Si të luani në një kazino celulare Bitcoin

Bitcoin

2021-12-21

Ethan Tremblay

A e dini se si të luani lojëra kazino celulare me Bitcoin (BTC)? Nëse po, ju tashmë keni atë që duhet për të shijuar kumarin bitcoin. Bixhozi me Bitcoin është praktikisht i njëjtë si të luash me monedhat fiat. Por në këtë rast, lojtarët gëzojnë përfitime të shtuara si transaksione më të shpejta, anonimiteti dhe tarifa të ulëta transaksionesh. Ky postim hedh një vështrim se si funksionon!

Si të luani në një kazino celulare Bitcoin

Çfarë është bixhozi Bitcoin dhe si funksionon?

Bitcoin është shfaqur si një metodë pagese e zgjedhur në shumicën e kazinove në internet celular. Është një monedhë dixhitale e decentralizuar që përdor një rrjet peer-to-peer për të dërguar kodet e transaksionit midis përdoruesve. Thjesht thuaj se një administrator i vetëm si banka qendrore nuk rregullon transaksionet e BTC. Në vend të kësaj, pagesat regjistrohen dhe shpërndahen në një libër publik të quajtur blockchain.

Thënë kështu, depozitimi dhe tërheqja e kësaj monedhe dixhitale në një kazino Bitcoin është një procedurë e drejtpërdrejtë. Për të depozituar, lojtarët duhet vetëm të krijojnë një llogari kazino, të shkojnë te seksioni "arkëtar" dhe të kopjojnë adresën e Bitcoin. Tani shkoni në portofolin BTC dhe ngjisni adresën për të transferuar çdo shumë brenda portofolit.

Tërheqja e fitimeve në Bitcoin është gjithashtu një proces vetë-shpjegues. Si fillim, hapni portofolin BTC dhe kopjoni adresën. Tani shkoni te seksioni i pagesave në kazino, zgjidhni Bitcoin dhe zgjidhni monedhat për të tërhequr. Për të përfunduar transaksionin, ngjitni adresën BTC dhe prisni për fitimet tuaja në më pak se 24 orë.

Pse të luani më shpesh në kazino Bitcoin?

Ka disa arsye për të favorizuar Bitcoin ndaj monedhave të tjera të lojërave të fatit. Ja disa prej tyre:

Transaksione të shpejta dhe me kosto efektive

Me lojërat e fatit Bitcoin, lojtarët gëzojnë transaksione pothuajse të menjëhershme. Ndërsa shumica e kazinove përpunojnë depozitat në çast, tërheqjet mund të zgjasin nga 2 deri në 7 ditë pune. Por Bitcoin heq të gjitha kufizimet e transaksionit, duke i bërë tërheqjet jashtëzakonisht të shpejta. Siç u tha më herët, transaksionet e Bitcoin nuk duhet të verifikohen nga palët e treta. Ndërmjetësuesit si bankat mund të ngadalësojnë transaksionet përveç që i bëjnë ato më të kushtueshme.

Bonusi i kazinosë Bitcoin

Shumica e kazinove celularë nuk hezitojnë t'u ofrojnë lojtarëve bonuse për të bërë depozita në Bitcoin. Pas krijimit të një llogarie të re kazinoje, këto kazino ofrojnë bonuse ekskluzive pasi kanë bërë një depozitë minimale. Kazinotë gjithashtu ofrojnë zbritje dhe bonuse depozitash për të inkurajuar lojtarët e BTC që të vazhdojnë të luajnë. Pra, përdorni bonuset e Bitcoin për të rritur shanset tuaja për të fituar në kazino.

Pranimi universal

Ndryshe nga monedhat e tjera dixhitale si Ethereum dhe Litecoin, Bitcoin është një shtyllë në shumicën e kazinove celularë. Kjo është edhe pse shumica e qeverive ende nuk e njohin BTC-në si një formë ligjore pagese. Për më tepër, BTC është bërë një metodë standarde pagese këto ditë. Prandaj, përdorni atë për të luajtur në kazinotë në det të hapur që nuk pranojnë monedha vendase.

Transaksionet anonime

Së fundmi, kazinotë Bitcoin nuk u kërkojnë lojtarëve informacione jetike si ID, email, patentë shoferi, etj. Lojtarët thjesht duhet të regjistrohen dhe të fillojnë të luajnë menjëherë. Kjo i bën kazinotë Bitcoin të aksesueshme për lojtarët në juridiksione ku kumari është i paligjshëm. Por mos përdorni pagesa Bitcoin për mjete të dyshimta. Autoritetet ende mund të gjurmojnë kriminelët, pastruesit e parave dhe mashtruesit e taksave.

Diçka rreth paqëndrueshmërisë së Bitcoin

Për shkak se Bitcoin nuk përdor një sistem të decentralizuar pagesash, është i njohur për paqëndrueshmërinë e tij. Për shembull, vetëm në vitin 2021, kjo monedhë dixhitale ka pasur çmime të luhatshme, duke u tregtuar midis 30 mijë dhe 65 mijë dollarë.

Për një lojtar, ky mund të jetë lajm i mirë ose i keq. Mund të blini BTC kur tregtoni me 50 mijë dollarë, më pas të kërkoni një tërheqje nga kazino kur monedha ka një vlerë 60 mijë dollarë. Kjo do të thotë një marzh fitimi i mirë.

Por ky është vetëm një mendim teorik. Për të qenë të sigurt, shikoni gjëra të tilla si turbulencat politike, pandemitë universale si Covid-19 dhe normat e papunësisë përpara se të blini BTC. Në këtë mënyrë, ju mund të parashikoni goditjet e ardhshme të çmimeve.

Të rejat e fundit

Relax Gaming kurorëzon milionerin e tij më të ri të Jackpot-it me Megapagues në Unibet
2023-09-03

Relax Gaming kurorëzon milionerin e tij më të ri të Jackpot-it me Megapagues në Unibet

Lajme