Lojërat më të mira të kazinosë celulare për të luajtur si fillestar

Lojëra

2021-11-03

Benard Maumo

Ideja e lojërave të fatit në kazinotë më të mira të celularëve në internet mund të duket e thjeshtë në letër derisa ta provoni. Kjo për shkak se pas gjetjes së një kazinoje celulare më të vlerësuar dhe financimit të llogarisë suaj, pengesa tjetër është të kuptoni se cilat lojëra përfaqësojnë vlerën aktuale për paratë.

Lojërat më të mira të kazinosë celulare për të luajtur si fillestar

Tani, kjo ngre pyetjen; Cilat janë lojërat më të mira të kazinosë për fillestarët? Lexoni për të mësuar pretendentët befasues.

Blackjack

Dëshironi të dini një sekret që lojtarët me përvojë të kazinosë nuk do t'ju thonë? Luaj blackjack çdo ditë, në çdo kohë! Ekziston një keqkuptim i zakonshëm që blackjack është një lojë e komplikuar kazino. Por kjo është kryesisht për shkak të basteve të shumta të përfshira.

Kjo mënjanë, zotërimi i rregullave të lojës është një fllad. Gjithashtu, kjo lojë ju lejon të përmirësoni përfitueshmërinë tuaj dhjetëfish. Çështja është se blackjack u lejon lojtarëve të numërojnë letrat në heshtje dhe të ulin skajin e shtëpisë në më pak se 0.5%. Nuk bëhet më mirë!

Ruletë

Shumë lojtarë të rinj e shohin rrotën e ruletës frikësuese. Ashtu si blackjack, kjo lojë përmban baste të shumta anësore që mund të jenë konfuze në fillim. Por në realitet, ruleta është një nga më të thjeshtat lojëra kazino celulare për të luajtur online.

Ruleta është tepër e thjeshtë për t'u kuptuar dhe kërkon pak ose zero aftësi për të luajtur. Megjithatë, nëse jeni fillestar, qëndroni me rrotën evropiane me një xhep të vetëm zero. Kjo për shkak se ky variant ofron një avantazh shtëpie prej 2,7% krahasuar me 5,4% në timonin amerikan.

Lojëra elektronike në internet

Pas krijimit të një llogarie të kazinosë celulare, shanset janë që kazinoja do t'ju japë rrotullime falas për të luajtur në një vend specifik në internet. Kjo është për shkak të kësaj arsye që makinat e fatit janë padyshim loja më e luajtur e kazinosë ndonjëherë.

Por ka arsye të tjera të forta. Makinat e fatit janë të lehta për t'u zotëruar dhe luajtur. Gjithashtu, ato ofrojnë pagesa super të larta, me shumicën e jackpoteve të kazinove në internet të lidhura me to. Dhe po, mund t'ju duhet vetëm 0,10 dollarë për të filluar, megjithëse kjo varet nga zhvilluesi i lojës.

Bakarat

Nëse ju pëlqejnë filmat e James Bond-it, nuk keni nevojë për shumë hyrje në baccarat. Kjo lojë tavoline zakonisht shoqërohet me rrotulla të larta, dhe kjo është arsyeja pse shumica e lojtarëve të rinj i shmangen asaj.

Por në fakt, kjo lojë fati dhe fati kërkon pak ose aspak njohuri matematikore për të luajtur dhe për të fituar të mëdha. Thjesht vini bast nëse dora e lojtarit ose e bankierit do të fitojë ose humbasë dhe prisni me durim paratë. Megjithatë, është më mirë të shmangni dorën e bankierit për shkak të komisionit të shtëpisë prej 5%.

Video poker

Nuk ka dy mënyra; lojtarët e rinj duhet të zgjedhin një variant të veçantë video pokeri dhe t'i përmbahen atij. Kjo për shkak se ka dhjetëra variante video pokeri për të zgjedhur në kazinonë tuaj celular.

Por përveç kësaj, strategjia dhe rregullat e lojës janë mjaft të thjeshta për t'u mësuar dhe zbatuar. Nëse jeni mjaft me fat, kazinoja juaj celulare madje do t'ju japë një "fletë mashtrimi"

Craps

Craps është një nga lojërat më të frikshme të kazinosë për greenhorns. Në këtë rast, do t'ju duhet të bëni një sërë zgjedhjesh bastesh, të cilat mund të ndihen dërrmuese. Por për fat të mirë, ju mund të zgjidhni një bast të veçantë dhe t'i përmbaheni.

Për shembull, mund të zgjidhni bastin "Pass Line" ku vini bast për gjuajtësin që ul 11 ose 7 përpara një 12, 3 ose 2 në listën e daljes. Aplikoni të kundërtën në bastin "Mos e Kaloni Linjën" dhe gëzoni respektivisht një avantazh shtëpie prej 1.41% dhe 1.36%. Në përgjithësi, shmangni ndjekjen e mosmarrëveshjeve të gjata dhe do të qëndroni në formë të shkëlqyer.

Fjalët e fundit

Qoftë një fillestar apo një veteran me përvojë, zgjedhja e lojërave të përshtatshme për të luajtur në kazino mund të bëjë ndryshimin. Edhe pse tundimet për të luajtur në ato automate me shkëlqim janë të larta, e vërteta është se ato vetëm sa do t'ju reduktojnë në një spektator të thjeshtë. Pra, luani gjithmonë lojëra me aftësi si video poker dhe blackjack. Këto lojëra zakonisht kanë një avantazh shtëpiak miqësor për lojtarët. Gjithe te mirat!

Të rejat e fundit

Yggdrasil debuton slotin e ri Ragnawolves WildEnergy
2023-06-01

Yggdrasil debuton slotin e ri Ragnawolves WildEnergy

Lajme

Promocion i kazinosë

1xBet:Deri në 1500 € + 150 rrotullime
Luaj tani
22BET
22BET:Deri në 600 dollarë