

Disa lojtarë vendosin të luajnë me një biletë të vetme, por të tjerë do të blinin një pirg për një lojë. Blerja e më shumë biletave rrit shanset për të fituar çmime, por jo shanset për të fituar xhekpotin në krahasim me bastin tuaj.

Prapëseprapë, të qenit një Mbajtës Biletash është ideale nëse ju pëlqen të keni fitime të rregullta në llogarinë tuaj.

Lojtari social

Disa lojëra bingo kanë më shumë aspekte sociale se të tjerat. Nëse ju pëlqen lojrat sociale, sigurohuni që të shikoni opsionin e bisedës live të një loje bingo përpara se të blini një biletë.

Në këtë mënyrë, ju mund të qëndroni në lojë dhe të flisni me lojtarë të tjerë gjatë gjithë natës. Biseda drejtpërdrejt është një mënyrë e mrekullueshme për të takuar njerëz të rinj, për të bërë pyetje dhe thjesht për të kaluar kohën.

Lojtarët socialë janë zakonisht më pak të shqetësuar për të fituar shuma të mëdha parash dhe më shumë të shqetësuar për të kaluar një kohë të mirë. Disa nga entuziastët më të mëdhenj të bingos në botë, megjithatë, filluan si lojtarë socialë - qoftë në internet apo në një sallë bingo.

Ndjekësi i Jackpot-it

Kur bëhet fjalë për madhësinë e jackpot-it, ka shumë lloje lojërash bingo. Shumica dërrmuese do t'ju japë një pagesë më të madhe nëse blini një biletë më të kushtueshme. Megjithatë, ndjekja e çmimeve të mëdha mund të jetë e vështirë nëse keni një buxhet të kufizuar.

Zgjidhja është të luani lojëra me pagesë të ulët, me shanse të ulëta dhe të shpresoni për më të mirën. Lojërat Bingo zakonisht publikojnë çmimet e tyre për këdo që merr një shtëpi të plotë, kështu që ju mundeni shfletoni rreth një kazinoje celulare suitë për të parë se cila është ideale për ju.

Mos harroni se disa jackpot mund të arrijnë qindra paund, ndërsa biletat mund të kushtojnë deri në dhjetë pena. Kuptohet, shanset tuaja për të fituar xhekpotin janë ulur – por pasi të keni marrë një ndjenjë për lojën dhe ndoshta të keni rritur buxhetin tuaj, mund të jeni në një pozicion më të mirë për të synuar jackpot-et e përsëritura.

Të rejat e fundit

Fitimi i lojërave të mëdha në kazinotë celulare
2023-11-28

Fitimi i lojërave të mëdha në kazinotë celulare

Lajme