Lojëra

December 29, 2021

Cilat lojëra të kazinosë celulare kanë shanset më të mira?

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAmara NwosuResearcher

Bastet në internet nuk kanë qenë kurrë më argëtuese. Këto ditë, lojtarët e kazinove celularë kanë shumë mundësi për të zgjedhur. Zhvilluesit po ofrojnë lojëra të reja tavoline dhe variante të lojërave elektronike, me disa prej tyre që eksplorojnë mënyrën VR. Por të gjitha lojërat e kazinosë celulare nuk janë të njëjta. Disa thjesht ofrojnë shanse më të mira fituese se të tjerët. Kjo është arsyeja pse ky postim gërmon për të gjetur lojërat më të dobishme të kazinosë për të luajtur në celular.

Cilat lojëra të kazinosë celulare kanë shanset më të mira?

Blackjack

Shumë lojtarë fillestarë ndjehen të frikësuar nga tavolinat e mbushura me blackjack. Por ajo që ata nuk e dinë është se blackjack është një nga lojërat më të mira për të luajtur në kazinotë celulare. Kjo lojë klasike e kazinosë mburret pa dyshim me rregullat më të drejtpërdrejta të lojës së çdo loje tavoline. Për më tepër, skaji i shtëpisë është me të vërtetë më i ulëti përreth. Luajtja e blackjack në internet i ekspozon lojtarët ndaj tarifave emocionuese të shtëpisë prej më pak se 1%.

Për shembull, dyfishimi i një totali ul normën me 0.25%. Gjithashtu, dyfishimi pas ndarjes zvogëlon skajin e shtëpisë me 0.17%. Së fundi, dhe më e rëndësishmja, të luash në një tavolinë me një pagesë 3:2 redukton avantazhin e shtëpisë me 1.4%. Kështu, të gjithë faktorët e shtuar, është e zakonshme të gjesh një blackjack në internet që lejon lojtarët të rrisin RTP në më shumë se 99%.

Video poker

Ashtu si blackjack, luajtja e pokerit në kazinotë më të mira celulare si PartyCasino i ekspozon lojtarët ndaj një avantazhi miqësor të shtëpisë dhe lojës strategjike. Në fakt, lojtarët me përvojë të pokerit mendojnë se video pokeri është më shpërblyes se blackjack-u. Por ky është një debat për një postim tjetër!

Nëse kazino ofron varietet 9/6 Jacks or Better, lojtarët do të përballen me një avantazh të vogël shtëpie prej 0.46%. Një tjetër lojë video pokeri me një avantazh të ulët në shtëpi është Jackpot Double 0.37%). Pra, bëni mirë kërkimin tuaj dhe mësoni disa strategji për të qenë një fitues i shpeshtë në një tryezë pokeri.

Craps

Craps është një lojë me zare që është një shtyllë në shumicën e kazinove në internet. Loja bazohet tërësisht në hedhjen e zarit dhe parashikimin e rezultatit. Prandaj, është e sigurt të arrihet në përfundimin se fitimi i një basti craps varet thjesht nga fati.

Por, megjithëse disa baste për mut vijnë me skaje të larta të dhimbshme të shtëpisë, disa kanë tarifa joshëse të ulëta. Për shembull, bastet e linjës Pass dhe vijnë kanë një avantazh shtëpie prej 1,41%. Mos e kaloni vijën dhe mos dilni drejt basteve edhe më mirë me 1.36%. Shmangni bastet si 2 ose 12, të cilat kanë një avantazh shtëpie prej 13.89%.

Ruletë

Ruleta është një lojë tavoline me lojë mjaft të drejtpërdrejtë dhe shanse të favorshme. Në këtë lojë, lojtarët thjesht vënë bast në numrin e tyre të preferuar dhe presin rezultatin pasi tregtari të rrotullojë rrotullat. Nëse numri juaj hyn, atëherë ju e fitoni bastin.

Thënë kështu, vendosja e basteve të parave si Kuq apo Zi u jep lojtarëve një shans pothuajse 50% për të fituar paratë. Megjithatë, tarifat ndryshojnë, në varësi të timonit. Për shembull, ndërsa ruleta evropiane ofron një shans 48.6%, ruleta amerikane arrin në 46.37%. Edhe pse i vogël, ky mund të jetë diferenca e nevojshme për të fituar.

Bakarat

Baccarat konsiderohet një lojë për të pasurit në shumicën e lagjeve. Por falë lojërave të fatit në internet, ky mit është tashmë një gjë e së kaluarës. Sot, lojtarët mund ta luajnë këtë lojë fati me vetëm 0,01 dollarë në kazinotë e tyre të preferuara celulare. Thjesht vendosni një bast në totalin e dorës më afër 9 për të fituar bastin.

Baccarat ka tre baste kryesore - baste lojtari, bankieri dhe barazimi. Basti i bankierit krenohet me avantazhin më të ulët të shtëpisë nga të tre në 1.17%. Sidoqoftë, çdo fitore tërheq një komision prej 5% të shtëpisë. Nga ana tjetër, basti i lojtarit ka një avantazh shtëpie prej 1.36%, ku basti i barazimit është më i keqi me 14%. Pra, bëni lojtarin të vë bast gjithmonë.

konkluzioni

Njohja e lojërave të kazinosë celulare me shanset më të mira është thelbësore për menaxhimin e bankrollit. Lojërat e përmendura më sipër ofrojnë RTP të larta që lojtarët nuk mund t'i gjejnë në një kazino me bazë tokësore. Të tjera si blackjack dhe poker madje i lejojnë lojtarët të ulin më tej avantazhin e shtëpisë me një sistem bastesh. Por cilido sistem që është në lojë, mbani mend gjithmonë se rezultati i lojës është kryesisht i bazuar në fat.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Bëhuni gati për stuhinë: valët e forta vendosen për të ndezur botën e lojërave
2024-05-26

Bëhuni gati për stuhinë: valët e forta vendosen për të ndezur botën e lojërave

Lajme