Avantazhet dhe disavantazhet e lojërave të fatit Bitcoin

Bitcoin

2021-11-25

Ethan Tremblay

Një nga arsyet që shumë lojtarë të fatit preferojnë të luajnë online është numri i madh i opsioneve bankare. Sot, lojtarët munden depozitoni dhe tërheqni fonde në kazinotë më të mira celulare duke përdorur kriptovaluta si Bitcoin (BTC). Pra, nëse jeni një nga ata që kërkojnë t'i bashkohen botës së lojërave të fatit BTC, lexoni fillimisht këtë artikull.

Avantazhet dhe disavantazhet e lojërave të fatit Bitcoin

Fillimi në një kazino celulare BTC

Përpara se të mendoni të krijoni një portofol kripto, është e rëndësishme të zgjidhni me kujdes një kazino celulare. Kjo për shkak se disa kazino nuk mbështesin kumarin me kriptovaluta, veçanërisht bitcoin. Por është ende e mundur të gjesh një kazino kripto që u shet drejtpërdrejt monedha dixhitale lojtarëve.

Pasi të gjeni një aplikacion për lojërat e fatit, vazhdoni të zgjidhni një portofol kripto për të kursyer monedhat tuaja. Mendoni në këtë mënyrë; një portofol kripto është shumë i ngjashëm me llogarinë tradicionale të portofolit elektronik ku kurseni dhe kryeni transaksione me monedha fiat. Për fat të mirë, nuk duhet të keni problem të gjeni një portofol të sigurt të kriptomonedhës.

Përparësitë e lojërave të fatit bitcoin

Ka 1001 arsye për të luajtur lojëra kazino celulare me BTC. Megjithatë, më poshtë janë ato kryesore:

  • Decentralizimi: Qeveritë dhe autoritetet financiare kanë zero kontroll mbi transaksionet me bitcoin. Me fjalë më të thjeshta, askush nuk mund të ngrijë ose kapë monedhat tuaja dixhitale, pavarësisht nga juridiksioni juaj i basteve. Ju jeni në kontroll të plotë të transaksioneve tuaja bitcoin.

  • Mbrojtje dhe siguri: Ashtu si monedhat tuaja BTC nuk mund të konfiskohen, e njëjta gjë vlen edhe për informacionin tuaj të pagesës. Transaksionet BTC nuk kanë nevojë për ndonjë informacion personal për t'u dorëzuar përpara përfundimit, duke mbrojtur përdoruesit nga vjedhja e identitetit.

  • Transaksione të shpejta: Transaksionet BTC janë të shpejta, qoftë në një kazino celulare lokale apo ndërkombëtare. Depozitat janë zakonisht të menjëhershme, me tërheqje që duhen më pak se 15 minuta për t'u përpunuar. Arsyeja? Transaksionet e kriptomonedhave janë pa tregtarë si bankat dhe institucionet e tjera financiare që humbin kohë.

  • Tarifa të ulëta të transaksionit: Meqenëse transaksionet e BTC nuk kanë nevojë për ndërmjetës, askush nuk do t'ju kërkojë të paguani asgjë. Nëse shikoni tarifat e transaksionit në shumicën e kazinove celularë, do të kuptoni se kriptovalutat janë më të ulëtat sepse ka zero taksa.

  • Shpërblime të mëdha: Kazino ofron bonuse për të tërhequr dhe mbajtur lojtarët të lumtur. Ndërsa do të merrni shpërblime në kazinotë tradicionale, kazinotë BTC ofrojnë shpërblime edhe më të mira. Krahasuar me USD, BTC ka një vlerë aktuale prej 47,850,10 dollarë. Tani kjo do të thotë që bonuset janë gjithashtu më të mëdha dhe më të mira.

Disavantazhet e lojërave të fatit bitcoin

Një monedhë duhet të ketë dy anë, të njëjta si bitcoin. Këtu janë disa çështje për të cilat duhet të jeni të vetëdijshëm përpara se të luani kumar me BTC:

Paqëndrueshmëria e BTC: Bitcoin në qarkullim janë të kufizuar në numër. Si rezultat, kjo monedhë dixhitale ka një kërkesë të lartë, duke çuar në çmime të luhatshme. Për shembull, në prill të këtij viti, BTC arriti kulmin në 64,000 dollarë vetëm për t'u zhytur në 30,000 dollarë në maj. Më parë në 2017, BTC vlerësohej edhe më e ulët në 20,000 dollarë. Prandaj, nuk është një ide e mençur të investosh shuma të konsiderueshme në BTC ose në ndonjë monedhë tjetër dixhitale.

Nuk pranohet gjerësisht: Sinqerisht, do t'ju duhet disa përpjekje për të gjetur një dyqan, e lëre më një kazino që pranon transaksione BTC. Shumë prej tyre janë ende skeptikë për këtë mënyrë pagese të parregulluar. Por siç qëndron, gjërat po ndryshojnë shumë shpejt.

Asnjë anulim transaksioni: Transaksionet me Bitcoin janë të pakthyeshme, ndryshe nga paratë fiat. Kjo do të thotë që lojtarët duhet të jenë tepër të kujdesshëm kur përdorin këtë metodë bankare. Edhe më keq, nuk ka mbështetje për të kontaktuar në rast të gabimeve të transaksionit. Por megjithatë, ofruesi juaj i portofolit të kriptove mund të jetë një ndihmë e jashtëzakonshme.

konkluzioni

Përfitimet e lojërave të fatit BTC janë dukshëm më të mëdha se të këqijat. Por vetëm për shkak se transaksionet e BTC janë të shpejta dhe të sigurta nuk do të thotë që ju duhet të anashkaloni kontrollet e sigurisë të kazinosë. Një kazino bitcoin duhet të rregullohet përpara se t'i besoni paratë dhe informacionin tuaj. Kazinotë BTC të listuara këtu janë të sigurta, të sigurta dhe të licencuara.

Të rejat e fundit

Yggdrasil debuton slotin e ri Ragnawolves WildEnergy
2023-06-01

Yggdrasil debuton slotin e ri Ragnawolves WildEnergy

Lajme

Promocion i kazinosë

1xBet:Deri në 1500 € + 150 rrotullime
Luaj tani
22BET
22BET:Deri në 600 dollarë