Kazinotë celulare kryesore 10 PaysafeCard 2024

Paysafecard është një metodë e besueshme e pagesës me parapagesë dhe është krijuar që nga fillimi i viteve 2000. Kjo mënyrë pagese përdor kupona dhe një portofol elektronik të përshtatshëm për dyqanet dhe kazinotë online.

Paysafecard banking ka gjithashtu një sërë produktesh të tjera të disponueshme në formën e kartave dhe teknologjive të tjera.

Kompania ka ekzistuar për shumë vite dhe ka pësuar disa ndryshime si në produktet ashtu edhe në modelet e biznesit gjatë kësaj kohe. Ajo ka ndërtuar një markë bazuar në sigurinë dhe komoditetin e saj.

Mësoni më shumë rreth bërjes së depozitave dhe tërheqjeve më poshtë. Paysafecard filloi në vitin 2015 dhe është pjesë e markës më të madhe Paysafe. Kompania kthehet deri në krijimin e saj në vitet 2000. Selia e kompanisë mund të gjendet në Vjenë, dhe zyrat e tjera janë në pjesë të ndryshme të botës.

Kazinotë celulare kryesore 10 PaysafeCard 2024
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerHenrik JohanssonFact Checker

Pagesa të sigurta dhe të sigurta

Paysafecard përdor kryesisht kupona me parapagesë për blerjet online. Kjo mund të plotësohet në internet nga një portofol elektronik ose vendndodhje fizike. Një portofol elektronik kërkon që një lojtar të regjistrohet dhe të krijojë një emër përdoruesi dhe fjalëkalim për depozitat në internet.

Megjithatë, një kupon me parapagesë i marrë nga një vendndodhje fizike kërkon pak informacion ose detaje bankare për një depozitë.

Ky është një opsion i shkëlqyer për ata lojtarë që duan më shumë privatësi. Kompania është globale dhe është e lehtë të hysh në faqe nga disa vende duke përdorur monedha të ndryshme.

Si të bëni një depozitë me Paysafecard

Depozitimi në një kazino online zgjat vetëm disa minuta. Bonuset e mirëseardhjes janë zakonisht një nxitje shtesë për transferimin e parave nga kompania.

Për më tepër, ka shumë siguri si kriptimi. Kompania është e licencuar dhe është e kujdesshme për zbatimin e ligjit në platformën e saj.

Lojtarët duhet të regjistrohen në një kazino online duke krijuar një emër përdoruesi dhe një fjalëkalim. Kazinoja do të kërkojë informacione të tjera për të verifikuar llogarinë. Më shumë informacion mund të gjeni në opsionin e kazinosë dhe bisedës live.

Pasi të regjistroheni, atëherë është e mundur të depozitoni para duke zgjedhur Paysafecard nga karta bankare e kazinosë. Faqja do ta drejtojë përdoruesin drejt Paysafecard dhe mund të zgjidhet një kupon. Lojtarët mund të përdorin gjithashtu një portofol elektronik dhe të dërgojnë një kupon prej andej.

Një bonus zakonisht shfaqet pas depozitimit të parë. Më pas, loja mund të fillojë në internet duke përdorur një lojë demo ose reale. Ekziston një depozitë minimale prej $ 10 dhe një depozitë maksimale prej $ 2000.

Si të bëni një tërheqje me Paysafecard?

Procesi i bërjes së një tërheqjeje është i ngjashëm me një depozitë. Lojtarët shkojnë në pjesën bankare të faqes së internetit dhe zgjedhin Paysafecard. Përdoruesit vendosin një shumë dhe gjithashtu futet një email.

Është i njëjti email i përdorur për t'u regjistruar në Paysafecard. Mund të duhen 24 orë ose më shumë që paratë të mbërrijnë në një llogari Paysafecard. Shuma minimale e tërheqjes është midis 10 dhe 20 dollarë, dhe maksimumi për një transaksion është 2000 dollarë.

Teknologji moderne për të mbrojtur lojtarët

Lojtarët nuk duhet të shqetësohen për sigurinë kur tërheqin para. Sistemi i kuponit i jep çdo transaksioni një pin që çdo klient e vendos për të përfunduar transaksionin. Transaksioni i klientit është anonim nëse ai pin mbahet i fshehtë.

Lojtarët kanë të drejtë të zgjedhin se sa informacion u jepet palëve të tjera. Paysafecard ka një sistem verifikimi me 2 faktorë për të parandaluar transaksionet mashtruese. Portofoli elektronik kërkon një emër përdoruesi dhe një kunj për siguri, dhe kunjat e kuponit përdoren ende nga portofoli elektronik.

Një zgjedhje e shkëlqyer

Paysafecard ka rritur reputacionin e saj me kuponët tradicionalë dhe një sistem online. Ky sistem funksionon mirë për ata që kërkojnë anonimitet të shpejtë dhe efikas. Shumë monedha dhe gjuhë janë të disponueshme në faqe, dhe kuponët janë të lehtë për t'u blerë dhe përdorur.

Shijoni pak argëtim në një kazino në internet me këtë mënyrë pagese dhe jini të sigurt se metoda është e besueshme. Ndihma është në dispozicion për përdorimin e Paysafecard në shumë kazino online.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Regjistrohuni dhe kërkoni këto 3 bonuse të mirëseardhjes në Paysafecard në qershor 2023
2023-06-07

Regjistrohuni dhe kërkoni këto 3 bonuse të mirëseardhjes në Paysafecard në qershor 2023

Paysafecard është një metodë e njohur bankare në internet e bazuar në kupon me parapagesë. Me këtë metodë, ju do të financoni llogarinë tuaj të kazinosë celulare duke futur një kod 16-shifror në faqen e arkës. Dhe në shumicën e rasteve, aplikacionet e rregulluara të kazinosë celulare do t'ju shpërblejnë me një bonus depozite. Pra, nëse keni kërkuar për një Paysafecard bonus mirëseardhjeje në kazino celulare, zgjidhni një nga tre opsionet e listuara në këtë postim.

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Çfarë është paysafecard?

paysafecard është një sistem pagese me kartë me parapagesë me bazë në Mbretërinë e Bashkuar që përdoret zakonisht për të bërë depozita dhe tërheqje drejt dhe nga kazinotë në internet dhe celular. Është e ngjashme me një kartë debiti: ju blini një kartë nga një shitës me pakicë i autorizuar, e cila më pas mund të përdoret për të shtuar fonde në llogarinë tuaj të kazinosë në internet.

A është paysafecard i sigurt për t'u përdorur për kazinotë në internet dhe celular?

Po, paysafecard është plotësisht i sigurt për t'u përdorur për kazinotë në internet dhe celular. Të gjitha transaksionet janë të koduara dhe të sigurta duke përdorur teknologjinë më të fundit të sigurisë. Për më tepër, duke qenë se nuk keni nevojë të jepni një llogari bankare ose një numër karte krediti kur bëni pagesa me paysafecard, mund të jeni të sigurt që të gjitha të dhënat tuaja financiare mbahen të sigurta dhe të sigurta.

Si të përdor paysafecard për të bërë depozita në një kazino celulare?

Për të bërë një depozitë me paysafecard në një kazino celulare, thjesht shkoni te faqja e arkëtarit të kazinosë dhe zgjidhni opsionin paysafecard. Më pas do t'ju kërkohet të specifikoni shumën e parave që dëshironi të depozitoni. Pasi të keni konfirmuar transaksionin, paratë duhet të kreditohen menjëherë në llogarinë tuaj të kazinosë.

Cila është shuma minimale që mund të depozitoj në një kazino celulare me paysafecard?

Shuma minimale që mund të depozitoni në një kazino celulare me paysafecard ndryshon midis kazinove. Në përgjithësi, megjithatë, shuma minimale është zakonisht midis $ 5 dhe $ 10.

A mund të përdor paysafecard për tërheqje nga kazinotë celulare?

Po, mund të përdorni paysafecard për të tërhequr fitimet nga një kazino celulare, megjithëse jo të gjitha kazinotë e ofrojnë këtë opsion. Nëse dëshironi të tërhiqeni duke përdorur paysafecard, sigurohuni që të konsultoni paraprakisht termat dhe kushtet e kazinosë.

A ka ndonjë tarifë të lidhur me përdorimin e paysafecard në kazinotë celulare?

Jo, nuk ka tarifa shtesë që lidhen me përdorimin e paysafecard në kazinotë celulare. Megjithatë, disa kazino mund të kenë tarifa specifike të lidhura me depozitat dhe tërheqjet, prandaj sigurohuni që të kontrolloni termat dhe kushtet e kazinosë përpara se të bëni ndonjë pagesë.

Sa kohë duhet që një tërheqje të përpunohet duke përdorur paysafecard?

Koha që duhet që një tërheqje të përpunohet duke përdorur paysafecard do të ndryshojë në varësi të kazinosë në fjalë. Në përgjithësi, megjithatë, shumica e kazinove do të përpunojnë tërheqjen tuaj brenda 48 orëve nga kërkesa juaj.

A më kufizon përdorimi i paysafecard në një kazino celulare në një monedhë specifike?

Jo domosdoshmërisht. Ndërsa disa kazino mund të ofrojnë vetëm depozita dhe tërheqje në monedha të caktuara, shumë kazino celulare do t'ju lejojnë të depozitoni dhe tërhiqni në një sërë monedhash, duke përfshirë euro, dollarë amerikanë dhe paund britanik.