A po luajnë më shumë lojtarë të rinj Bingo në internet?

Bingo

2021-10-20

Bingo është një nga shtyllat kryesore lojra kazino celulare në çdo faqe apo aplikacion serioz të kazinosë. Loja është jashtëzakonisht e thjeshtë për t'u luajtur me një shtëpi miqësore për lojtarët më pak se 2%.

A po luajnë më shumë lojtarë të rinj Bingo në internet?

Por për të qenë i sinqertë, bingo nuk është i popullarizuar në mesin e djemve të rinj si lojëra elektronike video. Në fakt, loja shpesh konsiderohet si një 'e dashur' për lojtarët më të vjetër. Pra, pse është kështu? Dhe a po ndryshojnë gjërat tashmë? Këtu është e vërteta!

Një histori e shkurtër e Bingos

Bingo është një lojë fati në tryezë ku lojtarët i heqin numrat e kartave ndërsa telefonuesi tërheq letrat në mënyrë të rastësishme. Në këtë lojë të bazuar në fat, fituesi është zakonisht lojtari i parë që shënon të gjithë numrat e tij.

Me këtë në mendje, bingo u shpik në shekullin e 16-të (1530 konkretisht) në Itali. Më pas, loja u përhap si zjarri në vende të tjera evropiane si Britania e Madhe dhe Franca në shekullin e 18-të.

Në Britaninë e Madhe, bingo ishte jashtëzakonisht popullor, duke çuar në prezantimin e Aktit të basteve dhe bixhozit në vitin 1960. Si rezultat, sallat e bingos si Mecca Bingo dhe The Rank Organization u shfaqën për të ofruar çmime të mëdha në para.

Megjithatë, shumica e këtyre sallave janë arsyet kryesore pse bingo sot konsiderohet si lojë e të moshuarve. Kjo për shkak se lojtarët e moshuar mbushën sallat e bingos në përpjekjen e tyre për të rrëmbyer plaçkën.

Por ky stereotip po ndryshon shpejt pas hapjes së faqes së parë të bingos në internet në 1996. Sot, do të gjeni çdo kazino në internet me bingo.

Si të luani Bingo në internet

Siç u tha më parë, të luash bingo përfshin shkumësimin e numrave në një biletë. Në mënyrë tipike, një biletë standarde bingo ka 27 hapësira me tre rreshta dhe nëntë kolona.

Lojtarët gjejnë katër hapësira bosh dhe pesë numra në çdo rresht. Nga ana tjetër, çdo kolonë ka një maksimum prej tre numrash të rregulluar në varësi të kompanisë.

Kur luani bingo online ose offline, filloni duke blerë një biletë dhe prisni që numri i parë të thirret. Nëse numri është në biletën tuaj, kaloni atë. Personi i parë që kalon mjaftueshëm fiton çmimin.

Është interesante se telefonuesi mund të vazhdojë të shpallë numrat për më shumë linja që duhen kaluar. Qëllimi është të krijohet një "shtëpi e plotë" ku të gjithë numrat në një biletë janë kryqëzuar.

Më poshtë janë kombinimet e ndryshme fituese të bingos:

  • Linja - duke shënuar numrat e biletave që mbulojnë një vijë horizontale.
  • Dy rreshta - shënimi i numrave në dy linja biletash.
  • Katër qoshe - duke shënuar shifrat më të djathta dhe më të majta në vijat e sipërme dhe të poshtme.
  • Shtëpi e plotë - duke shënuar të pesëmbëdhjetë numrat e biletave.

Alternativat e Bingos për të luajtur

Ende nuk jeni të bindur për të luajtur bingo në internet? Në vend të kësaj, provoni fatin tuaj në një nga këto lojëra tavoline:

  1. Blackjack

Blackjack është një lojë klasike me letra ku lojtarët përballen me tregtarin në një duel për të marrë dorën me vlerën më të lartë. Por ndërsa e bëjnë këtë, ata nuk kanë nevojë të kalojnë mbi 21 vjeç ose të rrëzohen. Blackjack është padyshim loja më e pëlqyer e kazinosë nga lojtarët me përvojë për shkak të avantazhit të saj të ulët.

  1. Bakarat

Ashtu si bingo, baccarat është një tjetër lojë kazino me një stereotip të gabuar. Zakonisht, lojtarët i shmangen kësaj loje, duke menduar për ata me xhepa të thellë (sigurisht, falë filmave). Por përkundrazi, baccarat është një nga lojërat e fatit më të përballueshme dhe më të thjeshta për t'u luajtur.

  1. Poker

Ngjashëm me blackjack-un, pokeri është një lojë aftësish. Por në këtë rast, lojtarëve dhe tregtarit u shpërndahen pesë letra (nganjëherë tre). E mira e kësaj loje tavoline është se lojtarët në internet mund të gjejnë variacione të shumta, secila me skaje të ndryshme shtëpie. Për shembull, Jacks or Better ofron deri në 0,46% me një strategji optimale, ndërsa Caribbean Stud arrin në më shumë se 5%.

konkluzioni

Në përgjithësi, bingo është një nga lojërat më fitimprurëse dhe më të thjeshta të kazinosë për t'u luajtur në internet. Me një avantazh shtëpie nën 2%, loja konkurron me shumicën e variacioneve të pokerit në përfitim. Por nëse nuk doni të luani bingo në internet, ka shumë opsione për të zgjedhur.

Të rejat e fundit

Relax Gaming kurorëzon milionerin e tij më të ri të Jackpot-it me Megapagues në Unibet
2023-09-03

Relax Gaming kurorëzon milionerin e tij më të ri të Jackpot-it me Megapagues në Unibet

Lajme