Charms fat për lojërat e fatit: Magjia pas një kutie drithërash

Lojëra

2021-09-24

Katrin Becker

A keni dëgjuar ndonjëherë për Lucky Charms për kumar? Charms fat janë një kuti me drithëra me marshmallows të vogla që shije magjike e shijshme. Bukuritë me fat mund të ndihmojnë fatin tuaj në lojë, dhe hajmalitë me fat për lojërat e fatit nuk ndryshojnë!

Charms fat për lojërat e fatit: Magjia pas një kutie drithërash

Ky artikull ka të bëjë me mënyrën se si Lucky Charms mund t'ju ndihmojnë fitoni shumë në lojërat e kazinosë celulare si blackjack, poker, bingo dhe lojëra elektronike.

Me lojërat më me fat, mund ta gjeni veten në zotërim të një ose më shumë hajmali fatsjellës. Nga monedhat te Buda e qeshur dhe patkonjtë, ka shumë sende që njerëzit besojnë se do t'u sjellin fat të mirë.

Në fakt, shumë lojtarë kanë sharmin e tyre të fshehtë që e mbajnë personalisht kur luajnë në një tavolinë kazinoje, sepse besohet se kjo rrit shanset për të fituar të mëdha! Këtu është lista jonë:

Tërfili katër fletë

Tërfili me fat fillimisht u lidh me traditën irlandeze të Ditës së Shën Patrikut, kur një tërfil me tre fletë u njoh si një ikonë simbolike për Trininë e Shenjtë të krishterë: Zoti, Biri dhe Shpirti i Shenjtë në këtë ditë të shenjtë për nder të mbrojtësit të Irlandës. shenjtor.

Edhe pse në ditët e sotme, nëse keni fatin të gjeni një që ka katër gjethe, atëherë ai shihet jo vetëm si fat i mirë, por edhe një ogur nga vetë parajsa!

Kur mendojmë se sa të rralla janë në të vërtetë këto bimë të vogla të veçanta, nuk mund të mohohet se kanë një fuqi serioze ose lidhje të fortë me hirin hyjnor, gjë që i bën ato shumë më unike se çdo simbol tjetër atje sot, sepse ndryshe nga shumica e llotarive... shanset favorizojnë shumë personin që e gjen.

Patkua

Që nga fillimi i kohës, njerëzit kanë kërkuar mënyra për të sjellë më shumë fat në jetën e tyre.

Një mënyrë e tillë është përmes një sharmi me patkua - të quajtur sipas Shën Dunstanit në folklor, i cili e gozhdoi atë në vend që ta gozhdonte një mbi kalin e Djallit, siç ishte qëllimi i tij fillestar.

Tradita është transmetuar që nga kohërat e lashta dhe ekziston ende sot me disa familje që i varin ato mbi dyer ose vende të tjera që ju mbrojnë kundër shpirtrave të padëshiruar - duke përfshirë ata të bezdisshëm që vijnë duke trokitur gjatë darkës!

Buda i qeshur

Buda i qeshur është i njohur për aftësinë e tij për të sjellë prosperitet dhe pasuri. I njohur si "Hotai" ose "Pu-Tai", ai zakonisht përshkruhet me një shprehje të lumtur, i ulur mbi baleta orizi ndërsa fërkon barkun e tij, gjë që i plotëson dëshirat e kujtdo që e fërkon. Statuja qëndron në shumë shtëpi në të gjithë Kinën dhe njerëzit besojnë se nëse bëni dëshirën tuaj të parë përpara se të prekni Hotai, atëherë të gjitha dëshirat e tjera do të realizohen!

Kohët e fundit, kjo sharmë fati është përdorur nga kumarxhinjtë në vend të atyre që kërkojnë fat të mirë në shtëpi. Nëse dikush dëshiron më shumë pasuri atje, mund t'u kërkojë miqve të tyre t'i blejnë një të tillë, sepse tani këto statuja janë shumë të njohura edhe në mesin e kazinove!

Hamsa Hand

Në kulturat e Lindjes së Mesme dhe Perëndimore, Hamsa ose Khamsa shihet si një hijeshi mbrojtëse që largon të keqen.

Ai përbëhet nga një pëllëmbë e hapur me një sy në mes - besohet se neutralizon çdo dëm të mundshëm nga efektet e Syrit të Ligë. Islami e trajton Hamzën (pesë gishtat në dorën tuaj) si pesë shtylla të besimit: besimi, adhurimi, agjërimi, lëmosha dhe haxhi; më tej, një interpretim tjetër përfshin paraqitjen e dorës së Fatimah Zahra (vajzës së Profetit Muhamed) e cila u pre nga mbreti Jezid ibn Muavije për refuzimin e burrit të saj Ali Ibn Ebu Talib kur ai vdiq pasi u helmua pas fitores së tij në Betejën e Qerbelasë kundër Kalifatit Umajad.

Dhëmbët e aligatorit

Fakti që lojtarët e bixhozit ndihen sikur ka diçka rreth mbajtjes së dhëmbëve të aligatorit - nëse po kërkoni të fitoni më shumë fat dhe para në aventurat tuaja të lojërave të fatit.

Hajmali e dhëmbëve të aligatorit, tipike e folklorit amerikan, por e bërë në fakt nga lëkurat e dhëmbëve të derdhur - mund të sjellë pak fat në jetën e lojtarit të fatit. Dashamirët e kafshëve duhet të dinë: asnjë aligator nuk u dëmtua kur u krijuan këto sharme të fatit të kazinosë (të bëra me dhëmbët e tyre të derdhur).

konkluzioni

Ju mund të mos e keni kuptuar, por prodhuesit e drithërave Lucky Charms u përpoqën kur lëshuan bukuritë e tyre të mbushura me marshmallow. Rezulton se njerëzit janë të programuar të luajnë kumar me një sistem shpërblimi në vend.

Lëshimi i dopaminës dhe endorfinës i çon ata në një furi sapo të ndjehen sikur kanë fituar ose kanë marrë atë që dëshironin.

Ndërsa kjo është e shkëlqyeshme për ata që e duan lojën e fatit, shumë njerëz e gjejnë veten duke shpenzuar shumë kohë duke luajtur lojëra në një përpjekje për të rikthyer të gjitha paratë që kanë humbur përpara se të kuptojnë se sa të varura mund të jenë këto sjellje.

Nëse keni nevojë për ndihmë me lojërat e fatit, na kontaktoni dhe ekipi ynë do të jetë i lumtur t'ju ndihmojë.

Ne mund të ofrojmë burime për lojtarët e fatit që kërkojnë të dalin nga borxhi ose të gjejnë shërim nga varësia nëpërmjet shërbimeve të këshillimit edhe në zonën tuaj lokale.

Qoftë këshilla se si të ndaloni bastet me detyrim ose të kuptoni se nga vjen problemi i lojërave të fatit, ne kemi atë që ju nevojitet.

Të rejat e fundit

Relax Gaming kurorëzon milionerin e tij më të ri të Jackpot-it me Megapagues në Unibet
2023-09-03

Relax Gaming kurorëzon milionerin e tij më të ri të Jackpot-it me Megapagues në Unibet

Lajme