5 këshilla fituese për lojëra elektronike në celular

Slotat

2020-10-28

Slots janë aktualisht një nga lojërat më të njohura të kazinosë celulare. Kjo për shkak se ato janë të thjeshta për t'u luajtur me dritat argëtuese, grafika të bukura dhe tinguj të shkëlqyer. Por ndërsa lojëra elektronike janë vetëm për argëtim, ka mundësi për të fituar të mëdha. Por para kësaj, ju duhet të strategjikoni në mënyrë adekuate për të mposhtur sistemin. Pra, më poshtë janë disa këshilla të dobishme për t'ju ndihmuar të fitoni lehtësisht para në lojëra elektronike.

5 këshilla fituese për lojëra elektronike në celular

Menaxhimi i parave

Nëse jeni duke kërkuar të fitoni duke luajtur lojëra elektronike ose ndonjë formë tjetër kumari, ky është rregulli i parë që zbatohet. Çdo bast është një rrezik, dhe kazinotë celulare nuk do të ishte funksionale nëse të gjithë lojtarët e fatit do të fitonin. Për fat të mirë, ju mund të përdorni strategji për të rritur shanset tuaja për të fituar. Sidoqoftë, një plan i duhur mund të marrë kohë për t'u zotëruar, dhe kjo është arsyeja pse menaxhimi i parave është thelbësor.

Sigurohuni që mund të menaxhoni lehtësisht çdo humbje. Bastet inteligjente të lojërave elektronike zakonisht kanë një buxhet që ata janë të gatshëm ta shpenzojnë. Gjithmonë sigurohuni që të mos shpenzoni më shumë se një bankroll specifik dhe të dini se kur duhet të hidhni poshtë. Edhe pse kjo mund të tingëllojë kufizuese, është një pjesë jetike e lojës.

Kërkoni rrotullimet tuaja Falas

Sot, shumica e kazinove në internet u ofrojnë lojtarëve shpërblime falas. Këto çmime mund të vijnë në formën e parave të gatshme të bonusit, kthimit të parave të gatshme, bonuseve të larta dhe sigurisht, rrotullimeve falas. Kazino 888, për shembull, u ofron bastorëve deri në 30 rrotullime falas vetëm për instalimin e aplikacionit dhe krijimin e një llogarie me sukses.

Mos harroni se rrotullimet falas mund t'i përdorni vetëm në specifika lojra kazino celulare, konkretisht Ylli shpërtheu. Arsyeja kryesore pse kazinotë në internet ofrojnë këtë nxitje të këndshme është të lejojnë lojtarët e rinj të familjarizohen me platformën përpara se të kryejnë para të vërteta. Pra, mos e humbisni këtë shans!

Kuptoni Slot Machines

Për të zhbllokuar sekretin për të fituar në lojëra elektronike, lojtarët duhet, para së gjithash, të mësojnë se si funksionojnë automatet. Shumë truke në internet bazohen në modele të vjetra që nuk janë më funksionale. Slotet moderne në internet përdorin softuerin RNG (gjenerues numrash të rastësishëm). Ky sistem kompleks gjeneron mijëra, nëse jo miliona, rezultate në sekondë edhe kur askush nuk luan.

Kjo do të thotë që të luash lojëra elektronike është me të vërtetë një lojë fati, dhe arritja e atij xhekpoti tërheqës varet vetëm nga fati. Por ajo që shumica e lojtarëve nuk e dinë është se shanset mund të ndryshojnë nga slot në slot. Prandaj, përdorimi i disa trukeve të thjeshta, si ato të përmendura këtu, mund t'ju ndihmojë të fitoni para në lojëra elektronike celulare.

Lexoni përqindjen e pagesës

Në krye të RTP, të gjitha lojërat elektronike kanë përqindje pagese. Pra, çfarë do të thotë kjo? Përqindja e pagesës së slotit është thjesht shuma mesatare që i kthehet një lojtari si fitime, krahasuar me shumën e vënë bast. Zakonisht, përqindja e pagesës nuk mund të garantojë shumën që fitoni për sesion apo edhe 1000 seanca. Por sa më shumë që rrotulloni, aq më shumë i afroheni përqindjes së pagesës së automatit.

Për shembull, sloti juaj i preferuar celular mund të ofrojë një përqindje pagese prej 95%. Ju pastaj vazhdoni të bëni një bast 100 dollarë. Në atë rast, fitimet tuaja mesatare do të jenë 95 dollarë. Prandaj, është e qartë se zgjedhja e një slot me një përqindje më të lartë pagese është lëvizja më e zgjuar. Por siç thashë fillimisht, kjo është vetëm mesatarja. Kështu që ju gjithmonë mund të eleminoni përqindjen e pagesës me një fitore të madhe çmimi i parë.

Kërkesa e bastit

Është thelbësore të kontrolloni shtypjen e imët përpara se të kryeni ndonjë para reale në një vend të caktuar celulari. Disa lojëra elektronike celulare kanë kërkesa të larta për lojëra. Kjo do të thotë që lojtarët do ta kenë të vështirë të tërheqin çdo fitim të grumbulluar nga luajtja e lojërave elektronike të tyre të preferuara.

Imagjinoni të fitoni një jackpot të madh duke luajtur një slot, vetëm për të kuptuar se nuk do të tërhiqni paratë derisa të vini bast më shumë para. Nëse jeni një lojtar me aksione të ulëta, kjo do të thotë që ju nuk mund të përmbushni kurrë kërkesën për të luajtur. Pra, gjithmonë shkoni për një kërkesë realiste të basteve.

konkluzioni

Sigurisht që nuk ka asnjë mënyrë të gabuar për të fituar para në lojëra elektronike. Ju mund të zgjidhni një automat bazuar në çdo faktor dhe nuk ka asnjë shkurtore për të rritur shanset tuaja për të fituar. Por me këshillat dhe truket e mësipërme, do të keni një fillim si një lojtar fillestar i lojërave elektronike. Mos harroni gjithmonë se aspekti më jetik i lojërave të lojërave elektronike është të argëtoheni.

Të rejat e fundit

Relax Gaming kurorëzon milionerin e tij më të ri të Jackpot-it me Megapagues në Unibet
2023-09-03

Relax Gaming kurorëzon milionerin e tij më të ri të Jackpot-it me Megapagues në Unibet

Lajme