Slotat

January 12, 2022

Popullariteti në rritje i lojërave elektronike Megaways

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAmara NwosuResearcher

Ka ikur kohët kur lojtarët binin mbi njëri-tjetrin për të luajtur lojëra elektronike me 243 mënyra fitimi dhe bobina kaskadë. Këto ditë, lojërat elektronike të Megaways janë marrëveshja e vërtetë. Ndërsa ka të ngjarë që më shumë shpikje janë në rrugë e sipër, ky mekanik i pagave nuk po zbehet së shpejti. 

Popullariteti në rritje i lojërave elektronike Megaways

Pra, çfarë është saktësisht mekaniku i Megaways dhe pse lojërat elektronike të Megaways po bëjnë të gjitha titujt? Kjo është ajo që ju jeni gati për të gjetur.

Çfarë është një slot Megaways?

Zhvilluar nga BTG (Big Time Gaming) në 2016, ky mekanik pagash u ofron lojtarëve mijëra mënyra fitimi. Slotet Megaways ofrojnë një maksimum prej 117,649 mënyrash fitimi (7x7x7x7x7x7) dhe mund të shfaqin çdo gjë nga 2 deri në 7 simbole në një rrotullim të vetëm. Pra, në spektrin më të ulët, një rrotullim në një rrjet 6x2 mund t'u japë lojtarëve një maksimum prej 64 mënyrash fitimi. 

Vlen gjithashtu të përmendet se disa lojëra elektronike Megaways janë më fitimprurëse. Një shembull i mirë është White Rabbit nga BTG, i cili ofron një maksimum prej 248,832 mënyrash fitimi. Sloti Holy Diver nga BTG e çon atë edhe më lart në 586,971 Megaways. Megjithatë, këto lojëra mund të jenë shumë të paqëndrueshme.

Pse lojërat elektronike Megaways janë në modë

Nuk është rastësi që lojërat elektronike të celularit Megaways janë më të njohurat këto ditë. Kazinotë më të mira celulare si 1xBet nuk mund të humbasë një shans për të furnizuar lojëra elektronike Megaways nga BTG, Red Tiger, Scientific Gaming, Relax Gaming, e kështu me radhë. Pse? 

Lojtarët tërhiqen natyrshëm nga makinat e fatit me më shumë mundësi fitimi. Shumica e lojërave elektronike të Megaways ofrojnë të paktën 16,807 mënyra fituese, megjithëse disa shkojnë shumë më lart. Siç u përmend më herët, lojtarët do të paguanin gjithçka për të luajtur në një makinë me 243 mënyra më pak se një dekadë më parë. 

Slotet e Megaways gjithashtu lejojnë integrimin me veçori të tjera fitimprurëse si fitimet në kaskadë. Kjo shtesë e zakonshme hedh në erë ikonat fituese dhe i zëvendëson ato me të reja. Dhe po, kjo vazhdon derisa të mos ketë një kombinim fitues. Më pas, mundësia për të rrëmbyer edhe më shumë fitore rritet jashtëzakonisht. 

Mundësia për të luajtur në ujëra të panjohura është një tjetër pikë e shitjes për mekanikun e Megaways. Zakonisht, lojtarët nuk mund të parashikojnë numrin e simboleve që do të zbresin për rrotullim. Mund të jetë dy deri në tre hapësira në një rrotullim dhe pesë deri në gjashtë në tjetrin. Kjo i jep lojës emocionin e pasigurisë.

Lojëra të njohura Megaways për t'u luajtur në celular

Bonanza Megaways nga BTG është padyshim sloti më i suksesshëm i Megaways nga zhvilluesi. Është një slot me variancë të lartë me një dizajn tërheqës dhe deri në 117,649 mënyra fituese. Interesante, ishte pionieri i këtij mekaniku pagash jashtëzakonisht të suksesshëm.

Një tjetër vend i caktuar Megaways që ia vlen të luhet në celular është Gonzo's Quest Megaways nga Red Tiger Gaming. Duhet mbajtur mend se kjo lojë është një rinovim i ikonës Gonzo's Quest të 2011 nga kompania motër, NetEnt. Kjo lojë ka një RTP miqësore për lojtarët prej 96% dhe një pagesë maksimale prej 21,000x të shumës fillestare.

Ende nuk ju bën përshtypje? Në vend të kësaj, provoni Moriarty Megaways nga iSoftBet. Loja i teleporton lojtarët në aventurën e pafund të Sherlock Holmes, ku ai përballet me rivalin e tij të përhershëm, Prof. James Moriarty. Ndërsa ndjekin organizatorin e krimit, lojtarët përfitojnë nga modifikuesit e rastësishëm, rrotullimet falas dhe rrotullat në kaskadë.

Emra të tjerë të shquar të Megaways përfshijnë:

  • Divine Fortune Megaways - NetEnt
  • Fuqia e Thor Megaways – Lojë pragmatike
  • Buffalo Rising Megaways – Gaming BluePrint
  • Vikings lëshuan Megaways – Gaming BluePrint
  • Temple Tumble Megaways – Relax Gaming

konkluzioni

Lojtarët me të vërtetë i duan lojërat elektronike Megaways sepse mundësia për të krijuar mijëra shanse fitimi është e parezistueshme. Këto lojëra mund të kenë një numër mbresëlënës të mënyrave fituese dhe ta erëzojnë aksionin me veçori të tjera fitimprurëse si bobinat kaskadë. Në përgjithësi, lojërat elektronike të Megaways janë këtu për të qëndruar për një kohë të gjatë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Bëhuni gati për stuhinë: valët e forta vendosen për të ndezur botën e lojërave
2024-05-26

Bëhuni gati për stuhinë: valët e forta vendosen për të ndezur botën e lojërave

Lajme