Rregulla dhe këshilla për ruletën celulare për fillestarët

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerHenrik JohanssonFact Checker

Thjeshtësia dhe transportueshmëria e ruletës celulare kanë kontribuar në rritjen meteorike të popullaritetit të lojës. Lojtarët mund të përjetojnë eksitimin e rrotullimit të rrotës së ruletës pa sakrifikuar komoditetin e pajisjeve të tyre celulare. Me këtë udhëzues, ne synojmë ta bëjmë ruletën celulare të lehtë për t'u kuptuar për të gjithë, madje edhe për fillestarët. Ky artikull është këtu për t'ju ndihmuar të filloni të luani ruletë në celularin tuaj, pavarësisht nëse jeni i ri ose thjesht keni nevojë për një rifreskim të shpejtë mbi bazat.

Rregulla dhe këshilla për ruletën celulare për fillestarët

Pasqyrë e Ruletës Mobile

Qëllimi kryesor për të luajtur ruletë, qoftë në celularin tuaj ose në një kazino të vërtetë, është i thjeshtë: duhet të hamendësoni me saktësi numrin fitues ose grupin e numrave në timonin e ruletës. Ka lojëra elektronike të numëruara në rrotën e ruletës, nga 0 në 36. Disa versione të ruletës, duke përfshirë ruletën amerikane, kanë një vend shtesë "00". Bastet vendosen në tavolinë nga lojtarët që parashikojnë një numër të caktuar, një gamë të caktuar numrash, ngjyrën e xhepit ose një rezultat tek ose çift. Qëllimi është të parashikoni saktë rezultatin dhe të vendosni baste që pasqyrojnë atë supozim.

Hapi 1: Vendosni bastet tuaja

Gjëja e parë që bëni kur luani ruletë celulare është të zgjidhni cilat baste do të vendosni në tryezën e ruletës dixhitale. Është e mundur të vendosni një bast "të brendshëm" ose "të jashtëm", ​​siç shpjegohet më poshtë.

Brenda basteve

Bastet e brendshme janë një kategori bastesh në ruletë që përfshijnë vendosjen e çipave në numra të caktuar ose grupe numrash në tryezën e ruletit. Këtu janë llojet e ndryshme të basteve të brendshme në ruletë:

  • Bast i drejtë: Bast në një numër të vetëm.
  • Bast i ndarë: Vendosja e një basti në dy numra fqinjë duke vendosur çipa në hapësirën midis tyre.
  • Bast Rruga: Vendosja e çipave tuaja në pjesën e jashtme të një rreshti me tre numra për të vënë bast në atë rresht.
  • Bast këndor: Vendosja e çipave tuaja në kryqëzimin e katër numrave për të vënë bast në atë grup.
  • Bast Line: Vendosja e çipave tuaja në kryqëzimin e dy rreshtave për të luajtur me ato numra.

Baste të jashtme

Bastet mbi rezultatet e gjera ose atributet e numrit/ave fitues njihen si "baste të jashtme" në ruletë. Krahasuar me bastet e brendshme, këto baste kanë shanse më të mëdha, por shpërblime më të vogla.

  • Bast Kuq/Zi: Zgjedhja e ngjyrës fituese të xhepit si bast.
  • Bast tek/çift: Bast nëse rezultati do të jetë tek apo çift.
  • Bast i lartë/ i ulët: Vendosni një bast duke parashikuar nëse numri rezultues do të bjerë midis nivelit të lartë (19–36) ose të ulët (1–18).
  • Bast Dozen: Vendosja e basteve në cilindo nga tre grupet me 12 numra (1-12, 13-24 dhe 25-36).
  • Bast i kolonës: Vendosja e basteve në cilindo nga tre rreshtat vertikal të numrave. Çdo rrotullim lejon baste të shumta me pagesa të ndryshme. Mësoni rreth alternativave të basteve dhe zgjidhni ato që i përshtaten më mirë strategjisë suaj.

Hapi 2: Rrotulloni Rrotën e Ruletës

Një lojë ruletë celulare përdor një simulim kompjuterik të një rrote ruletë që rrotullohet. Softueri drejton një algoritëm të gjeneratorit të numrave të rastësishëm (RNG) në vend që të përdorë një rrotë dhe top të vërtetë. Sapo të shtypni butonin "Spin" në pajisjen tuaj celulare, rrota dixhitale do të fillojë të rrotullohet dhe një numër ose xhep i rastësishëm do të gjenerohet dhe do të konsiderohet fitues. Ka disa dallime kryesore midis të luajturit në një kazino të vërtetë dhe në internet, por loja kryesore është e njëjtë.

Hapi 3: Prisni rezultatin

Ju shikoni rrotullimin dixhital të rrotës, duke parashikuar vendosjen përfundimtare të topit. Të softuer i lojërave celulare në internet të ruletit përdor algoritme të ndërlikuara për të imituar mekanikën e lëvizjes së topit dhe rastësinë e tij, duke përcaktuar rrjedhën e tij. Pezullimi rritet ndërsa topi humbet vrullin dhe më në fund ndalon në një vend të numëruar në timon të përcaktuar nga gjeneruesi i numrave të rastësishëm Për shkak se numri fitues vendoset nga vendi ku topi më në fund ndalet, eksitimi dhe tensioni i lojës përforcohen gjatë këtë moment pritjeje.

Hapi 4: Pagesat dhe fitimet

Pasi topi ndalon së rrotulluari, çmimet dhe pagesat llogariten sipas basteve të bëra. Kazino të ndryshme dhe variacione të ruletit kanë struktura të ndryshme pagese. Bastet e brendshme shpesh ofrojnë përqindje më të mëdha fitimi sesa bastet e jashtme, pasi ato përfshijnë baste në një gamë të kufizuar numrash. Megjithatë, përqindjet e fitimit për bastet e jashtme janë më të vogla pasi ato përfshijnë një gamë më të madhe të rezultateve të mundshme. Nëse dëshironi menaxhoni strategjinë tuaj dhe maksimizoni fitoret tuaja, ju duhet të dini përqindjet e pagesës për çdo lloj basti.

Rregulla dhe veçori të veçanta

Ka dy rregulla unike në ruletën franceze të quajtura "La Partage" dhe "En Prison". Nëse vendosni një bast me para çift (si kuq/e zi ose tek/çift) dhe topi bie në zero, rregulli La Partage specifikon që ju do të fitoni gjysmën e bastit mbrapsht. Nëse topi bie në zero, ju mund ta mbani "në burg" bastin me para të barabarta për rrotullimin e mëposhtëm dhe të provoni përsëri.

Ju mund ta përshtatni përvojën tuaj të ruletës celulare sipas dëshirës tuaj me veçori si cilësimet e rregullueshme, temat grafike dhe shumë variacione të ruletit. Mund të gjeni një grup të ndryshëm opsionesh të disponueshme në kazinoja më e mirë e ruletit celular ose aplikacioni i ruletës që zgjidhni.

konkluzioni

Aspekte të rëndësishme të ruletit celular për fillestarët, të tilla si bërja e basteve, rrotullimi i timonit, pritja e rezultatit dhe gjetja e shpërblimeve, diskutohen në këtë abetare. Me një mendje të nivelit dhe një kuptim të rregullave, ruleta celulare mund të jetë një kalim kohe emocionuese dhe argëtuese. Bëhuni gati të përjetoni eksitimin e lojërave më të mira të kazinosë celulare duke vendosur baste dhe duke rrotulluar timonin. Nëse keni nevojë për ndihmë për të gjetur një ruletë kazino celulare për fillestarët, CasinoRank është një faqe interneti e besueshme që jep renditje dhe vlerësime të kazinove në internet për t'ju ndihmuar të merrni një vendim të arsimuar kur zgjidhni kazinoja më e mirë për celular që plotëson preferencat tuaja.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

A ka nevojë për një aplikacion specifik ruleta celulare?

Aplikacionet janë të disponueshme për kazino të caktuara celulare. Megjithatë, shumë lojëra ruletë celulare mund të luhen në një shfletues ueb pa shkarkim.

A mund t'i besoni ruletës celulare?

Kazinotë e besueshme të ruletit celular përdorin gjeneratorë të numrave të rastësishëm (RNG). Kjo garanton rastësi dhe lojë të ndershme në lojërat e ruletit.

A lejon ruleta celulare strategji bastesh?

Një shumëllojshmëri metodash bastesh janë të disponueshme në ruletën celulare. Është e rëndësishme të mbani në mend, megjithatë, se ruleta është ende një lojë fati, kështu që asnjë sistem nuk mund të sigurojë që ju gjithmonë të fitoni.

Sa mund të bastni në ruletë celulare?

Kufizimet e basteve të ruletit celular mund të ndryshojnë në kazino. Në shumicën e rasteve, lojtarët me aksione të ulëta dhe të larta do të gjejnë opsione të pranueshme.

A mund të luaj ruletë celulare falas?

Ju mund të merrni një ndjenjë për lojën pa rrezikuar asnjë para, falë versioneve të provës së ruletit të ofruara nga një numër i mirë kazinove celularë. Sidoqoftë, duke qenë se nuk po rrezikoni para, nuk mund të fitoni gjithashtu para të vërteta.

Cilat janë pajisjet më të mira për ruletë celulare?

Cilat janë pajisjet më të mira për ruletë celulare?

Lëvizja e rrotës së ruletit, efektet zanore dhe ndërveprimi i përgjithshëm varen nga pajisja juaj. Ka shumë për t'u marrë parasysh, nga cilësia vizuale dhe dëgjimore e lojës deri te shpejtësia e përpunimit dhe pajtueshmëria e pajisjes.

Hapat e thjeshtë për të bërë gati për të luajtur ruletën celulare

Hapat e thjeshtë për të bërë gati për të luajtur ruletën celulare

Me siguri e keni vënë re se sa të njohura janë bërë lojërat e ruletit celular, falë transportueshmërisë dhe lehtësisë së përdorimit. Ato ju lejojnë të përjetoni eksitimin e lojërave të fatit direkt nga pajisja juaj celulare, në çdo kohë, kudo.

Luaj Roulette Mobile për para të vërteta kundër falas

Luaj Roulette Mobile për para të vërteta kundër falas

Kjo faqe është pika juaj fillestare për të mësuar se si të luani ruletë celulare, një lojë e njohur kazino që mund të luhet kudo në ditët e sotme. Të dyja duke luajtur për para të vërteta, të cilat ofrojnë shpërblime të larta, dhe duke luajtur falas, gjë që nuk përbën rrezik për lojtarin. Këto janë dy opsionet që ju si lojtar keni, të cilat do të diskutohen më poshtë.

Ruleta e kazinosë celulare kundër ruletës së desktopit

Ruleta e kazinosë celulare kundër ruletës së desktopit

Ruletë e kazinosë celulare ka fituar popullaritet pasi më shumë lojtarë preferojnë pajisjet mobile për lojëra. Ajo ofron komoditet dhe një shumëllojshmëri të gjerë të lojërave ruletë. Dallimi kryesor është ndërfaqja: ruleta e kazinosë celulare është e optimizuar për kontrollet me prekje telefonat inteligjentë dhe tabletët, ndërsa ruleta desktop luhet me maus dhe tastierë. Le të zhytemi në ndryshimin midis versioneve të Ruletës së Kazinosë Mobile dhe Desktop-it.

Strategjitë e Ruletës Mobile për Lojtarët e Avancuar

Strategjitë e Ruletës Mobile për Lojtarët e Avancuar

Për breza, lojtarët e fatit në mbarë botën e kanë shijuar emocionin e ruletës. Në ditët e sotme, pajisjet celulare kanë lejuar njerëzit të shijojnë këtë kalim kohe emocionuese kurdo dhe kudo që ata zgjedhin.

Strategjitë më të mira themelore të ruletës për fillestarët

Strategjitë më të mira themelore të ruletës për fillestarët

Joshja dhe misteri i tavolinës së ruletit tërheq lojtarët në mbarë botën, si me rrotën dhe topin që bien në vendin e duhur. Ky udhëzues kërkon të heqë disa mistere nga loja duke u mësuar lojtarëve të rinj strategji bazë, sugjerime dhe këshilla për ruletën celulare për ta bërë përvojën e tyre shumë më të këndshme.

Të mirat dhe të këqijat e Ruletës së Kazinosë Mobile

Të mirat dhe të këqijat e Ruletës së Kazinosë Mobile

Ndërsa teknologjia përparon, gjithnjë e më shumë njerëz po i drejtohen ruletës celulare. Ky është një zhvillim i rëndësishëm në iGaming. Kënaqësia dhe komoditeti për të luajtur lojëra kazino kurdo dhe kurdo po bëhet më tërheqëse pasi telefonat inteligjentë bëhen pjesë integrale e jetës sonë të përditshme.