MasterCard

Me mbi 500 milionë përdorues globalisht, Mastercard është një korporatë e shquar financiare e themeluar në vitin 1966. Ajo përdor teknologjinë më të fundit për të ofruar zgjidhje pagesash të personalizuara për qeveritë, konsumatorët, tregtarët, institucionet bankare dhe platformat e lojërave të fatit.

Kur Mastercard u themelua mbi pesë dekada më parë nga Wells Fargo, Crocker National Bank, First Interstate Bancorp dhe Banka e Kalifornisë, ajo njihej si Ndërbankare. Ndërmjet viteve 1969 dhe 1979, kjo kompani amerikane përdori "Master Charge" përpara se ta ndryshonte atë në MasterCard.

MasterCard
MasterCard në kazinotë celulare

MasterCard në kazinotë celulare

Në të vërtetë, Mastercard ka bërë një rrugë të gjatë që nga themelimi i saj. Sot, ajo u shërben mbi 200 vendeve në mbarë botën, duke u përpjekur të kryejë pagesa më të shpejta dhe më të lehta për përdoruesit e saj. Drejtori dhe presidenti aktual i saj është Michael Miebach, i cili e drejton atë që nga janari 2021. Ajaypal Singh Banga, CEO i mëparshëm i Mastercard, tani shërben si kryetar ekzekutiv i këtij rrjeti të kartave.

Baza masive e klientëve të Mastercard gëzon një listë të gjatë përfitimesh, duke përfshirë mbrojtjen, thjeshtësinë, besueshmërinë dhe komoditetin meqenëse është gjerësisht e pranuar. Veçanërisht, Mastercard nuk lëshon karta drejtpërdrejt për anëtarët e saj, në kundërshtim me të tjerët menyra pagese si American Express dhe Discover.

Në vend të kësaj, ajo ka bashkëpunuar me shumë institucione financiare për t'u mundësuar përdoruesve të saj të marrin para dhe t'ia dërgojnë ato bizneseve, si faqet e internetit të tregtisë elektronike, ndërmarrjet lokale dhe kazinotë në internet celular.

MasterCard në kazinotë celulare
Si të bëni një depozitë me MasterCard

Si të bëni një depozitë me MasterCard

Çfarë duhet të bëjnë lojtarët për të depozituar në to kazino celulare në internet llogari me Mastercard? Ndiqni këto hapa të thjeshtë:

  • Zgjidhni një kazino celulare të besueshme Mastercard me karakteristika të shkëlqyera dhe regjistrohuni
  • Vazhdoni te seksioni bankar i platformës dhe zgjidhni Mastercard si metodë depozitimi
  • Futni shumën që dikush planifikon të transferojë në llogarinë e tij të lojërave të fatit
  • Përfundoni transaksionin duke shtypur butonin e depozitimit

Shumica e kazinove celulare Mastercard kanë një kufi minimal depozitimi prej $10, por ato nuk kanë vendosur një shumë maksimale depozite. Për fat të mirë, kjo mënyrë pagese përpunon transaksionet brenda pak minutash.

Sapo paratë të jenë të disponueshme në llogarinë e një lojtari të fatit, ata mund të fillojnë të luajnë lojëra elektronike të preferuara, letra, lojëra tavoline ose opsione të tjera të ofruara të lojës.

Vlen të theksohet se lojtarët kanë nevojë për një kartë Mastercard për të depozituar me të në faqet e lojërave celulare. Kjo kompani lëshon lloje të ndryshme si karta me parapagesë, karta debiti dhe karta krediti.

Dikush duhet të vendosë se cila i përshtatet më mirë përpara se të vizitojë një institucion financiar për ta arritur atë. Pastaj, ata duhet të jenë taktikë kur zgjedhin llogarinë bankare për t'u lidhur me Mastercard-in e tyre. Një me probleme mund të shkaktojë pengesa të paimagjinueshme kur bën depozita në kazinotë celulare.

Si të bëni një depozitë me MasterCard
Si të bëni një tërheqje me Mastercard

Si të bëni një tërheqje me Mastercard

Tërheqja me Mastercard është jashtëzakonisht e qetë. Këtu janë katër hapat e thjeshtë për ta bërë këtë:

  1. Vizitoni seksionin e arkëtarit të një kazinoje celulare
  2. Zgjidhni Mastercard si sistem të tërheqjes
  3. Futni shumën për të lëvizur nga llogaria e lojërave të fatit
  4. Konfirmoni transaksionin dhe prisni që paratë të shfaqen në llogarinë bankare të dikujt

Shumica e kazinove celularë marrin rreth 24 orë për të përpunuar tërheqjet e bëra me Mastercard. Por ata mund të kërkojnë deri në tre ditë pune për ta bërë këtë, veçanërisht kur kërkojnë detaje verifikimi si masë sigurie.

Më shpesh sesa jo, lojtarët nuk ngarkohen me asgjë për të hequr fonde nga llogaritë e tyre të kazinosë, megjithëse mund t'u duhet të paguajnë një tarifë shërbimi 2% ose 3% në disa raste.

Në përgjithësi, kufiri minimal i tërheqjes së Mastercard në kazinotë celulare është 20 dollarë. Kufiri maksimal ditor i tërheqjes përcaktohet nga platforma e lojërave të fatit që zgjedh, dhe mund të jetë mbi 5,000 dollarë.

Si mund të sigurohet një lojtar për tërheqje pa probleme me këtë metodë pagese të sigurt dhe të lehtë për t'u përdorur? Është e thjeshtë. Ata duhet të konfirmojnë që detajet në Mastercard-in e tyre përputhen me ato që ofrojnë në kazinon e tyre të zgjedhur celular. Është gjithashtu më mirë t'u përmbaheni rregullave të faqes së internetit të basteve në lidhje me tërheqjen e pagesave.

Si të bëni një tërheqje me Mastercard
Rreth MasterCard

Rreth MasterCard

MasterCard Incorporated është një korporatë amerikane që ofron shërbime financiare në të gjithë botën. Fillimisht ajo u krijua me emrin Interbank, në vitin 1966 nga një aleancë e disa grupeve rajonale të kartave bankare, si një konkurrent i asaj që sot njihet si Visa Inc. Më pas, emri u ndryshua dhe u stilua në Mastercard.

Duke qenë një korporatë shumëkombëshe, ajo ushtron aktivitetin e saj financiar në mbarë botën dhe në të gjithë sektorët financiarë. Aktiviteti kryesor financiar përbëhet nga transaksionet dhe pagesat ndërmjet bankave të nivelit të dytë dhe bankave lëshuese të kartave dhe ofrimi i shërbimeve financiare për të gjithë klientët që përdorin kartat e kreditit, debitit dhe parapagesës MasterCard.

Sponsorizimet e MasterCard

Përveç shërbimeve financiare, kartave të kreditit dhe sistemeve të pagesave të sigurta, MasterCard mbështet dhe investon në aktivitetet kryesore kulturore, artistike dhe argëtuese në mbarë botën. Përveç futbollit, golfit, bejsbollit, tenisit, hokejit dhe regbit, Mastercard promovon artin, argëtimin dhe kulturën, duke shpërndarë me këtë një mesazh të shëndetshëm harmonie përmes diversitetit.

Ashtu si MasterCard është një markë e famshme në sektorët financiarë, ashtu është futbolli mes sporteve. Mastercard dhe futbolli përshtaten si një dorë në një dorezë. Mastercard është partneri, mbështetësi dhe sponsori kryesor i futbollit në mbarë botën. Për më tepër, është sponsor zyrtar i UEFA-s, Boca Juniors, Kombëtares së Brazilit dhe NYCFC.

Rreth MasterCard
Kazino celulare dhe pagesa elektronike

Kazino celulare dhe pagesa elektronike

Koha do të thotë paraja ose koha është po aq e çmuar sa paraja u bë e njëjta gjë. Në ditët moderne, çdo lojtar i fatit mund të luajë lojën e tij me fat nga çdo pajisje celulare e lidhur me internetin.

Mund të thuhet se kazinotë online dhe ato celulare janë kudo, dhe jo vetëm kazinotë por edhe bankat. Me vetëm disa klikime, falë sistemeve elektronike të pagesave, paratë kalohen nga një llogari në një tjetër në mënyrën më të sigurt. Pra, me një celular të thjeshtë dhe një kartë krediti, gjithçka është e mundur.

Kazino celulare dhe pagesa elektronike