Microgaming

October 14, 2021

Lojtari Optibet fiton Jackpot-in e Mighty Mega Moolah

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAmara NwosuResearcher

Microgaming Mega Moolah është me të vërtetë një rrjet legjendar çmim i parë. Deri më sot, xhekpoti progresiv është paguar mbi 1.45 miliardë euro. Nga kjo shumë, më shumë se 137 milionë euro janë paguar në kazino të shumta në internet vetëm këtë vit.

Lojtari Optibet fiton Jackpot-in e Mighty Mega Moolah

Duke thënë se, më 6 gusht 2021, një lojtar i Optibet mori çmimin prej 7,231,507,69 € në rrjetin progresiv. Pas kësaj fitoreje me shtatë shifra, lojtari i paidentifikuar iu bashkua 'sallës së famës' të milionerëve të çmimit të parë të Microgaming.

Fitorja e dytë e Jackpot për Optibet

Pas aktivizimit të xhekpotit prej 7.2 milionë eurosh, lojtari i Optibet bëhet fituesi i 101-të i rrjetit të xhekpotit progresiv në internet me pagesë më të lartë.

Duhet mbajtur mend se fitorja e fundit vjen pas një fitoreje tjetër prej 6,597,136,10 € në korrik 2021. Interesante, lojtari i paidentifikuar vjen gjithashtu nga Optibet.com, një kazino celulare në pronësi të Enlabs.

Siç është traditë me të gjitha fitimet e jackpot-it të Microgaming, lojtari i fundit i Optibet e mori çmimin në një shumë të përgjithshme.

Shuma fantastike për të fituar

Duke folur menjëherë pas fitores, CEO në Microgaming, John Coleman, i dërgoi urime të mëdha lojtarit me fat. Ai tha se kompania është mësuar me fitoret masive të Mega Moolah dhe fitorja e fundit është fantastike.

Coleman vazhdoi duke i drejtuar urimet e kompanisë Optibet.com për fitimin e xhekpotit të dytë progresiv Mega Moolah në po aq muaj.

Në ndërkohë, CPO në Enlabs, Chris Davis, tha se kompania ishte e kënaqur kur Mega Moolah u fitua për herë të parë nga një prej lojtarëve të saj. Sidoqoftë, që kjo t'i ndodhë një lojtari tjetër të Optibet brenda disa javësh është e jashtëzakonshme, vuri në dukje ai.

Më tej, Davis tha se ai është i sigurt se lojtarët e rinj dhe ekzistues në faqen e lojërave të fatit do ta vlerësojnë situatën dhe do t'ia atribuojnë fatit të markës së kazinosë. A eshte e vertete? Ndoshta!

Fitimet e tjera mbresëlënëse të Microgaming në 2021

Fitimet e mësipërme të Mega Moolah janë padyshim mbresëlënëse. Sidoqoftë, kjo nuk është asgjë në krahasim me 19,430,723.60 euro, të fituara nga një lojtar belg i paidentifikuar në maj 2021.

Lojtari me fat fitoi xhekpotin Absolootly Mad: Mega Moolah duke luajtur në Napoleon Sports & Casino. Si rezultat, kjo shumë tetëshifrore bëhet pagesa më e lartë ndonjëherë nga rrjeti progresiv që nga fillimi i tij në nëntor 2006. Gjithashtu, fitorja shënon herën e dytë që thyhet rekordi.

Vetëm pak ditë më parë, më 23 prill, WowPot i Microgaming u godit për herë të dytë në pak më pak se një muaj. Përsëri, një lojtar belg në Napoleon Sports & Casino fitoi çmimin prej 2,025,388,75 €. Kjo është vetëm pesë ditë pasi një lojtar me fat në 32Red aktivizoi WowPot progresiv për t'u larguar me 17.5 milionë euro.

Një vështrim i fshehtë në grupet e pushtetit të Game of Thrones

Microgaming vazhdon të shpërndajë dhjetëra lojëra elektronike krejt të reja në internet çdo muaj. Më 10 gusht 2021, grumbulluesi bashkëpunoi me Slingshot Studios për të kthyer lojtarët në Westeros nëpërmjet "Game of Thrones Power Stacks".

Është një program me pesë rrotullime me deri në 40 linja pagese dhe përfshin të preferuarat e fansave si Jon Snow, Sansa Stark dhe Tormund Giantsbane. Këta personazhe dhe të tjerë si Mbreti i Natës dhe Daenerys Targaryen janë simbolet më të paguara të lojës.

Në çdo rrotullim, funksioni emocionues i Power Stacks aktivizohet dhe është i disponueshëm në lojën bazë ose rrotullimet falas. Treguesi rrokulliset për të zbuluar një simbol të ndryshëm, duke u ulur super-stërvendosur për rrotullimin në fjalë. Sigurisht, kjo mund të çojë në një potencial të zjarrtë fitues.

Ndërkohë, lojtarët teleportohen në Fronin e Hekurt pas uljes së tre shpërndarjeve. Në këmbim, jepen 15 rrotullime bonus me një simbol wild.

Në përgjithësi, Game of Thrones Power Stacks është një slot shumë argëtues në internet. Dhe për ta bërë atë më të lëngshëm, potenciali i fitimit është deri në 25,000 herë më shumë se shuma fillestare.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Bëhuni gati për stuhinë: valët e forta vendosen për të ndezur botën e lojërave
2024-05-26

Bëhuni gati për stuhinë: valët e forta vendosen për të ndezur botën e lojërave

Lajme