Udhëzues për fillestarët për të luajtur lojëra elektronike me para të vërteta në celular

Slotat

2021-12-31

Katrin Becker

Luajtur ndonjëherë lojëra elektronike me para reale në celular? Sado argëtuese që vijnë, këto lojëra mund t'ju bëjnë të dyshoni në aftësitë tuaja të lojës. Slotet online konsiderohen kryesisht lojëra të bazuara në fat, gjë që është e vërtetë deri diku. Por me disa konsiderata, ju mund të reduktoni ndjeshëm seancat e humbjes dhe të filloni të fitoni më shpesh. 

Udhëzues për fillestarët për të luajtur lojëra elektronike me para të vërteta në celular

Pra, ky artikull nuk ka të bëjë me fitimin në makinat e fatit në vetvete. Përkundrazi, do të mësoni luaj si një profesionist i sprovuar në kazinotë më të mira celulare. Por mbani mend, asnjë teknikë automate nuk garanton një fitore automatike.

Përfitimet e të luajturit lojëra elektronike me para të vërteta në celular

Para se të zhyteni në detaje, është jetike të diskutoni pse disa kumarxhinj preferojnë të luajnë lojëra elektronike celulare për para reale luaj mbi lojë falas. Përgjigja është shumë e thjeshtë; fitore të vërteta! Fakti që ju vendosni para të vërteta do të thotë që ju mund të fitoni para të vërteta në këmbim. Kjo shton kthesa të reja eksitimi dhe pasigurie në lojë. 

Një arsye tjetër për të konsideruar lojëra elektronike me para të vërteta është mundësia për të fituar një çmim të parë. Nuk është rastësi që lojtarët e automatëve kanë regjistruar fitoret më të rëndësishme të lojërave të fatit në internet. Mega Moolah i Microgaming është një rast i mirë studimor, ku një lojtar me fat fitoi mbi 18 milionë euro në 2018. Dhe po, lojtari në fjalë vendosi vetëm një bast prej 0,75 dollarësh.

Është gjithashtu një fakt i njohur se lojërat elektronike me para reale për celular u japin lojtarëve bonuse dhe rrotullime falas për të rritur shanset e tyre për të fituar. Një automat për para të vërteta shpesh do të zhbllokojë rrotullimet dhe rrotullimet e bonusit pas uljes së një numri/lloj të caktuar simbolesh. Gjithashtu, bonuset e mirëseardhjes së kazinosë celulare janë të lidhura me makinat e fatit. Pra, luani lojëra elektronike nëse doni të shijoni shumë falas.

Si të fitoni në lojëra elektronike celulare me para reale

Tani që i keni të gjitha arsyet për të luajtur lojëra elektronike në celular, është koha t'ju ofrojmë këshilla për të vazhduar të fitoni. Por siç u tha më parë, nuk ka një strategji të vërtetë që garanton sukses.

Slot machine RTP dhe varianca

Këto janë dy kuti kritike që një automat duhet të shënojë për të marrë dritën jeshile. Së pari, një automat duhet të ofrojë çdo gjë mbi 96% RTP për të marrë në konsideratë lojën e saj. Me përjashtim të jackpot-eve, natyrisht. RTP është shuma e kthimit që lojtarët mund të fitojnë në afat të gjatë. Për shembull, një normë 96% do të thotë që ju mund të fitoni një maksimum prej $96 për çdo bast $100. Pra, sa më i ulët të jetë RTP, aq më të mëdha janë humbjet.

Së dyti, kontrolloni variancën ose paqëndrueshmërinë e slotit dhe krahasojeni atë me stilin tuaj të lojës. Nëse një automat është shumë i paqëndrueshëm, do të thotë se fitimet janë më të mëdha, por të rralla. Nga ana tjetër, lojërat elektronike me paqëndrueshmëri të ulët japin fitore të vogla por të shpeshta. E thënë thjesht, madhësia e bankrollit tuaj dhe stili i lojës duhet të përcaktojnë lojën që luani.

Rrjeti 5G

Tani kjo je e gjitha ti. Për të shijuar përvojën përfundimtare të slotit celular, lojtarët duhet të kenë një pajisje të përshtatshme dhe lidhje interneti. Loja e automateve mund të jetë një burim burimesh. Prandaj, sigurohuni që interneti juaj të jetë i shpejtë, i qëndrueshëm dhe i besueshëm. Edhe pse një Wi-Fi privat do të funksionojë, rrjeti 5G do të funksionojë edhe më mirë. 

Por nuk ka të bëjë vetëm me 5G. Smartphone ose tableti juaj duhet të ketë specifikat e nevojshme të lojërave. Jo, mos e prishni bankën për të blerë një smartphone ose tabletë lojrash. Në vend të kësaj, diçka 'mesatare' duhet të trajtojë lehtësisht shumicën e aktiviteteve të lojës. Në fund, do të kuptoni se loja e kazinosë celulare nuk ngrin siç pretendojnë shumica e lojtarëve të pakënaqur.

Gati për të luajtur?

Të luash lojëra elektronike për celularë për para të vërteta nuk duhet të jetë frikësuese. Pasi të dini se si të zgjidhni lojërat, Lady Luck do të fillojë t'ju favorizojë më shpesh sesa jo. Vetëm mos harroni të krijoni një bankroll dhe të luani për argëtim. Dhe mbi të gjitha, trajtojini të gjitha fitimet e automateve në kazinotë më të mira celulare si një bonus të thjeshtë. Në këtë mënyrë, humbjet nuk do të jenë aq të dhimbshme.

Lajmi i fundit

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti
2022-09-21

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti

Lajme