Fillimi në kazinotë celulare Bitcoin

Bitcoin

2020-11-15

Ka kohë që kanë kaluar kohët kur kazinotë në internet dhe celular pranojnë vetëm karta krediti dhe debiti pagesat. Sot, aplikacionet celulare të lojërave të fatit mbështesin pagesat me portofolin elektronik dhe kriptovalutat si Bitcoin. Megjithatë, shumica e lojtarëve në internet ende nuk e kanë kuptuar se si funksionon vërtet Bitcoin dhe përfitimet e tij. Pra, nëse po kërkoni të bashkoheni me një lojë Bitcoin kazino celulare, këtu është një përmbledhje e plotë e asaj që duhet të dini përpara se të regjistroheni.

Fillimi në kazinotë celulare Bitcoin

Çfarë është Bitcoin dhe si funksionon?

Bitcoin (BTC) është një monedhë dixhitale ose monedhë virtuale që është versioni online i parave të gatshme. Përdoruesit e Bitcoin mund të blejnë produkte dhe shërbime, megjithëse disa vende dhe dyqane ende nuk e kanë pranuar atë si një formë pagese.

Ndryshe nga monedhat tipike fiat si paund dhe dollarë, Bitcoin nuk rregullohet nga banka qendrore e ndonjë vendi të caktuar. Ai funksionon në një rrjet kompjuterash që përcaktojnë prodhimin dhe vlerën e tij. Kur kryeni një transaksion Bitcoin, do të përdorni një adresë unike për të lejuar marrëveshje të lirë dhe të drejtë. Ky është, në fakt, përfitimi më i madh i përdorimit të pagesave me kriptomonedhë si Bitcoin.

Pse të përdorni pagesat në Bitcoin?

Avantazhi më i madh i përdorimit të Bitcoin në kazinotë celulare është sepse asnjë bankë apo qeveri nuk e rregullon atë. Me pak fjalë, fondet tuaja nuk mund të mbahen nga asnjë bankë apo autoritet. Prandaj, fondet e BTC do të jenë gjithmonë gati për t'u përdorur në kazinotë celulare Bitcoin. Kjo mund të jetë shumë e rëndësishme, veçanërisht për lojtarët që jetojnë në zona të kufizuara të lojërave të fatit.

Një avantazh tjetër i përdorimit të BTC kur luani në kazinotë celulare është se do të gëzoni më shumë liri dhe anonimitet për të transferuar fonde. Në përgjithësi, shumica e kazinove celularë BTC nuk do t'ju nënshtrojnë atyre proceseve të lodhshme të verifikimit të ID. Në këtë mënyrë, ju do të keni më shumë kontroll mbi informacionin tuaj personal.

Së fundmi dhe pa dyshim, më e rëndësishmja, BTC u lejon lojtarëve të shijojnë transaksione të shpejta dhe pa probleme. Është jetike të mbani mend se ju mund të tërhiqni pagesat e Bitcoin në monedha tipike. Kjo mundëson një transaksion më të shpejtë sesa kur përdorni forma të tjera pagese si transferta bankare, karta krediti dhe kuletat elektronike. Plus, shumica e kazinove vetëm me kriptopërpunojnë pagesat në më pak se gjysmë ore.

Cilat lojëra mund të luhen me BTC?

Bitcoin u lejon lojtarëve të aksesojnë disa lojëra kazino celulare të zhvilluara nga zhvillues të njohur dhe të ardhshëm të softuerit në skenën e iGaming. Ju mund të luani një shumëllojshmëri të gjerë të lojërave elektronike, duke përfshirë lojëra elektronike 3D, lojëra elektronike video, jackpote progresive dhe më shumë.

Për më tepër, lojtarët mund të përdorin varietete klasike si Bitcoin baccarat, ruletë dhe blackjack. Për më tepër, tifozët e keno-s, pokerit dhe kartave gërvishtëse kanë gjithashtu diçka për të shijuar. Në përgjithësi, kazinotë Bitcoin ofrojnë pothuajse të gjitha llojet e lojërave që mund të luani në çdo kazino.

Çfarë bonusesh mund të merrni në kazinotë celulare të Bitcoin?

Përveç ofrimit të një koleksioni të shkëlqyeshëm lojërash, aplikacionet e bixhozit celular Bitcoin ofrojnë gjithashtu marrëveshje emocionuese bonusesh Bitcoin. Lojtarët e rinj mund të rrëmbejnë rrotullime falas, bonuse pa depozite dhe më shumë. Më poshtë është një përmbledhje e plotë e bonuseve të kazinosë BTC:

 • Bonus i mirëseardhjes

 • Rrotullime falas

 • Pa bonus depozite

 • Bonusi i kthimit të parave

 • Bitcoin rubineti

 • Programi VIP

 • Programet referojuni një miku

  A janë të sigurta kazinotë celulare Bitcoin?

  Absolutisht! Kazinotë celulare Bitcoin janë disa nga më të sigurtat që mund të gjeni. Ashtu si kazinotë e tjera, kazinotë Bitcoin funksionojnë nën organe të njohura si UKGC dhe MGA. Gjithashtu, këto kazino përdorin enkriptimin SSL për të siguruar mbrojtjen 100% të të dhënave personale. Dhe ndryshe nga monedhat fiat, të cilat rregullohen nga bankat qendrore, BTC operon në një platformë rrjeti peer-to-peer. Kjo e bën të vështirë identifikimin ose kapjen e burimit.

  Këshilla Përfundimtare

  Përpara se t'i bashkoheni botës emocionuese të kazinove Bitcoin, është jetike të kuptoni se si funksionon. Gjithashtu, ju do të gëzoni shumë përfitime nëse zgjidhni një kazino bitcoin. Në krye të atyre të përmendura më lart, do të merrni fleksibilitetin shumë të rëndësishëm të pagesave. Pra, a jeni gati të bashkoheni? Thjesht blini disa BTC dhe merrni plasaritje!

Lajmi i fundit

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti
2022-09-21

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti

Lajme