Udhëzues fillestar për të luajtur në një kazino Dogecoin

Dogecoin

2021-08-31

Eddy Cheung

Kur kërkoni për kazinonë perfekte të kriptomonedhës për të filluar, shumica e lojtarëve nuk e shohin të kaluarën Bitcoin (BTC). Por kjo është krejtësisht në rregull, duke pasur parasysh se BTC është monedha dixhitale më e çmuar në botë dhe është e disponueshme në pothuajse çdo kazino celulare.

Udhëzues fillestar për të luajtur në një kazino Dogecoin

Por mund të mos keni 35,000 dollarë (vlerësimi aktual) për të blerë një BTC të vetme. Në këtë rast, do t'ju duhet të kërkoni për një alternativë më të lirë, por ende efikase si Dogecoin. Pra, nëse keni një koleksion DOGE dhe dëshironi të rrotulloni rrotullat më të nxehta, më poshtë është një udhëzues fillestar.

Çfarë është Dogecoin?

Dogecoin është një kriptomonedhë popullore e shpikur nga Jackson Palmer dhe Billy Markus. Ideja origjinale ishte krijimi i një monedhe dixhitale që rivalizonte Bitcoin në çdo kuptim. Por megjithëse kjo u arrit në një farë mase, DOGE është i ndryshëm nga BTC në disa mënyra.

Së pari, ju mund të minoni një numër të pakufizuar monedhash DOGE. Së dyti, DOGE, ashtu si Litecoin, përdor teknologjinë Scrypt ASIC e cila ofron shpejtësi më të shpejtë të minierave dhe transaksioneve. Dhe pastaj është faktori i çmimit.

Si të depozitoni në një kazino Dogecoin

Pas gjetjes kazinoja më e mirë celulare që pranon pagesat e DOGE, është koha të kuptoni se si të bëni depozitën tuaj të parë. Por mos u shqetësoni sepse procesi është aq i thjeshtë sa 1-2-3. Këtu janë hapat:

Nëse nuk keni një Dogecoin tashmë, depozitoni disa para në shkëmbimin fiat dhe blini monedhat tuaja dixhitale. Disa shkëmbime fiat ku mund të blini DOGE përfshijnë Bithumb, KuCoin, Binance US. Më pas, merrni adresën e portofolit të kazinosë Dogecoin ku dëshironi të luani. Për ta bërë këtë, shkoni te seksioni i pagesave dhe më pas zgjidhni Dogecoin për të gjeneruar adresën.

Tani keni dy opsione; kopjoni-ngjisni adresën e portofolit ose skanoni kodin QR të dhënë. Sido që të jetë, do të shihni menjëherë fondet e depozituara në kazinonë tuaj celular. Megjithatë, disa transaksione mund të zgjasin deri në 10 minuta.

Lojëra për të luajtur me Dogecoin

Një nga gjërat më emocionuese për të luajtur në një kazino Dogecoin është numri i madh i lojërave të disponueshme. Në një kazino DOGE, do të luani lojërat më të mira celulare të mundësuara nga disa emra të respektuar në industrinë e iGaming.

Nëse jeni adhurues i lojërave elektronike, do të shijoni më shumë se 3000 tituj lojërash të ofruara nga Microgaming, Betsoft, Pragmatic Play, Yggdrasil, NetEnt dhe më shumë. Sigurisht, adhuruesit e lojërave të tavolinës mund të shijojnë gjithashtu variante të shumta të tregtarëve të drejtpërdrejtë dhe RNG, duke përfshirë ruletin, baccarat, blackjack dhe video poker. Në përgjithësi, nuk ka mungesë lojërash në kazinotë Dogecoin.

Karakteristikat e një kazinoje të mirë Dogecoin

Siç mund ta dini tashmë, kumari me kriptovaluta është ende një ide e re. Prandaj, është shumë e rëndësishme të jeni jashtëzakonisht të kujdesshëm kur zgjidhni një kazino për kriptomonedhë. Në këtë mënyrë, do të jeni të sigurt nga mashtrimet e mundshme në internet.

Duke thënë këtë, një kazino e besueshme DOGE duhet të ketë një licencë nga komisionet e MB, suedeze, Curacao dhe kanadeze. Me fjalë të thjeshta, shikoni nëse kazinoja Dogecoin është e licencuar dhe e rregulluar nga një mbikëqyrës ligjor ose qeveri për të shmangur çdo gjëmim më vonë.

Por kjo nuk është e gjitha; një kazino e mirë e kriptomonedhës duhet të mundësohet nga emra të respektuar në industri. Sigurohuni që biblioteka e lojërave të shfaqë lojëra nga disa prej zhvilluesve të softuerit të përmendur më lart. Në këtë mënyrë, ju jeni pak i sigurt për terrenin e drejtë dhe argëtues.

Një gjë tjetër, mos luani në një kazino DOGE pa mbështetje transparente dhe të besueshme. Sigurohuni që ekipi mbështetës të jetë i arritshëm nëpërmjet emailit, telefonit ose bisedës së drejtpërdrejtë. Dhe nëse ato janë të disponueshme në mediat sociale, aq më mirë për ju.

konkluzioni

Dogecoin është padyshim një alternativë e besueshme ndaj Bitcoin kur luani në një kazino online. Kjo monedhë dixhitale ofron mekanizma të ngjashëm sigurie me BTC, dhe vlerësimi i ulët e bën atë edhe më të mirë për lojtarët në internet me një buxhet. Shtoni paqëndrueshmërinë e paparashikueshme të BTC, dhe kumari DOGE është rruga përpara.

Lajmi i fundit

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti
2022-09-21

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti

Lajme