Trendi në rritje i lojërave të kazinosë celulare

Lojëra

2021-09-12

Benard Maumo

Nëse jeni një vëzhgues i afërt i industrisë së lojërave në internet, atëherë do të dëshmoni se trendi është vazhdimisht në inovacion dhe ndryshim. Për shembull, ishte e pamundur të imagjinohej duke luajtur lojërat tuaja të preferuara të kumarit në një kazino celulare vetëm disa dekada më parë.

Trendi në rritje i lojërave të kazinosë celulare

Por ky ndryshim nuk ndodhi vetëm brenda natës. Pra, si arriti saktësisht industria atje ku është sot? Cilat janë disa nga arsyet pas rritjes së jashtëzakonshme të kazinove celulare? Ky post i shpaket të gjitha!

Statistikat e industrisë së kazinosë celulare

Kur u hap faqja e parë e lojërave të fatit në 1994, pritshmëritë ishin tepër të larta. Epo, industria nuk zhgënjeu, duke hapur më shumë se 200 site lojërash fati deri në vitin 1997. Në atë kohë, të ardhurat vjetore ishin të paktën 1 miliard dollarë.

Megjithatë, deri në fillim të viteve 2000, kazinotë celulare dolën në plan të parë. Mos harroni, këto janë vitet kur u lansuan telefonat e gjeneratës së parë Nokia. Por megjithatë, industria nuk u rrit aq shumë derisa Apple dhe Google prezantuan iOS dhe Android, respektivisht. A mund ta imagjinoni numrin e madh të njerëzve që zotërojnë këto pajisje sot?

Aktualisht, të dhënat e Ericsson tregojnë se ka më shumë se 6 miliardë përdorues të telefonave celularë në mbarë botën. Nga kjo, 75% janë përdorues të Android, ndërsa 20% janë fansa të iOS. Me pak fjalë, industria e kazinosë celulare është shumë e mirë për t'u injoruar.

Një tjetër hulumtim i vitit 2020 nga SensorTower tregon se 66% e të ardhurave të App Store erdhën nga aplikacionet e lojërave. Numrat janë madje domethënës në Google Play Store, duke postuar një 83% mbresëlënëse. Në përgjithësi, këto statistika janë të mjaftueshme për të dëshmuar se industria e kazinove celularë është aktualisht në një rritje të shpejtë.

Pse janë kaq të njohura lojërat e kazinosë celulare?

Pa humbur shumë kohë, më poshtë janë disa nga arsyet pse kazinotë celularë janë jashtëzakonisht të njohura këto ditë:

Rritja e penetrimit të smartfonëve

Siç u tha më parë, numri i përdoruesve të smartfonëve është befasues. Por kjo nuk është rastësi. Sot, pothuajse të gjithë mund të përballojnë një smartphone ose tabletë 'të mirë' për disa qindra dollarë. Falë teknologjisë, prodhuesit tani janë në gjendje të prodhojnë shumë njësi pa shpenzuar shumë burime. Zhvilluesit e lojërave më pas u hodhën në këtë prirje në rritje për të kënaqur etjen tuaj për të luajtur kumar kudo dhe në çdo kohë.

Cilësi e përmirësuar e lojës

Për të qenë të drejtë, meritat duhet t'u shkojnë të gjithë zhvilluesve të lojërave të kazinove celularë për inovacionet dhe përmirësimin e vazhdueshëm të përvojës së lojës. Më parë, kishte vetëm një pjesë të vogël të lojërave më të mira të kazinosë celulare për të luajtur. Por tani, madje do t'ju duhet ndihmë për të zgjedhur një titull video slot ose variant blackjack për të luajtur në një kazino celulare. Ky është një shembull i bukur se si konkurrenca ka ndryshuar industrinë e lojrave.

Tregje më të rregulluara të lojërave të fatit

Kumari në internet është ende një trend relativisht i ri. Por për shkak se industria po rrit ritmin mjaft shpejt, autoritetet globalisht po marrin masa për ta bërë të gjithën më të sigurt dhe për të marrë disa të ardhura në këmbim. Për shkak të rregullimit të shtuar globalisht, vlerësohet se kumari në internet sjell të ardhura të paktën 11.4 miliardë dollarë në vit. Pra, është një fitore e favorshme për të gjithë të përfshirët.

Rrjeti 5G

A mund ta imagjinoni që lidhja e internetit 2G dhe 3G tani janë pothuajse të vjetruara? Po, deri këtu ka arritur industria. Pothuajse çdo smartphone modern që blini mbështet një rrjet 4G. Por nëse mendoni se rrjeti i gjeneratës së katërt është më i shpejtë, prisni derisa të provoni një smartphone 5G. Këtu do të përjetoni një rrjet celular të shpejtë dhe të qëndrueshëm, i përsosur për ju aktivitetet e lojërave të drejtpërdrejta të kazinosë.

konkluzioni

Në vitet e ardhshme, ka të ngjarë të shihni një rritje në kazinotë celulare. Kjo është e dukshme në mënyrën se si industritë e reja të rregulluara të lojërave të fatit në internet po mbështeten çdo ditë, me teknologjinë gjithnjë në përmirësim të smartfonëve duke e bërë atë edhe më të mirë. Pra, mesazhi është shumë i thjeshtë; mos humbisni një pjesë të veprimit të kazinosë celulare.

Lajmi i fundit

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti
2022-09-21

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti

Lajme