Lojëra

March 14, 2023

Cilat lojëra luhen më shumë në një kazino celulare

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAmara NwosuResearcher

Kazinotë celulare po bëhen të njohura çdo ditë pasi ato ofrojnë komoditetin më të madh për lojtarët. Duket sikur kjo është e mjaftueshme që lojtarët të shijojnë lojërat e tyre të preferuara, por ka shumë arsye të tjera të ndryshme pse njerëzit i duan kazinotë celulare. Meqenëse kazinotë celulare janë kaq të njohura, kjo çon në një pyetje se cilat lojëra luhen më shumë në një kazino celulare.

Cilat lojëra luhen më shumë në një kazino celulare

Nëse po kërkoni një përgjigje për këtë pyetje, atëherë keni ardhur në vendin e duhur. Në këtë artikull, ne do të trajtojmë lojërat më të luajtura në një kazino celulare, prandaj sigurohuni që të lexoni deri në fund. Tani, le të fillojmë.

Craps

Craps është një nga lojërat më të luajtura dhe më të famshme në çdo lloj kazinoje. Një lojë tradicionale kazinoje që ekziston për një kohë dhe është ende shumë e njohur sot është craps. Loja e craps, e cila luhet me një palë zare, përfshin bast se si zari do të marrë një çift. Në varësi të llojit të Craps, lojtarët mund të bastojnë ose kundër bankës ose shokëve të tyre të tavolinës. Craps është një lojë e shkëlqyeshme për të luajtur nëse doni të luani diçka me ritëm të shpejtë dhe me shumë veprim.

Ka disa variante craps, të tilla si Craps New York, Crapless Craps, Die Rich Craps dhe Low Limit Craps. Edhe pse objektivi themelor i shumicës së këtyre versioneve të Craps është afërsisht i njëjtë, ata të gjithë kanë kthesa dhe rregullime unike që do t'ju mbajnë të interesuar.

Bingo

Bingo është një tjetër lojë klasike e kazinosë që tani është e disponueshme në kazinotë celulare. Për ata që nuk janë në dijeni, një kuvertë letrash me numra të printuar përdoret për të luajtur lojë bingo. Ju merrni një kartë si lojtar dhe duhet të shënoni numrat që tregtari thërret (nëse karta juaj i ka ato). Fituesi është personi që i pari shënon saktë shumicën ose të gjithë numrat.

Pothuajse të gjitha sistemet celulare të lojërave të fatit tani në përdorim ofrojnë lojën. Këtu janë disa variacione të tjera të pëlqyera Bingo të disponueshme në një kazino celulare:

  • 30-Bingo top
  • 75-Bingo me top 
  • 80-Bingo top
  • Bingo Bonzana
  • Bingo matematike

Blackjack

Blackjack është një nga lojërat më të vjetra në kazino dhe ka hyrë në kazinotë celulare gjithashtu. Edhe nëse jeni fillestar, nuk ka mundësi të mos keni dëgjuar për Blackjack, pasi është loja më e famshme e tavolinës. Qëllimi themelor i blackjack-ut është të shmangë dështimin duke ruajtur një total të dorës që është më afër 21 sesa tregtari. 

Përkundër faktit se rastësia luan një rol të madh në lojë blackjack, lojtarët mund të ulin më tej avantazhin e shtëpisë dhe të rrisin shanset e tyre për të fituar duke ndjekur një strategji të thjeshtë. Megjithatë, ju mund të rrisni fatin tuaj me një stil unik dhe të ndryshëm të lojës dhe disa strategji.

Ruletë

Për shkak të rregullave të saj të thjeshta dhe lojës së drejtpërdrejtë, ruleta është një shtyllë në botën e lojërave të fatit. Në ruletë, gjithçka që duhet të bëni është të vini bast në vendndodhjen e uljes së topit në timon, kështu që bazohet thjesht në fatin tuaj. Shumë lojtarë janë tërhequr dhe të lidhur me ruletën për shkak të rastësisë së saj të plotë, pasi ata mbështeten te fati.

Fakti që ka shumë të ndryshme mënyra për të bastuar në ruletë, duke përfshirë bastet me një numër të vetëm dhe bastet me ngjyra, është një tjetër veçori fantastike. Ndërsa shpërblimi ndryshon në varësi të llojit të bastit që bëni në ruletë, bastet me një numër të vetëm kanë potencialin të paguajnë shumë. Ju mund të luani një sërë lojërash emocionuese Roulette celular nga zhvillues të njohur softuerësh si Microgaming, NetEnt dhe IGT.

Sic Bo

Tradicionale lojë kazino Sic Bo i kishte rrënjët në Kinë në shekullin e 20-të. Sic Bo është një lojë e zakonshme në kazinotë aziatike me bazë tokësore dhe është gjithashtu e pranishme në kazinotë më të mira në internet. Në Sic Bo përdoren tre zare me gjashtë anë dhe loja ka rregulla të thjeshta. Qëllimi kryesor i lojtarëve të Sic Bo është të vendosin para në rezultate të veçanta të hedhjes së zareve. Sic Bo është aq i drejtpërdrejtë sa lojtarët e rinj mund të fillojnë ta luajnë atë pas vetëm disa raundeve të lojës.

Një aspekt tjetër fantastik i Sic Bo është se ai ofron një sërë mundësish emocionuese bastesh me përqindje të ndryshme pagese. Pra, ju jeni në një përvojë të shkëlqyer nëse zgjidhni të luani këtë lojë.

Arkadat

Arkadat janë një alternativë fantastike për lojtarët e kazinove celularë që kërkojnë të ndryshojnë gjërat dhe të provojnë diçka të re. Lojërat Arcade vijnë në një larmi të gjerë, nga të preferuarat e njohura si Pac-Man deri te zgjedhjet më bashkëkohore si Candy Crush. Cilado qoftë preferenca juaj, mund të jeni të sigurt se do të gjeni lojën tuaj të preferuar arcade.

Keno

Çdo faqe kumari celular që ofron keno është një vend i mrekullueshëm për të provuar këtë lojë zbavitëse. Të loja e Keno luhet duke përdorur një kuvertë letrash, ashtu si Bingo portative. Kutitë katrore në kartat Keno, të njohura gjithashtu si bileta, shpesh kanë numra nga 1 deri në 80 të shtypura në to.

Ju jepet një kartë dixhitale Keno në fillim të çdo loje Keno celular. Ju zgjidhni së pari një grup numrash si lojtar që besoni se do të shfaqen në short. Karta juaj virtuale Keno më pas shënohet me ato numra dhe ju vendosni bast. Më në fund do të paguheni nëse numrat tuaj të zgjedhur shfaqen në rezultat. 

Një tabelë përqindjeje përdoret për të përcaktuar pagesën e Keno. Si rezultat, nëse jeni të suksesshëm në hamendjen e saktë të shumë numrave, fitimet tuaja të përgjithshme në lojë do të jenë më të larta. Ekzistojnë disa varietete të ndryshme Keno të disponueshme kur luani në një kazino celulare, duke përfshirë versione nga zhvilluesit e njohur të lojërave Microgaming, NetEnt, SmartSoft dhe Evoplay.

Lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë

Për lojtarët e kazinove celularë që duan të ndjejnë eksitimin e të luajturit në një mjedis të vërtetë kazinoje, lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë janë opsioni më i mirë. Ju mund të ndërveproni me tregtarin dhe lojtarët e tjerë në kohë reale gjatë këtyre transmetimeve të drejtpërdrejta nga një studio kazinoje. Nëse dëshironi të keni një përvojë të kazinosë me bazë tokësore në internet, duhet të provoni lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë.

Slots

Më në fund, lojërat elektronike janë loja e fundit popullore që do të diskutojmë në këtë artikull. Kjo lojë është një nga më të luajturat për shkak se sa e thjeshtë është dhe sa shumë tema ka në internet. Ju mund të gjeni shumicën e shfaqjeve televizive, filmave dhe lojërave elektronike me temë kulturore, kështu që ju jeni në një kënaqësi. Loja është vërtet e lehtë dhe e thjeshtë për t'u ndjekur, kështu që nuk do t'ju duhet të përballeni me asnjë lloj ndërlikimi.

konkluzioni

Artikulli përfundon këtu. Këto janë nëntë lojërat më të luajtura në a kazino celulare të cilën mund ta provoni. Ne ju rekomandojmë të luani të nëntë prej tyre dhe më pas të zgjidhni një ose dy që ju pëlqejnë më shumë bazuar në preferencën tuaj. Ju nuk keni nevojë të shpenzoni para gjatë kontrollimit të tyre. Ju thjesht mund të luani versionin falas të atyre lojërave dhe të shihni nëse ju pëlqejnë apo jo. Tani, vazhdoni dhe vendosni se cilën lojë më të luajtur do të dëshironit të luanit për veten tuaj dhe të keni një përvojë të shkëlqyer në një kazino celulare.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

E ardhmja e lojrave: Si VR, Blockchain dhe AI ​​po i japin formë industrisë
2024-05-30

E ardhmja e lojrave: Si VR, Blockchain dhe AI ​​po i japin formë industrisë

Lajme