Metal Casino

Age Limit
Metal Casino
Metal Casino is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

About

Metal Casino është një platformë lojërash fati në internet e krijuar në 2017 nga kazinotë MT SecureTrade Limited me bazë në Maltë. E licencuar nga Autoritetet e Lojërave të Maltës dhe Komisioni i Kumarit të Mbretërisë së Bashkuar, Metal Casino është një nga platformat më të sigurta të lojërave të fatit në internet, pavarësisht nga mosha e tij shumë e butë. Jo shumë kazino të moshës së saj do të ofrojnë siguri të tillë.

Games

Metal Casino ka më shumë se 400 lojëra në total. Fansat mund të luajnë lojëra elektronike me tematikë, duke përfshirë slotin Jimmy Hendrix nga NetEnt, që në fakt është një haraç i përshtatshëm për këtë legjendë. Ekziston gjithashtu një koleksion i këndshëm i lojërave me tregtarë të drejtpërdrejtë, të tilla si blackjack, ruletë dhe baccarat. Këto lojëra janë gjithashtu të disponueshme në një format virtual.

Withdrawals

Ashtu si shumë platforma të tjera të lojërave, lista e tërheqjeve nuk është aq mbresëlënëse sa ajo e depozitave. Megjithatë, shumica e metodave të disponueshme janë të sigurta dhe të sigurta, dhe kohët e tërheqjes janë zakonisht të shkurtra. Metodat e tërheqjes këtu përfshijnë transferimin e drejtpërdrejtë bankar, Visa, EcoPayz, Skrill, Entercash, Euteller, POLi P24, instaDebit dhe Neteller.

Languages

Me kazinonë e disponueshme vetëm në anglisht, ky është një aspekt ku faqja nuk shkëlqen si e tillë. Sidoqoftë, duhet të kuptohet që kazinoja u lançua vetëm kohët e fundit dhe dyert për më shumë gjuhë që po shtohen nuk janë mbyllur ende. Për më tepër, anglishtja është një nga gjuhët më të folura në botë.

Live Casino

Për të kontaktuar ekipin mbështetës të Metal Casino, lojtarët mund të përdorin dy opsione; email ose bisedë live. Shërbimi mbështetës është i disponueshëm në gjuhë të ndryshme, duke përfshirë anglisht, norvegjeze dhe suedisht. Shërbimi është i disponueshëm 24 orë në ditë, 7 ditë në javë, dhe stafi është miqësor. Çdo problem trajtohet shpejt.

Promotions & Offers

Kazino Metal lë diçka për të dëshiruar kur bëhet fjalë për bonus dhe promovime. Megjithatë, ka kërkesa për të luajtur për të zhbllokuar këto promovime. Bonusi i mirëseardhjes përputhet me depozitën e parë të lojtarëve. Depozita e dytë gjithashtu tërheq një depozitë ndeshjeje. Të gjitha promovimet e vazhdueshme zakonisht renditen në faqen e promovimit të faqes.

Software

Ka shumë ofrues prapa softuerit të Metal Casino për të siguruar përvojë cilësore të lojërave. Ato përfshijnë Net Entertainment, Microgaming, Evolution Gaming, IGT, Next Generation Gaming, Thunderkick, Push Gaming, SG Gaming, Elk Studios, iSoftBet, Yggdrasil Gaming dhe Big Time Gaming. Ofruesit e tjerë përfshijnë Nolimit City, Pragmatic Play, Quickspin, Play'n GO, Betsoft dhe Side City Studios.

Support

Metal Casino ofron lojëra në formatin e luajtjes së menjëhershme, ku lojtarët mund të luajnë përmes një shfletuesi flash, pa pasur nevojë të shkarkojnë ndonjë softuer. Për ata që duan të luajnë në tabletin ose smartfonin e tyre, mund të vizitojnë platformën celulare të kazinosë, e cila ka një koleksion të gjerë lojërash dhe funksionon pa probleme në një gamë të gjerë sistemesh operative.

Deposits

Të gjitha metodat e depozitimit shfaqen qartë në faqen e internetit të kazinosë, duke e bërë të lehtë njohjen e lojtarëve me përvojë dhe të ardhurve. Fatmirësisht, shumica e metodave të depozitimit në Metal Casino janë të menjëhershme, duke i lejuar lojtarët të ngarkojnë bilancet e tyre në minuta, nëse jo në sekonda. Ato përfshijnë Neteller, Paysafe Card, EcoPayz, Visa, transferta direkte bankare, Euteller, Trustly, instaDebit, etj.

Total score7.8
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2017
BonusetBonuset (4)
Bonus ndeshjeBonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (3)
Angleze
Spanjolle
Suedeze
LicencatLicencat (4)
DGOJ Spain
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (9)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (21)
Bank transferCredit CardsDebit Card
Direct Bank Transfer
EcoPayz
EnterCash
Euteller
MasterCardNeteller
P24
P24
POLi
Paysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Sofortuberwaisung
Trustly
Visa
Zimpler
instaDebit
instaDebit
MonedhatMonedhat (5)
Dollari Kanadez
Euro
Krona Norvegjeze
Krona Suedeze
Shtetet e Bashkuara Dollar
ShtetetShtetet (14)
Argjentina
Brazili
Finlanda
Irlanda
Kanadaja
Kolumbia
Malta
Mbretëria e Bashkuar
Meksika
Norvegjia
Peruja
Spanja
Suedia
Zelanda e Re
SoftwareSoftware (20)