Metodat kryesore të depozitimit të kazinove në internet në 2022

Metodat e depozitimit

2022-04-02

Ethan Tremblay

Metodat bankare priren të anashkalohen kur bëhet fjalë për lojërat e fatit të kazinosë celulare. Sidoqoftë, ato janë një komponent thelbësor i lojërave. Një mënyrë pagese e besueshme dhe e sigurt siguron që lojtarët të kenë përvojën më të mirë të lojërave të fatit dhe e kundërta është e vërtetë. 

Metodat kryesore të depozitimit të kazinove në internet në 2022

Duke marrë parasysh rëndësinë e bankingut në kazino, është kritike për lojtarët që të zgjedhin kazinotë celulare me metoda pagese që mund t'u besojnë. Dhe ndërsa ka shumë metoda të reja bankare të njohura, disa i kanë qëndruar provës së kohës. Këtu janë disa metodat më të mira të pagesës së kazinosë celulare në 2022.

Kuletat elektronike

Faqet e kazinove celulare me portofolin elektronik janë kaq të njohura sot. Kjo për shkak se kuletat elektronike janë të sigurta, së pari dhe lehtësisht të disponueshme në shumicën e kazinove online. Shumica e kuletave elektronike mund të lidhen gjithashtu me llogaritë bankare të lojtarëve, duke bërë të mundur transferimin e parave midis dy llogarive.

PayPal është ndoshta portofoli elektronik më me reputacion në botë dhe mbështetet nga shumë shitës online. Dhe ndërsa mund të jetë tronditëse të theksohet se PayPal nuk është metoda më e popullarizuar për të bërë depozita në kazinotë online, kjo nuk ka të bëjë fare me pasigurinë. 

Në fakt, shumë kazino online nuk e përmbushin pragun e sigurisë të vendosur nga PayPal. Sistemi i pagesave është i disponueshëm vetëm në faqet e njohura dhe të licencuara të kazinove.

Kuletat e tjera elektronike kryesore që tronditin industrinë e kazinove në internet janë Neteller dhe Skrill. Ndërsa Neteller fokusohet kryesisht në lojërat e fatit në internet, Skrill është i njohur si brenda dhe jashtë industrisë së lojërave të fatit në internet.

Kartat e Debitit dhe Kreditit

Ndërsa kuletat elektronike duket se po i tejkalojnë kartat në popullaritet, kjo e fundit është ende një nga metodat më të njohura të pagesës në kazinotë online. Ka një numër kartash krediti dhe debiti në përdorim (që nga viti 2022), duke përfshirë Maestro, Mastercards, Visa dhe American Express.

Meqenëse kumari mund të shkaktojë varësi, përdorimi i kartave të kreditit është i rrezikshëm. Kjo është arsyeja pse disa organe rregullatore të iGaming kanë qenë të njohur për ndalimin e përdorimit të kartave të kreditit për depozitat e kazinosë, duke lejuar lojtarët e kazinosë me karta debiti dhe metoda të tjera alternative. Megjithatë, shumë kazino online ende pranojnë karta krediti.

Transfertat bankare

Pastaj ka transferta bankare. Për të depozituar duke përdorur transfertë bankare, lojtarët duhet së pari të lidhin llogarinë e tyre bankare me llogaritë e tyre të kazinosë. Kjo metodë gjithashtu lejon lojtarët të tërheqin fitimet drejtpërdrejt nga llogaritë e kazinosë në bankë. 

Ndërsa transfertat bankare mund të mos jenë aq të parat sa kuletat elektronike, sistemi është super i sigurt. Por ka opsione të menjëhershme të transfertave bankare, duke përfshirë Giropay, iDEAL dhe Trustly.

Kriptovalutat

Kriptovalutat janë monedha dixhitale si Bitcoin, Dogecoin, Ripple, Litecoin dhe Ethereum. Ato janë ideale për lojtarët e fatit që duan të mbajnë konfidenciale transaksionet e tyre në internet. 

Cryptot përdorin blockchain, teknologjinë që zbërthen informacionin financiar në pjesë të vogla (zinxhirë) përpara se ta dërgojnë atë. Kjo e bën të pamundur për hakerat ose palët e tjera të treta ta deshifrojnë ose ta lidhin atë me pronarin. 

Si rezultat, lojërat e kriptove po fitojnë gjithashtu popullaritet pasi lojtarët ndihen jashtëzakonisht rehat kur askush nuk e di se çfarë po bëjnë në internet.

Nuk ka dyshim se Bitcoin është kriptomonedha më e përdorur në planet. Që nga viti 2009, transaksionet e Bitcoin kanë shpërthyer, duke krijuar kazinotë Bitcoin. 

Shtatë vjet më vonë (në 2016), lindi Ethereum, kriptoma e dytë më e njohur. 

Dhe ndërsa Bitcoin ende udhëheq botën e kriptove, Ethereum po bëhet popullor më shpejt nga sa mund ta imagjinojë kushdo sepse pagesat me Ethereum janë më të shpejta se pagesat me Bitcoin. Kjo shpjegon pse kazinotë Ethereum po bëhen më të njohura sot.

Të rejat e fundit

Relax Gaming kurorëzon milionerin e tij më të ri të Jackpot-it me Megapagues në Unibet
2023-09-03

Relax Gaming kurorëzon milionerin e tij më të ri të Jackpot-it me Megapagues në Unibet

Lajme