Kazinotë më të mira celulare me Bitcoin

Me rritjen e numrit të kazinove celularë në internet, rriten edhe metodat e depozitimit dhe tërheqjes nga këto faqe. Bitcoin është padyshim një nga metodat që vazhdon të jetë e popullarizuar në mesin e basteve në internet.

Popullariteti i madh i bitcoin është sepse është plotësisht anonim. Nuk nevojitet asnjë llogari bankare gjatë transaksioneve me një kazino celulare në internet. Eliminimi i palëve të treta siguron që lojtarët të gëzojnë privatësi të nivelit të lartë. Në ndryshim nga mënyrat e tjera të transaksioneve në internet, depozitimi ose tërheqja e parave tuaja nëpërmjet bitcoin është e menjëhershme. Ju nuk duhet të prisni për shekuj për një tërheqje.

Më tej, mund të gjeni më shumë informacion rreth kazinove celulare bitcoin dhe gjithçka tjetër që duhet të dini.

Kazinotë më të mira celulare me Bitcoin
Rreth Bitcoin

Rreth Bitcoin

Bitcoin është një kriptomonedhë e decentralizuar pa asnjë pronar apo menaxher që e kontrollon atë. Është një monedhë dixhitale moderne peer-to-peer që është krejtësisht e ndryshme nga monedhat konvencionale si dollari amerikan. Kjo monedhë dixhitale u formua në vitin 2008, por doli në tregun e zakonshëm në vitin 2011 si kriptomonedha e parë.

Si funksionon Bitcoin

Ai përdor teknologjinë blockchain për të lehtësuar transaksionet në internet. Ju duhet vetëm një portofol elektronik për të ruajtur bitcoin-et tuaja dhe jeni gati të shkoni. Shumë kuleta në internet si Coinbase vazhdojnë të shfaqen çdo ditë për të përmbushur kërkesën e madhe për bitcoin. Ju mund të blini bitcoin nga këto kuleta në internet duke përdorur kartën tuaj të kreditit.

Rreth Bitcoin
Kazinotë celulare që pranojnë Bitcoin

Kazinotë celulare që pranojnë Bitcoin

Me Bitcoin që është një trend në zhvillim mes kazino celulare lojtarë, nuk është çudi që shumë kazino online po e përfshijnë atë në sistemet e tyre. Një listë kaq e madhe e kazinove shpesh i mposht kumarxhinjtë. Por mos u shqetësoni, pasi mund të gjeni një listë të kazinove më të mira celulare Bitcoin në këtë faqe.

Kazinotë celulare që pranojnë Bitcoin
Si të depozitoni përmes Bitcoin

Si të depozitoni përmes Bitcoin

Së pari, duhet të regjistroheni në një kazino celulare që pranon Bitcoin. Më pas, duhet të konfiguroni portofolin tuaj në internet dhe ta verifikoni atë. Financoni portofolin tuaj nëpërmjet bankës ose PayPal. Pasi të keni zgjedhur Bitcoin si tuajin mënyra e depozitimit, kazinoja online do të gjenerojë një adresë vargu për të dërguar bitcoin-et tuaja.

Si të depozitoni përmes Bitcoin
Pse të përdorni Bitcoin në kazinotë celulare

Pse të përdorni Bitcoin në kazinotë celulare

Disa banka nuk pranojnë transaksione për dhe nga kazinotë celulare. Shumë vende kanë vendosur kufizime për lojërat e fatit në këto banka. Prandaj, alternativa më e mirë midis lojtarëve që bastojnë para të vërteta është Bitcoin. Nuk ka asnjë grup rregullash që rregullojnë transaksionet e Bitcoin. Nëse depozitat bankare nuk funksionojnë në vendin tuaj, përdorni Bitcoin.

Një veçori që u pëlqen lojtarëve të celularëve është se transaksioni nëpërmjet Bitcoin është ekonomik. Asnjë vend nuk e ka pranuar ende Bitcoin si para reale. Prandaj, Bitcoin nuk i nënshtrohen taksave. Megjithëse vlera e Bitcoins është e paqëndrueshme, si një bast celular në internet, duhet ta provoni. Mund të përfundojë të jetë mënyra juaj e preferuar e transaksionit.

Pse të përdorni Bitcoin në kazinotë celulare

Lajmi i fundit

Si të luani në një kazino celulare Bitcoin
2021-12-21

Si të luani në një kazino celulare Bitcoin

A e dini se si të luani lojëra kazino celulare me Bitcoin (BTC)? Nëse po, ju tashmë keni atë që duhet për të shijuar kumarin bitcoin. Bixhozi me Bitcoin është praktikisht i njëjtë si të luash me monedhat fiat. Por në këtë rast, lojtarët gëzojnë përfitime të shtuara si transaksione më të shpejta, anonimiteti dhe tarifa të ulëta transaksionesh. Ky postim hedh një vështrim se si funksionon!

Avantazhet dhe disavantazhet e lojërave të fatit Bitcoin
2021-11-25

Avantazhet dhe disavantazhet e lojërave të fatit Bitcoin

Një nga arsyet që shumë lojtarë të fatit preferojnë të luajnë online është numri i madh i opsioneve bankare. Sot, lojtarët munden depozitoni dhe tërheqni fonde në kazinotë më të mira celulare duke përdorur kriptovaluta si Bitcoin (BTC). Pra, nëse jeni një nga ata që kërkojnë t'i bashkohen botës së lojërave të fatit BTC, lexoni fillimisht këtë artikull.

Bitcoin brilant - duke revolucionarizuar industrinë e kazinove
2021-07-30

Bitcoin brilant - duke revolucionarizuar industrinë e kazinove

Unazë, unazë! E ardhmja po thërret! Metodat e pagesës në kazinotë celulare po ndryshojnë me shpejtësi dhe ju duhet të siguroheni që po ecni në hap me kohën ndërsa ato ndryshojnë gjithashtu. Ajo që dukej si një mundësi e largët vetëm disa vite më parë, tashmë po bëhet realitet. Duke paguar me Bitcoin në kazinotë celulare është një opsion që po rritet në popullaritet kohët e fundit. Në fund të fundit, kriptovalutat ofrojnë shumë përfitime në krahasim me metodat e tjera, më tradicionale të pagesës. Si cfare? Epo, lexoni për të mësuar më shumë…

Udhëzues fillestar për lojërat e fatit me kriptomonedha
2021-07-06

Udhëzues fillestar për lojërat e fatit me kriptomonedha

Industria e iGaming ka qenë gjithmonë e shpejtë për të përqafuar teknologjitë e fundit. Sot, industria është e mbushur me inovacione si kazinotë celulare, kazinotë VR, kazinotë live dhe kazinotë e kriptomonedhave. Por sigurisht, edhe lojtarët më me përvojë do të kenë nevojë për ndihmë për të filluar me lojërat e fatit me kriptomonedha. Pra, para se të filloni të luani më të mirën lojra kazino celulare me monedha dixhitale, lexoni për të mësuar disa këshilla për të përmirësuar përvojën tuaj të lojërave të fatit kripto.