E ardhmja është këtu me kriptomonedhën

Bitcoin

2020-11-13

Kumari i kriptomonedhës në kazinove celulare ka ekzistuar prej disa vitesh. Në fillim, vetëm bastet me njohuri teknologjike përdornin kriptovaluta kur bënin baste në një pjesë të vogël të kazinove në internet. Për fat të mirë sot, disa aplikacione online të kazinosë celulare pranojnë kriptovalutat .

E ardhmja është këtu me kriptomonedhën

Por a e dini pse duhet të hiqni dorë nga monedhat tipike fiat në favor të basteve kripto? Ky udhëzues informativ ka disa arsye të forta pse duhet të filloni të luani kazino celulare me të bitcoin ose ndonjë kriptomonedhë tjetër.

Pagesa anonime dhe të sigurta

Shumë kumarxhinj mendojnë se pagesat e kriptomonedhave janë anonime, gjë që është një keqkuptim i zakonshëm. Kjo për shkak se çdo transaksion i kriptomonedhës duhet të kalojë përmes minatorëve dhe të ngulitet në blockchain përgjithmonë. Dhe siç mund ta dini tashmë, kalitja me informacionin e blockchain është praktikisht e pamundur.

Pra, si përfiton kjo një lojtar kazino? Epo, kriptovalutat janë të decentralizuara, që do të thotë se një juridiksion ose vend specifik nuk i rregullon ato. Me fjalë të tjera, aplikacionet online të kazinosë celulare të kriptomonedhave nuk do t'ju çojnë në proceset e shumta dhe të lodhshme të verifikimit të ID-së. Thjesht regjistrohuni duke përdorur adresën e portofolit tuaj dhe merrni plasaritje!

Transaksione super të shpejta

Siç e thashë fillimisht, pagesat e kriptomonedhave janë të pavarura, duke eliminuar nevojën për proceset e verifikimit të përdoruesit. Prandaj, shkëmbimet e kriptove nuk përputhen me procedurat dhe kërkesat e lodhshme të bankës. Kjo, në këmbim, i bën tërheqjet dhe depozitat tuaja mjaft të menjëhershme.

Sidoqoftë, shpejtësia e transaksioneve varet ndjeshëm nga lloji i monedhës që po përdorni. Faktorë të tillë si numri i minatorëve dhe koha e minierave mund të përcaktojnë shpejtësinë. Për të shkurtuar një histori të gjatë, do t'ju duhen rreth 30 minuta për të përpunuar fondet e kriptove. Tani që tejkalon ditët e shumta të pritjes, do të merrni me forma të tjera monedhash të kazinosë celulare.

Shanse më të mira të lojërave të fatit

Nëse kazinotë nuk do të bënin fitime, industria e lojërave të fatit do të kishte vdekur tashmë. Por ndryshe nga sa mendojnë disa lojtarë të kazinosë, kazinotë në internet nuk janë mashtrime të zakonshme. Në vend të kësaj, ata kanë një marzh fitimi të integruar për çdo bast që bën një lojtar. Kjo quhet Kazino Avantazhi ose Shtëpia Edge. Mashtrimi këtu është të siguroheni që Shtëpia të fitojë gjithmonë në fund të ditës së punës.

Me këtë në mendje, raporti House Edge varion nga 1% në 15%, në varësi të lojës së kazinosë celulare. Në mënyrë tipike, kazinotë Bitcoin ofrojnë normën më të ulët të House Edge, që varion nga 0.5% në 3%. Disa kazino online madje shkojnë më tej duke ofruar 0% House Edge. Pra, njihni Avantazhin e Kazinosë për të përcaktuar saktësisht se cilat janë shanset tuaja për të fituar.

Bonuset dhe lojërat kripto

Në përgjithësi, kazinotë e kriptomonedhave ofrojnë bonuse bujare të regjistrimit në formën e rrotullime falas, para bonus, kthimi i parave, dhe me shume. Gjithashtu, është më e thjeshtë për zhvilluesit e lojërave që të integrojnë titujt e lojërave në kazinotë kripto. E thënë thjesht, do të merrni një bonus më gjithëpërfshirës dhe shumëllojshmëri lojërash në një kazino të drejtuar nga kriptovalutat.

Por si zakonisht, duhet të vizitoni seksionin e promovimit të kazinosë celulare përpara se të kërkoni bonusin tuaj të kriptos. Shikoni kushtet e bonusit, veçanërisht kërkesat e basteve. Dhe nëse keni nevojë për më shumë sqarime, kontaktoni menjëherë ekipin mbështetës.

Luaj Kudo

Me kripto kazinotë celulare, mund të luani kudo, në çdo kohë pa kufizime. Ndërsa kazinotë celulare tashmë ju lejojnë ta bëni këtë, disa mënyra pagese nuk janë të disponueshme në territore specifike. Për fat të mirë, kriptomonedha funksionon në shumicën e vendeve, megjithëse qeveritë janë përpjekur ta rregullojnë atë. Pra, bankimi në një kazino celulare me kripto-banking i lejon lojtarët të tërheqin dhe depozitojnë fonde sipas dëshirës kudo.

Mendimet Përfundimtare

Përfitimet e përgjithshme të përdorimit të kriptomonedhave janë ato që i bëjnë ato opsione të shkëlqyera për bastet online të kazinove celularë. Procesi i transaksionit është më i shpejtë, anonim dhe më i sigurt. Gjithashtu, vlera e monedhave të kriptomonedhave mund të sjellë fitime të konsiderueshme. Dhe për të mos përmendur vonesat bankare që mund t'ju kushtojnë atë çmim të parë progresiv.

Të rejat e fundit

Relax Gaming kurorëzon milionerin e tij më të ri të Jackpot-it me Megapagues në Unibet
2023-09-03

Relax Gaming kurorëzon milionerin e tij më të ri të Jackpot-it me Megapagues në Unibet

Lajme