Kazinotë më të mira celulare me Dogecoin

Nëse jeni një person që preferoni lojërat në lëvizje, atëherë shpikësit e Dogecoin ju kishin parasysh. Shkathtësia e tij është ajo që e bën atë një opsion të mirë për lojërat e fatit në internet. Është një kriptomonedhë mjaft e lirë, prandaj një opsion i mirë për këdo që nuk është i interesuar për transaksione të mëdha.

Dogecoin është lehtësisht i disponueshëm në të gjithë internetin. Pavarësisht nëse jeni në udhëtimin tuaj të përditshëm ose në dhomën tuaj të zyrës duke pritur që kompjuteri juaj të niset, mund të depozitoni dhe përdorni Dogecoins brenda pak sekondash. Koha e bllokimit të tij është rreth 60 sekonda, duke e bërë atë një nga monedhat kripto më të shpejta për t'u përdorur atje.

Kazinotë më të mira celulare me Dogecoin
Fillimi me Dogecoin në kazinotë celulareRreth Dogecoin
Fillimi me Dogecoin në kazinotë celulare

Fillimi me Dogecoin në kazinotë celulare

Për të shijuar përfitimet e të luajturit me Dogecoin, do t'ju duhet të krijoni një portofol qoftë në desktopin tuaj ose në pajisjen tuaj celulare, gjë që është shumë e lehtë. Edhe pse të ndryshme kazinotë celulare mund të ketë kërkesa të ndryshme, procesi i përgjithshëm mbetet i njëjtë. Ju regjistroheni duke plotësuar një formular regjistrimi me të dhënat tuaja personale.

Pasi të regjistroheni, depozitimi dhe tërheqja është po aq e lehtë sa çdo procedurë tjetër bankare - nëse jo më e lehtë. Një fakt argëtues për Dogecoin është se ai kurrë nuk është në mungesë, prandaj vlen pak më pak në krahasim me kriptovalutat e tjera. Megjithatë, në anën pozitive, është një monedhë e shkëlqyer në internet për baste.

Përparësitë e përdorimit të Dogecoin

Ndërsa monedhat kripto pëlqehen përgjithësisht për tarifat e ulëta të transaksioneve në krahasim me monedhat konvencionale, Dogecoin është sigurisht një nga monedhat më të lira të internetit për t'u tregtuar. Transaksionet janë gjithashtu super të shpejta dhe të dizajnuara për përdorim të përditshëm, që do të thotë se mund të përdorni një Dogecoin për të blerë gjëra bazë si një kafe.

Dogecoin është në listën e pesë monedhave kripto më të përdorura, gjë që e bën atë një zgjedhje të mirë për baste online. Është monedha më e qëndrueshme në krahasim me monedhat e tjera të internetit për sa i përket çmimit. Një plus i madh i përdorimit të Dogecoin është se nuk ka transaksione minimale ose maksimale.

Fillimi me Dogecoin në kazinotë celulare
Rreth Dogecoin

Rreth Dogecoin

Krijuar nga programuesi Billy Markus, Dogecoin është një monedhë dixhitale argëtuese, përdorimi i së cilës në internet është pak a shumë i pakufishëm. Ju mund t'i përdorni këto monedha kripto për të blerë mallra dhe shërbime në internet. Një nga përdorimet kryesore të tij është dhënia e bakshishit të përdoruesve të internetit për krijimin ose ndarjen e përmbajtjeve të shkëlqyera.

Për gjashtë vitet e fundit, Dogecoin ka tërhequr mjaft fansa në internet. Në vitin 2014, një vit pas krijimit të saj, monedhat e kriptove arritën në 60 milionë dollarë amerikanë në kapitalizim. Kishte mbi 100 miliardë monedha në qarkullim nga mesi i vitit 2015. Dogecoin është i njohur për tarifat e tij të ulëta të transaksioneve, duke e bërë atë zgjedhjen më të mirë për lojërat në internet.

Rreth Dogecoin

Lajmi i fundit

Udhëzues fillestar për të luajtur në një kazino Dogecoin
2021-08-31

Udhëzues fillestar për të luajtur në një kazino Dogecoin

Kur kërkoni për kazinonë perfekte të kriptomonedhës për të filluar, shumica e lojtarëve nuk e shohin të kaluarën Bitcoin (BTC). Por kjo është krejtësisht në rregull, duke pasur parasysh se BTC është monedha dixhitale më e çmuar në botë dhe është e disponueshme në pothuajse çdo kazino celulare.

Udhëzues fillestar për lojërat e fatit me kriptomonedha
2021-07-06

Udhëzues fillestar për lojërat e fatit me kriptomonedha

Industria e iGaming ka qenë gjithmonë e shpejtë për të përqafuar teknologjitë e fundit. Sot, industria është e mbushur me inovacione si kazinotë celulare, kazinotë VR, kazinotë live dhe kazinotë e kriptomonedhave. Por sigurisht, edhe lojtarët më me përvojë do të kenë nevojë për ndihmë për të filluar me lojërat e fatit me kriptomonedha. Pra, para se të filloni të luani më të mirën lojra kazino celulare me monedha dixhitale, lexoni për të mësuar disa këshilla për të përmirësuar përvojën tuaj të lojërave të fatit kripto.

Fillimi në kazinotë celulare Bitcoin
2020-11-15

Fillimi në kazinotë celulare Bitcoin

Ka kohë që kanë kaluar kohët kur kazinotë në internet dhe celular pranojnë vetëm karta krediti dhe debiti pagesat. Sot, aplikacionet celulare të lojërave të fatit mbështesin pagesat me portofolin elektronik dhe kriptovalutat si Bitcoin. Megjithatë, shumica e lojtarëve në internet ende nuk e kanë kuptuar se si funksionon vërtet Bitcoin dhe përfitimet e tij. Pra, nëse po kërkoni të bashkoheni me një lojë Bitcoin kazino celulare, këtu është një përmbledhje e plotë e asaj që duhet të dini përpara se të regjistroheni.

E ardhmja është këtu me kriptomonedhën
2020-11-13

E ardhmja është këtu me kriptomonedhën

Kumari i kriptomonedhës në kazinove celulare ka ekzistuar prej disa vitesh. Në fillim, vetëm bastet me njohuri teknologjike përdornin kriptovaluta kur bënin baste në një pjesë të vogël të kazinove në internet. Për fat të mirë sot, disa aplikacione online të kazinosë celulare pranojnë kriptovalutat .