Neteller

Në pronësi dhe menaxhim nga Paysafe Group, Neteller është një sistem i shquar pagesash online i themeluar në vitin 1999. Disa individë e ngatërrojnë atë me një bankë, por nuk është ashtu. Nuk u jep hua përdoruesve fonde. Në vend të kësaj, ajo lehtëson lëvizjen e tyre.

Veçanërisht, Neteller ka ekzistuar për më shumë se dy dekada. Kjo i ka mundësuar asaj të fitojë besimin e miliona përdoruesve në mbarë botën. Këto përfshijnë tifozët e lojërave të fatit në internet që eksplorojnë platforma të ndryshme për të luajtur lojëra kazino.

Neteller

Pavarësisht nga popullariteti masiv i Neteller, ai nuk është i disponueshëm në disa juridiksione. Shembuj të këtyre vendeve të kufizuara janë Hong Kongu, Izraeli, Afganistani, Angola, Benini, Çadi, Kuba, Haiti, Liberia dhe Koreja e Veriut.

Section icon
Cilat janë avantazhet e Neteller?

Cilat janë avantazhet e Neteller?

Individët në rajonet me shërbim Neteller gëzojnë përfitime të ndryshme si:

Përdorshmëria

Neteller është një sistem i lehtë për t'u përdorur që funksionon si një llogari tradicionale në internet e një banke. Përdoruesit mund të shikojnë lehtësisht bilancet e tyre aktuale bankare, tarifat, transfertat dhe historinë e transaksioneve.

Platforma shumëgjuhëshe

Meqenëse Neteller përfshin përdorues nga shumë vende, ai është i disponueshëm në pesëmbëdhjetë gjuhë. Disa prej tyre janë anglisht, frëngjisht, italisht, spanjisht, gjermanisht dhe polonisht.

Mbështetje

Mbajtësit e llogarisë Neteller mund të kontaktojnë me agjentët e saj të trajnuar dhe me përvojë të shërbimit ndaj klientit në +44 20 3308 9525. Ekziston gjithashtu një strukturë bisede live, por është vetëm për klientët e saj VIP - një veçori që shumica e përdoruesve e konsiderojnë të papërshtatshme.

Cilat janë avantazhet e Neteller?
Si të bëni një depozitë me Neteller

Si të bëni një depozitë me Neteller

Duke supozuar se një lojtar do të depozitojë në Neteller, çfarë duhet të bëjë? Këtu është procedura që duhet ndjekur:

Krijimi i një llogarie Neteller

Kumarxhinjtë nuk mund të depozitojnë fonde në Neteller nëse nuk janë regjistruar në këtë platformë të sigurt. Për fat të mirë, hapja e një llogarie Neteller është e drejtpërdrejtë dhe falas. Duhet të vizitoni faqen zyrtare të këtij sistemi dhe të klikoni në ikonën "Bashkohuni falas". Ata duhet të kenë ID-në e tyre për të verifikuar identitetin e tyre.

Transferoni para në llogarinë Neteller

Kjo është gjëja e dytë që duhet të bëjnë lojtarët kur financojnë llogaritë e tyre të lojërave të fatit me këtë Metoda e depozitimit të kazinosë celulare. Këtu janë disa mënyra të njohura që mund të përdorni për të depozituar para në llogarinë e tyre Neteller:

 • Skrill
 • VIZA
 • Kriptovaluta (Bitcoin)
 • MasterCard
 • Transferta bankare në internet (UPI)

Në këtë pikë, Neteller u ngarkon lojtarëve një tarifë transaksioni, pavarësisht nga metoda që ata zgjedhin. Ata duhet të vizitojnë faqen e tarifave të transaksionit të kësaj platforme për të ditur shumën e saktë që duhet të paguajnë.

Depozitimi i fondeve në llogarinë e kazinosë celulare

Ky është hapi i fundit që duhet ndjekur kur depozitoni para në një llogari të kazinosë celulare me Neteller. Gjuajtësit duhet:

 • Hyni në llogaritë e tyre të kazinosë celulare
 • Vizitoni faqen e depozitave
 • Shënoni shumën që dëshirojnë të depozitojnë
 • Zgjidhni Neteller si metodën e tyre të depozitimit
 • Hyni në llogaritë e tyre Neteller
 • Klikoni në butonin "Depozitim"
Si të bëni një depozitë me Neteller
Si të bëni një tërheqje me Neteller

Si të bëni një tërheqje me Neteller

Tërheqja me Neteller nuk është sfiduese dhe zgjat vetëm disa minuta. Kumarxhinjtë duhet:

 • Hyni në llogaritë e tyre të kazinosë celulare
 • Vizitoni faqen e tërheqjes
 • Zgjidhni Neteller
 • Specifikoni shumën që duan të tërheqin
 • Shtypni ikonën "Tërheqja" për të finalizuar transaksionin

Neteller krenohet me kohët e përpunimit të menjëhershëm. Prandaj, lojtarët mund të kontrollojnë gjendjen e llogarisë së tyre sapo të miratohet tërheqja.

Numri i tërheqjeve që mund të bëjnë kumarxhinjtë çdo ditë varet nga një kazino e veçantë celulare. Shumica e këtyre platformave kanë vendosur një kufi tërheqjeje prej 1000 dollarësh.

Si të bëni një tërheqje me Neteller
A është e sigurt të tërhiqesh me Neteller?

A është e sigurt të tërhiqesh me Neteller?

Po. Gjuajtësit nuk kanë asgjë për t'u shqetësuar kur tërheqin para në kazinotë celulare me Neteller. Është i njohur për sigurinë e tij, të cilën e ofron nëpërmjet përdorimit të veçorive të sigurisë me cilësi të lartë dhe mjeteve kundër mashtrimit.

Një prej tyre është vërtetimi me dy faktorë që kërkon që përdoruesit të verifikojnë identitetin e tyre përpara se të hyjnë në llogaritë e tyre.

Neteller gjithashtu inkurajon lojtarët që të marrin përsipër për të rritur sigurinë e tyre. Ata mund ta bëjnë këtë duke:

 • Mbajtja sekrete e detajeve të llogarisë së tyre
 • Vendosja e fjalëkalimeve të ndërlikuara, unike
 • Dalja nga llogaritë e tyre Neteller kur nuk i përdorin ato
 • Përdorimi i softuerit antivirus ose mureve të zjarrit për të mbrojtur pajisjet e tyre celulare
 • Shmangia e ndarjes së pajisjeve të tyre celulare me miqtë e tyre
 • Përmirësimi i shfletuesve të tyre për të shijuar përditësimet e sigurisë
A është e sigurt të tërhiqesh me Neteller?
Rreth Neteller

Rreth Neteller

Neteller ka qenë rreth e rrotull që nga viti 1999 kur u themelua në Kanada përpara se të transferohej në 2004 në Isle of Man. Një nga arsyet e suksesit të Neteller në industrinë e lojërave të fatit është fakti që kompania filloi të përpunojë pagesat e lojërave të fatit në internet që në vitin 2000.

Në atë kohë, u raportua se Neteller po përpunonte 85% të pagesave globale të tregtarëve të lojërave të fatit. Mbi 95% e të ardhurave të realizuara ishin nga lojtarët amerikanë. Por për fat të keq, kompania doli nga tregu amerikan në qershor 2019. Pavarësisht nga fatkeqësia, filiali i Paysafe Group mund të mbështetet ende në mbi 23 milionë përdorues në mbarë botën.

Rreth Neteller
Fillimi

Fillimi

Për lojtarët që dëshirojnë të përdorin Neteller, gjëja e parë që duhet të bëni është të regjistroheni për një llogari, e cila është falas. Më pas, ngarkoni Neteller-in tuaj duke përdorur Fast Bank Transfer, Maestro, Visa, MasterCard, PaySafeCard, ndër të tjera. Disa ofrues ofrojnë transferta falas, ndërsa të tjerët paguajnë një komision të vogël. Koha e kthimit gjithashtu ndryshon.

Neteller ofron dy produkte kryesore - Neteller Card (Net+ Prepaid MasterCard®) dhe Neteller Virtual Card (Net+ Virtual Prepaid MasterCard). E para u ofron lojtarëve akses në fondet e tyre nëpërmjet një MasterCard të parapaguar të quajtur Net+ ndërsa e dyta është një kartë virtuale për transaksionet në internet. Lojtarët mund ta blejnë kartën pa pasur domosdoshmërisht një llogari Neteller.

Fillimi
Avantazhet dhe disavantazhet e Neteller

Avantazhet dhe disavantazhet e Neteller

Neteller ka disa avantazhe përveç sigurisë së nivelit të lartë dhe transferimeve të shpejta. Së pari, është falas të hapësh dhe të ekzekutosh një llogari Neteller. Ekzistojnë gjithashtu metoda të mëdha depozitimi në Neteller. Kompania britanike ka gjithashtu një ekip të besueshëm të mbështetjes së klientit të disponueshëm në biseda të drejtpërdrejta, telefon dhe email.

Nga ana negative, ai kufizon përdoruesit nga SHBA dhe disa vende të tjera. Gjithashtu, tarifat janë mjaft të larta për shumicën e ofruesve partnerë, megjithëse ka disa si Transferta e Shpejtë Bankare, e cila ofron transferta fondesh falas. Por e mira është se kur përdoruesit ngjiten lart, normat ulen.

Avantazhet dhe disavantazhet e Neteller

Lajmi i fundit

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti
2022-09-21

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti

Kanë ikur ditët kur lojtarët e kazinosë celulare do të luftonin për të marrë mënyrën e tyre të preferuar të pagesës. Këto ditë, lojtarët mund të tërheqin dhe depozitojnë me telefon përmes kartave të kreditit/debitit, kuletave elektronike, telit bankar dhe madje edhe kriptomonedhave. 

Neteller dhe Skrill largohen nga skena norvegjeze e lojërave të fatit
2021-01-27

Neteller dhe Skrill largohen nga skena norvegjeze e lojërave të fatit

Ata thonë se ndryshimi është e vetmja gjë konstante në jetë, dhe kumarxhinjtë në internet në mbarë botën e dinë shumë mirë këtë. Pas ndalimit të kartave të kreditit në UKGC në prill 2020, kumarxhinjtë norvegjezë në internet do të duhet të jetojnë pa Neteller dhe Skrill që nga 8 dhjetori 2020. Lexoni më tej për të mësuar disa gjëra në lidhje me këtë pengesë të lehtë dhe si ta kapërceni atë.