Ende i ri në bastet celulare të Esports?

Lojëra

2021-10-28

Benard Maumo

Kohët e fundit, video-lojërat ishin thjesht një aktivitet argëtimi. Por gjërat kanë ndryshuar pasi lojtarët në mbarë botën po luajnë për para, e gjitha kjo falë Esports në internet. Me pak fjalë, Esports është aktualisht një treg fitimprurës bastesh.

Ende i ri në bastet celulare të Esports?

Pra, çfarë saktësisht janë bastet Esports, dhe si mund të fillohet me të kazinotë më të mira celulare në internet? Këtu është një udhëzues i shpejtë për fillestarët e Esports.

Çfarë është Esports?

Esports (sportet elektronike) është një garë video-lojërash ku lojtarët parashikojnë rezultatin e një ndeshjeje. Thjesht mendoni për atë si baste sportive të jetës reale, vetëm se këtë herë keni të bëni me simulime sportive.

Në mënyrë tipike, Esports online përfshin lojëra sportive, gjuajtje në personin e parë, lojëra me letra, lojëra strategjike në kohë reale dhe më shumë. Gjithashtu, lojërat zgjasin vetëm disa minuta dhe shfaqen vetëm pikat kryesore të rëndësishme.

Disa lojëra të njohura Esports përfshijnë:

 • Dota 2
 • Liga e Legjendave
 • Counter-Strike: Global Ofense
 • StarCraft II
 • Overwatch
 • Fortnite
 • PUGB (Player Unknown's Battlegrounds)

Llojet e tregjeve të basteve sportive

Në përgjithësi, lloji i basteve Esports është goxha i ngjashëm me atë që disponohet në bastet sportive. Megjithatë, llojet e basteve mund të ndryshojnë në varësi të konkurrencës ose lojës së zgjedhur. Për shembull, League of Legends dhe Dota 2 ofrojnë dhjetëra tregje shtesë si bastet në gjakun e parë, vrasja e parë me thikë, kazermat e para, etj.

Thënë kështu, lojtarët mund të korrin shpërblimet e basteve të parave, të cilat përfshijnë parashikimin e fituesit të drejtpërdrejtë të një ndeshjeje të vetme. Ju gjithashtu mund të bastni mbi/nën në futboll, regbi, tenis dhe ndeshje të tjera sportive. Shpesh, lojtarët kanë gjithashtu një shans për të vënë bast për fituesin e hartës x, me "x" që përfaqëson numrin e hartës. Në përgjithësi, ka shumë tregje bastesh në Esports.

A janë të ligjshëm bastet e sporteve?

Po dhe jo! Kjo sepse varet nga juridiksioni i lojërave të fatit nga vjen një lojtar. Për shembull, Komisioni i Lojërave të Fatit e ka përfshirë këtë formë të lojërave të fatit në përgjegjësinë e tij më të gjerë të basteve në MB. Pra, lexoni ligjet e lojërave të fatit në juridiksionin tuaj për të ditur nëse pjesëmarrja në Esports është e ligjshme.

Ndërkohë, mbani në mend se shumica e librave sportiv dhe kazinove celularë ofrojnë Esports në platformat e tyre. Sidoqoftë, disa sajte të veçanta specializohen vetëm në ofrimin e shërbimeve të basteve Esports. Por cilado metodë që ju tërheq, sigurohuni që një organ ligjor të licencojë faqen e lojërave të fatit.

Këshilla të rëndësishme për bastet sportive?

 • Njihuni me lojërat - Siç u tha më herët, ka shumë Esports atje. Megjithatë, asnjë nuk është si tjetri. Prandaj, si fillestar, është thelbësore të specializoheni në një Esport të vetëm për ta marrë shpejt lojën. Një lojtar fillestar që merr përsipër të gjitha lojërat në të njëjtën kohë mund t'i duket dërrmuese.

 • Mësoni tregjet - Tifozët me përvojë të basteve sportive mund ta anashkalojnë këtë pikë fare. Por për fillestarët, të mësuarit e tregjeve të disponueshme dhe llogaritja e gjasave është thelbësore për ta ulur atë në këtë botë. Për fat të mirë, puna është ndërprerë, pasi ka shumë burime në internet.

 • Njihuni me lojtarët dhe skuadrat - Ashtu si tifozët e basteve sportive, lojtarët e Esports duhet të njohin lojtarët dhe ekipet e përfshira. Kjo është veçanërisht e vërtetë kur bastet në ndeshje si futbolli dhe garat me kuaj. Shumë herë, skuadrat që dominojnë në bastet sportive të jetës reale bëjnë të njëjtën gjë në Esports.

 • Menaxhimi i Bankroll - Pavarësisht nëse jeni adhurues i Sporteve, lojërave të kazinosë në internet ose basteve sportive, menaxhimi i bankrollit është një shpëtimtar. Është thelbësore të luash vetëm me shumën që mund të përballosh të humbësh. Pra, lini mënjanë një bankroll të lojërave të fatit dhe ndajeni atë në njësi si 5, 10, 20 dollarë, e kështu me radhë. Dhe, sigurisht, mos i ndiqni kurrë humbjet pavarësisht nga situata.

konkluzioni

Bastet e sporteve mund të jenë jashtëzakonisht fitimprurëse, por vetëm nëse bëhen siç duhet. Filloni duke mësuar tregjet e basteve dhe zgjidhni një ngjarje që ju tërheq. Më pas, zgjidhni një kazino online e licencuar ose libër sportiv për të luajtur përpara se t'i vendosni vetes një buxhet. Dhe mbi të gjitha, vini bast në Esports që ju jeni tashmë një adhurues ose duke luajtur në shtëpi.

Të rejat e fundit

Relax Gaming kurorëzon milionerin e tij më të ri të Jackpot-it me Megapagues në Unibet
2023-09-03

Relax Gaming kurorëzon milionerin e tij më të ri të Jackpot-it me Megapagues në Unibet

Lajme