Microgaming

December 7, 2021

Poseidon WowPot Megaways i Microgaming fitoi disa ditë pas publikimit

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAmara NwosuResearcher

WowPot i Microgaming është një çmim i parë në internet me katër nivele me pagesë të lartë që arrin në 2 milionë euro. Deri më sot, ky xhekpot ka paguar gjithsej 73.34 milionë euro, ku më i fundit është 3.8 milionë i fituar nga një lojtar suedez (emri nuk është mbajtur).

Poseidon WowPot Megaways i Microgaming fitoi disa ditë pas publikimit

Me këtë tha, një lojtar suedez që luan në Videoslots, a kazino popullore celulare, goditi fatin në Ancient Fortunes: Poseidon WowPot Megaways. Kjo shumë u fitua më 23 gusht 2021, saktësisht katër ditë pas lançimit të xhekpotit.

Fitorja e fundit është më e madhja në historinë e WowPot, e përmirësuar vetëm nga 17.52 milionë euro më 14 prill 2021. Gjithashtu, lojtari suedez është milioneri i katërt nga WowPot i Microgaming.

Vlen gjithashtu të përmendet se Ancient Fortunes: Poseidon WowPot Megaways u zhvillua nga Triple Edge Studio ekskluzivisht për Microgaming. Loja është e para që përdor mekanikun popullor Megaways nga BTG së bashku me një çmim të parë progresiv. WowPot u lëshua në shkurt 2021.

Fitore masive WowPot

Siç është traditë në Microgaming, kompania ishte e shpejtë për të uruar lojtarin dhe kazinonë celulare. Sipas CEO të kompanisë, John Coleman, Microgaming është i kënaqur të shohë një tjetër fitore WowPot të marrë vetëm disa ditë pas publikimit. Përveç kësaj, ai përcolli urimet e kompanisë për lojtarin me fat dhe Videoslots, një nga kazinotë më të mira celulare në Suedi. Urime edhe nga CasinoRank!

Nga ana tjetër, shefi i reklamave të Videoslots, William Ahlberg, tha se kazinoja online është e lumtur t'u ofrojë lojtarëve të saj jackpot-et ikonë progresive të Microgaming. Ai shtoi se kompania është edhe më e kënaqur që një nga lojtarët e saj besnikë është bërë multi-milioner, falë fitores së fundit të WowPot.

Fitoret më të mira të WowPot

Siç u tha më herët, fitorja e fundit e WowPot vihet në hije vetëm nga 17.52 milionë euro të shkaktuara në prill të këtij viti. Kjo ishte fitorja e parë e jackpot-it pas lançimit të tij në shkurt. Lojtari me fat vinte nga Britania e Madhe dhe po luante në kazinonë 32Red. Interesante, poti (Libri i Atem: WowPot) u fitua me një bast të thjeshtë prej 0,80 £.

Përveç dy fitoreve kryesore, më poshtë janë fitoret e tjera në xhekpotin progresiv:

  • 2.02 milionë euro në Sherlock & Moriarty WowPot
  • 1.12 milion € në Sisters of Oz: WowPot
  • 998 mijë € në Book of Atem: WowPot
  • 517 mijë € në Rrotën e Dëshirave
  • 515 mijë euro në Ancient Fortunes: Poseidon WowPot (Megaways)
  • 440 mijë € në Sherlock & Moriarty WowPot
  • 362 mijë € në Book of Atem: WowPot
  • 327 mijë € në Rrotën e Dëshirave

Pasuritë e lashta: Rishikimi i Poseidon WowPot Megaways

Ancient Fortunes: Poseidon WowPot Megaways është një slot në internet i luajtur në gjashtë rrotulla me 117,649 mënyra mbresëlënëse fitimi. Loja përmban një temë argëtuese të oqeanit nga mitologjia greke. Lojtarët mund të gjenerojnë një kombinim fitues në këtë lojë duke vendosur tre deri në gjashtë simbole ose shkronja që përputhen në rrotullat ngjitur.

Simbolet e disponueshme përfshijnë një guaskë, delfin, gaforre, kalë deti, kokë demi dhe oktapod. Ekzistojnë gjithashtu tre gurë të çmuar me ngjyra të ndezura. Koka e artë e Poseidonit është simboli premium, duke paguar 50 herë aksionin tuaj fillestar për uljen e gjashtë prej tyre. Përveç kësaj, trident wild mund të ulet në krye të katër rrotullave të mesme, duke zëvendësuar të gjitha simbolet standarde në një kombinim fitues. Plus, simboli i shpërndarjes së arit mund të shkaktojë deri në 12 rrotullime falas.

Sa i përket kufijve të basteve, lojtarët mund të bastojnë me 40p deri në 40 £ për rrotullim. Siç pritej, butonat – dhe + i ndihmojnë lojtarët të rregullojnë bastet. Gjithashtu, Ancient Fortunes: Poseidon Megaways ka një RTP nën mesatare prej 95.98%. Por i krijon gjërat me një frekuencë goditjeje prej 33.1%, që do të thotë se lojtarët mund të fitojnë pothuajse 1/3 e rrotullimeve të tyre totale. Në përgjithësi, kjo slot në internet ofron një lojë të qëndrueshme.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Bëhuni gati për stuhinë: valët e forta vendosen për të ndezur botën e lojërave
2024-05-26

Bëhuni gati për stuhinë: valët e forta vendosen për të ndezur botën e lojërave

Lajme