Slotat

January 4, 2022

Zgjedhja e lojërave elektronike më të mira për celular për të luajtur në 2022

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAmara NwosuResearcher

Harrojini lojtarët dhe bloget "ekspertë" që këshillojnë fillestarët të luajnë lojëra aftësish si poker dhe blackjack. Realiteti në terren është se lojëra elektronike për celular janë të preferuarat e fansave. Këto lojëra janë të lehta për t'u luajtur, dhe pagesa është e pakrahasueshme. Në fakt, fitimet më të larta të lojërave të fatit në internet kanë qenë nga lojëra elektronike.

Zgjedhja e lojërave elektronike më të mira për celular për të luajtur në 2022

Por për të shijuar përvojën përfundimtare të slotit, duke luajtur në momentin e duhur lojëra elektronike më të mira për celular nuk është një opsion. Ka disa kuti zgjedhjeje që një automat duhet të shënojë për t'u konsideruar i përshtatshëm për lojtarët. Dhe këtë do ta ndajë me ju ky postim.

Buza e shtëpisë

Buza e shtëpisë është një "e keqe e detyruar" qoftë kur luani lojëra elektronike celulare, blackjack, ruletë, poker ose baccarat. Me fjalë të thjeshta, të gjitha lojërat e kazinove në internet me para të vërteta kanë një avantazh. Kjo i referohet shumës që lojtarët mund të humbasin për çdo bast 100$. Kështu, për shembull, lojtarët humbasin 4 dollarë kur luajnë në një automat me një avantazh shtëpie prej 4%.

Tani për shkak se skaji i shtëpisë përcakton se çfarë mund të fitoni në një distancë të gjatë, është e këshillueshme që të synoni sa më poshtë që të jetë e mundur. Në të kundërt, RTP e lojës duhet të jetë më e lartë. Mesatarja e industrisë është më shumë se 96%. 

Për më shumë sqarime, shihni këtë shembull. Ju zgjidhni një lojë me një avantazh shtëpie prej 2%. Më pas, ju vazhdoni të luani 100 rrotullime në orë, çdo rrotullim kushton rreth 10 dollarë. Tani për të gjetur humbjen tuaj për orë në kazino celulare, shumëzo 2% x 100 x 10 $ = 20 $. Është e njohur se kjo shumë rritet me një avantazh më të lartë të shtëpisë. 

Varianca e automateve

Përveç skajit të shtëpisë, slotet më të mira celulare vijnë gjithashtu me diçka të quajtur variancë ose paqëndrueshmëri. Ky është faktori i rrezikut i lidhur me automatin. Ose, me fjalë të thjeshta, është se sa shpesh paguhet loja në afat të shkurtër. Merreni gabim në këtë rast dhe mund të lini fare të luani slot machines.

Thënë kështu, varianca e sloteve në internet është ose e lartë, e mesme ose e ulët. Një slot me paqëndrueshmëri të lartë është në thelb për rrotullat e lartë. Në këtë lloj loje, fitoret janë më rrallë, por ato mund të jenë tronditëse kur të vijnë më në fund. E kundërta është e vërtetë për lojëra elektronike me variancë të ulët, të përshtatura për kumarxhinjtë konservatorë.

Merrni parasysh këtë; Bonanza e Krishtlindjeve Big Bass e Pragmatic Play vjen me një variancë 4/5. Në një shkallë prej pesë, kjo do të thotë se kjo lojë renditet në anën më të lartë të gjërave. Pra, mos e luani nëse keni një bankroll të kufizuar. Për fat të mirë, ka mijëra lojëra elektronike me variancë të ulët për lojtarët me buxhet.

Cilësia e lojës

Një tjetër veçori jetike e automateve celulare për t'u marrë parasysh është cilësia e lojës. Një automat me një histori argëtuese, dizajn cilësor dhe tinguj zhytës ia vlen të paguhet çdo gjë për të luajtur. 

Por falë teknologjisë së avancuar të zhvillimit të lojërave, zhvilluesit e lojërave kanë shkëlqyer në këtë departament. Për një përvojë cilësore, luani lojëra elektronike vetëm në internet nga studiot me reputacion si Pragmatic Play, Microgaming, NetEnt, Betsoft etj.

Duke qëndruar në të njëjtën pikë, kontrolloni nëse automati ofron të njëjtën cilësi në telefonat inteligjentë dhe tabletët. Ky është një shqetësim i vërtetë duke pasur parasysh se shumica e telefonave inteligjentë 'mesatar' nuk janë aq të zhvilluar sa kompjuterët. Dhe më e rëndësishmja, luani vetëm lojëra kazino celulare me një lidhje të fortë Wi-Fi ose të dhënash. Një internet i dobët mund të ngrijë lojën dhe ta bëjë grafikën e lojës të paqartë.

konkluzioni

Për të mbledhur gjërat, luajtja e lojërave elektronike për celularë është e përshtatshme, e sigurt dhe argëtuese. Ju vetëm duhet të zgjidhni me kujdes një lojë të përshtatshme për të luajtur duke ndjekur kriteret e mësipërme. Sigurisht, ka veçori të tjera thelbësore për t'u marrë parasysh, si kufijtë e basteve, mekanika e lojës dhe promovimet e bonuseve. Në fund të gjithë kësaj, luani vetëm lojëra nga zhvillues me reputacion të softuerit.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Evolucioni i kodeve të lojërave: Nga fjalëkalimet te përfitimet promovuese
2024-04-16

Evolucioni i kodeve të lojërave: Nga fjalëkalimet te përfitimet promovuese

Lajme