Kazinotë më të mira celulare me Visa

Viza është një nga mënyrat më të pranuara të pagesës në botë. Konsiderohet të jetë një metodë e besueshme dhe e lehtë për depozitimin dhe tërheqjen e parave.

Klientët në mbarë botën do të përdorin kartat e tyre Visa për të bërë blerje në dyqanet e tyre lokale ose online brenda pak minutash. Nuk është çudi që shumica e kazinove celularë kanë pranuar Visa si një mënyrë pagese për të hyrë në shumicën e lojtarëve të kazinove celularë.

Kazinotë më të mira celulare me Visa
Si të bëni një depozitë me vizëSi të bëni një tërheqje me vizë

Gjëja e mirë është se lojtarët ka të ngjarë të gjejnë të tyren kazinotë e preferuara celulare pranimi i opsioneve të pagesës me vizë. Me pajisjet celulare që bëhen të njohura me kalimin e viteve, shumica e lojtarëve në internet preferojnë të përdorin pajisjet e tyre për të luajtur lojërat e tyre të preferuara. Lojtarët e kazinosë celularë gëzojnë një përvojë lojërash miqësore për celularët.

Lojtarët mund të luajnë lojëra në vendet dhe kohën e tyre të përshtatshme duke përdorur telefonat inteligjentë, iPhone ose tabletët e tyre. Përvoja e lojës është e ngjashme me atë të një desktopi.

Lojtarët do të kënaqen duke luajtur një sërë lojërash në kazinotë e tyre të preferuara celulare dhe do të bëjnë transferta parash në kohë rekord duke përdorur kartat e tyre Visa. Disa nga kazinotë më të mira celulare që lejojnë mënyrat e pagesës me Visa përfshijnë BoaBoa, Gunsbet, Casumo, Genesis, Mansion, Pin-Up Casino, Kassu, Pelaa dhe Spela Casino.

Section icon
Si të bëni një depozitë me vizë

Si të bëni një depozitë me vizë

Procedura e depozitimit ose tërheqjes së parave duke përdorur Visa në lojërat celulare nuk përfshin hapa shtesë. Lojtarët celularë mund të përdorin kartat e tyre të kreditit Visa, kartat e debitit, kartat e parapaguara ose kartat virtuale për të bërë transferime parash në kazinotë e tyre të preferuara.

Lojtarët mund të hyjnë në vendet e tyre të preferuara nëpërmjet një shfletuesi në pajisjet e tyre ose të shkarkojnë aplikacionet e kazinosë në App Store ose Google Play Store. Lojtarët duhet të kontrollojnë për të zbuluar nëse kazinotë pranojnë opsionet e pagesës me Visa.

Pasi lojtarët të regjistrohen në një kazino celulare, ata duhet të jenë gati të bëjnë depozitimin e tyre të parë duke përdorur kartat e tyre Visa. Lojtarët duhet të ndjekin këto tre hapa të thjeshtë kur depozitojnë para në kazinotë e tyre të preferuara:

  • Vizitoni faqen e arkëtarit në kazinonë celulare dhe gjeni opsionin e depozitimit Visa në listën e metodave të tjera të depozitimit.
  • Shënoni informacionin e kartës Visa dhe shumën që duan të depozitojnë.
  • Paraqisni kërkesën dhe depozitimi i tyre do të konfirmohet brenda pak minutash.

Lojtarët duhet të kontrollojnë llogaritë e tyre ku do të reflektohen paratë e depozituara. Lojtarët mund të lidhin kartat e tyre Visa me llogaritë e tyre bankare për ta bërë procesin e transferimit të parave të sigurt dhe të përshtatshëm.

Si të bëni një depozitë me vizë
Si të bëni një tërheqje me vizë

Si të bëni një tërheqje me vizë

Lojtarët e kazinosë celulare duhet së pari të kontrollojnë nëse vendet e tyre të preferuara pranojnë tërheqje duke përdorur Visa. Ndërsa është më e lehtë të gjesh kazino celulare që pranojnë depozita në para duke përdorur Visa, disa prej tyre nuk e bëjnë këtë.

Viza vjen me disa procese rregullatore kur bëhet fjalë për tërheqjet. Këto procese rregullatore kufizojnë kazinotë celulare nga pranimi i tërheqjeve të vizave.

Megjithatë, nëse lojtarët preferojnë Vizën si opsionin e tyre të preferuar të tërheqjes, këta janë hapat e thjeshtë që duhen ndjekur për tërheqje të suksesshme të vizave.

  • Hyni në llogaritë e tyre dhe shkoni te faqja e arkëtarit ku ata do të zgjedhin Visa si opsionin e tyre të tërheqjes.
  • Zgjidhni shumën që duan të tërheqin.
  • Verifikoni identitetin e tyre kur kërkohet nga kazinoja celulare. në shumicën e rasteve, kazinotë do të kërkojnë një fotografi të një ID, faturat e fundit të shërbimeve ose ndonjë provë tjetër për të treguar se jeni mbajtësi i kartës Visa.
  • Pasi gjithçka të verifikohet dhe miratohet, lojtarët e kazinosë celulare mund të marrin paratë e tyre mesatarisht në 3 deri në 5 ditë.

Lojtarët celularë duhet të mbajnë mend se disa ofrues mund të kenë kufij ditor të tërheqjes. Këto kufizime të tërheqjes ndryshojnë në varësi të lojtarëve që zgjedhin.

Disa ofrues do të lejojnë kufijtë e tërheqjes ditore prej 2500 dollarë, ndërsa të tjerë do të lejojnë kufijtë e tërheqjes prej më shumë se 5000 dollarë. Disa kazino celulare mund të përpunojnë tërheqjet e tyre brenda një dite kur përdorin kartat Visa, duke e bërë kështu procesin të shpejtë dhe të besueshëm.

Si të bëni një tërheqje me vizë