Skrill

Skrill është një markë e besuar e njohur për sigurinë e saj dhe shtrirjen globale. Ai i jep përdoruesit shumë opsione të ndryshme për të bërë pagesa, madje faqja ka një seksion për konvertimin e fitimeve në kriptomonedhë.

Kompania filloi me eSports dhe transaksionet e lojërave të fatit dhe tani është zgjeruar në blerjet online. Ata gjithashtu ofrojnë bonuse dhe shpërblime për klientët besnikë. Skrill u themelua në vitin 2001 dhe është me bazë në Mbretërinë e Bashkuar.

Skrill mbështet mbi 40 monedha dhe një llogari mund të hapet brenda pak minutash. Siguria e sajtit merret seriozisht dhe ndryshon me kohën duke e bërë atë një mënyrë të rehatshme pagese për lojtarët. Informacioni gjithashtu mbahet privat dhe i sigurt.

Skrill ka gjithashtu një vërtetim me 2 faktorë për të mbajtur të sigurt informacionin e lojtarëve. Lojtarët mund të bëjnë depozita dhe tërheqje shpejt dhe me efikasitet pa probleme sigurie.

Skrill

Depozitimi i Skrill nuk mund të ndodhë derisa të hapet një llogari. Kompania do të kërkojë një emër, shtet, fjalëkalim, adresë emaili dhe numër telefoni për verifikim.

Ata gjithashtu kërkojnë një llogari bankare ose kartë për të kryer transaksione. Duhet të bëhet një depozitë në një llogari Skrill për të bërë një transferim në një kazino online.

Së pari, është jetike të gjesh një kazino në internet që përdor Skrill si një mënyra e depozitimit. Kjo mund të arrihet nga faqja bankare e një faqeje kazinoje. Lojtari duhet të ketë një llogari të kazinosë në internet me një emër përdoruesi dhe fjalëkalim.

Më pas është e mundur të depozitoni me Skrill nga seksioni bankar i një kazinoje në internet. Futni shumën dhe ndiqni procesin e verifikimit. Një depozitë e parë zakonisht rezulton në një bonus të mirëseardhjes 100%.

Depozitat e mëvonshme gjithashtu mund të rezultojnë në më shumë bonuse. Kjo varet nga kazinoja online në fjalë. Depozitat zakonisht janë të menjëhershme dhe zbatohen kufijtë e depozitave. Bisedoni me kazinonë online për më shumë informacion.

Section icon
Si të bëni një tërheqje me Skrill

Si të bëni një tërheqje me Skrill

Tërheqja zgjat më shumë dhe mund të zgjasë deri në 48 orë. Sidoqoftë, procesi është i ngjashëm me bërjen e një depozite. Procesi i tërheqjes mund të zgjasë nga tre deri në pesë ditë, dhe ka kufizime minimale dhe maksimale.

Një tarifë zbatohet gjithashtu për disa tërheqje. Mbani mend, ekziston një proces verifikimi nga një kazino në internet përpara se të vendosni fonde në një llogari Skrill. Kazinoja në internet mund të kërkojë më shumë identifikim dhe dokumente të tjera përpara se të arkëtojë.

Ka gjithashtu disa përfitime të shtuara nga tërheqja në Skrill, si qasja në një kartë debiti. Kjo mund të përdoret për të tërhequr fonde nga një ATM. Është gjithashtu e mundur të ndryshoni paratë në kriptomonedhë, e cila është e shkëlqyer për ata që duan të bëjnë disa investime në anën e fitimeve të tyre.

Kryerja e një tërheqjeje dhe depozitimi është një proces i sigurt dhe i sigurt, jo vetëm me vërtetimin me dy faktorë (2FA). Një përdorues duhet të identifikohet në një llogari dhe të vendosë një kod të dërguar me tekst në një telefon, i cili duhet të përdoret në një kazino online për të përfunduar një transaksion.

Si të bëni një tërheqje me Skrill
A është i sigurt përdorimi i Skrill?

A është i sigurt përdorimi i Skrill?

Nëse një person humbet aksesin në një telefon, do të rezultojë në më shumë verifikime për të vërtetuar se është llogaria në fjalë. Skrill gjithashtu ka teknologji Secure Socket Layer (SSL) dhe enkriptim 128-bit.

Kompania është e rregulluar nga FCA dhe shumica e transaksioneve kanë nevojë për kunja ose disa lloje të tjera verifikimi. Për më tepër, Skrill e merr seriozisht mashtrimin dhe madje jep lajme për mashtrimet aktuale që prekin lojtarët.

Konsumatorët mund t'i konsiderojnë veçoritë e sigurisë pak të lodhshme për të filluar, dhe tarifat mbahen të ulëta për shumicën e transaksioneve. Skrill mbështet shumë mënyra pagese dhe ka mundësi të shkëlqyera për tërheqjen e parave.

Paratë mund të merren nga një ATM me një kartë dhe mund të shkëmbehen kriptovalutat. Depozitat zgjasin vetëm disa minuta dhe sistemi është i sigurt. Llogaria Skrill është krijuar për transaksione të lehta në kazinotë në internet dhe shitës të tjerë.

A është i sigurt përdorimi i Skrill?
Rreth Skrill

Rreth Skrill

Skrill, dikur Moneybookers, u krijua në 2001. Kjo platformë e transferimit të parave në internet ka përjetuar rritje masive vitet e fundit, me më shumë se 30 milionë mbajtës llogarish nga më shumë se 200 kombësi. Krijimi i një llogarie dhe ngarkimi i fondeve në llogari është një gjë e lehtë, një veçori që çdo lojtar në internet kërkon gjithmonë.

Është një fakt i njohur që Skrill vazhdon të rritet nga forca në fuqi si një nga metodat më të shpejta dhe më të besueshme të transferimit të parave. Lojtarët mund të dërgojnë dhe marrin para në më shumë se 40 monedha. Ky fakt bën që lojtarët nga çdo pjesë e botës ta përdorin atë. Veçanërisht, shërbimet e sigurta dhe të përshtatshme të Skill rrallë zhgënjejnë.

Rreth Skrill
Përparësitë e Skrill

Përparësitë e Skrill

Pse lojtarët e kazinosë celulare përdorin Skill? Përfitimet e ofruara nga kjo zgjidhje e transferimit të parave janë mjaft tërheqëse për lojtarët. Një nga përfitimet më domethënëse të përdorimit të Skrill është anonimiteti që ofron, diçka që çdo lojtar i kazinosë celulare e zbukuron. Lojtarët e kazinosë celulare, kështu, janë të siguruar për një pjesë të madhe të privatësisë.

Duke zgjedhur Skrill-in si një zgjidhje për transferimin e parave, ju jeni të sigurt për një masë të madhe qëndrueshmërie dhe besueshmërie që vjen nga një emër i shkëlqyer në tregun e transfertave të parave. Një tjetër përfitim i shtuar i ofruar nga Skrill është se disa kazino Skrill u ofrojnë lojtarëve promovime specifike të krijuara për të përmbushur nevojat e përdoruesve të Skrill.

Përparësitë e Skrill
Zgjedhja e një kazinoje Skrill

Zgjedhja e një kazinoje Skrill

Nëse jeni duke kërkuar për një kazino Skrill, shikoni për disa veçori. Ndërsa një bonus i mirëpritur për një depozitë Skrill mund të duket tërheqës, është e domosdoshme të merret parasysh përvoja e përdoruesit. Si e tillë, kjo do të thotë që ju duhet të shikoni gjëra të tilla si kujdesi ndaj klientit dhe një sërë lojërash.

Sigurisht, reputacioni i një kazinoje Skrill është një konsideratë thelbësore për çdo lojtar. Ju duhet të siguroheni që operatori të jetë i besueshëm dhe i besueshëm për të shmangur humbjen e parave tuaja të fituara me vështirësi. Një tjetër gjë që ia vlen të shikohet kur krahasohen kazinotë e ndryshme Skrill janë kohët e përpunimit si për depozitat ashtu edhe për tërheqjet përmes Skrill.

Zgjedhja e një kazinoje Skrill

Lajmi i fundit

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti
2022-09-21

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti

Kanë ikur ditët kur lojtarët e kazinosë celulare do të luftonin për të marrë mënyrën e tyre të preferuar të pagesës. Këto ditë, lojtarët mund të tërheqin dhe depozitojnë me telefon përmes kartave të kreditit/debitit, kuletave elektronike, telit bankar dhe madje edhe kriptomonedhave. 

Neteller dhe Skrill largohen nga skena norvegjeze e lojërave të fatit
2021-01-27

Neteller dhe Skrill largohen nga skena norvegjeze e lojërave të fatit

Ata thonë se ndryshimi është e vetmja gjë konstante në jetë, dhe kumarxhinjtë në internet në mbarë botën e dinë shumë mirë këtë. Pas ndalimit të kartave të kreditit në UKGC në prill 2020, kumarxhinjtë norvegjezë në internet do të duhet të jetojnë pa Neteller dhe Skrill që nga 8 dhjetori 2020. Lexoni më tej për të mësuar disa gjëra në lidhje me këtë pengesë të lehtë dhe si ta kapërceni atë.