Toro Goes Berserk në Wild Toro II

Elk Studios

2022-01-10

Katrin Becker

Toro, demi plaçkitës nga ELK Studios, shpërtheu në arenë në vitin 2016. I pari sulmues në tetor 2021, ai po bën një rikthim të madh në kazinonë tuaj të preferuar celular. Kjo slot tarifimi nga zhvilluesi suedez krenohet me shtirje në rritje, rrotullime të shumta falas, shumëzues progresiv dhe një normë maksimale pagese prej 10,000 herë të aksioneve. Pra, a jeni gati për vrapimin me dema të egër? Shtrëngoj!

Toro Goes Berserk në Wild Toro II

Përmbledhje e lojërave elektronike Wild Toro II

Wild Toro II është mjaft i ngjashëm me këstin e parë në dizajn. Sidoqoftë, ELK Studios i bën gjërat më të lëmuara me grafikë pak më dinamike. Loja vjen me një pamje nga poshtë lart të ndërtesave, stallave dhe dyqaneve në vendndodhjen e qytetit spanjoll. Edhe pse rrugët nuk kanë njerëz, Toro dhe miqtë e tij, Matador, lehtësojnë humorin me rivalitetin e tyre të nxehtë.

Përveç kësaj, kjo lojë luhet në një tabelë lojërash 5x5 me deri në 259 mënyra për të fituar. Ju do të merrni deri në 8 simbole pagese në bobina, me JA royals si simbolet standarde. Simbolet premium janë portokallet me thikë, trëndafilat rozë, argjendi dhe ari. Simboli i trëndafilit paguan më shumë, duke u dhënë lojtarëve 1.5, 2.5 ose 5x aksionet e tyre fillestare për uljen 3, 4 ose 5. Përputhja e 3, 4 ose 5 simboleve ose wilds përgjatë vijës së pagesës (majtas në të djathtë) krijon një kombinim fitues .

Ndërkohë, ikonat e arit, argjendit dhe Demit përfaqësojnë të egër. Siç pritej, ata zëvendësojnë të gjitha simbolet e tjera të zakonshme përveç Toro dhe Matador. Në përgjithësi, është një slot në internet me funksione të plota me mundësi të shumta fitimi.

Karakteristikat e bonusit Wild Toro II

Ashtu si shumica e lojërave të kazinosë celulare nga ELK Studios, kjo vazhdim ka shumë veçori argëtuese. Si fillim, funksioni i "Zgjerimit të rrotullave" aktivizohet sa herë që ikona e Matador ulet në bobina. Siç u tha më parë, loja fillon me 259 linja pagese. Zbarkimi i kësaj veçorie rrit rreshtat në një maksimum prej 8 me 502 linja pagese.

Pastaj, ekziston veçoria X-iter. Kjo veçori i lejon lojtarët të bashkohen me veprimin në pesë mënyra specifike të lojës. Çdo modalitet vjen me një vlerë shumëzuese prej 5x të shumës deri në 500x. Pra, zgjidhni dhe luani sipas pëlqimit dhe financimit tuaj.

Tjetra është veçoria Walking Wilds. Këtu, Toro thith shumëzues nga Gold Matadors nëse i rrëzon ata. Pastaj, Toro shndërrohet në një shumëzues të egër në këmbë. Vlera e tij e shumëzuesit rritet kur ecni majtas, duke dhënë rrotullime gjatë procesit.

Tipari Toro Goes Berzerk është një tjetër veçori që duhet të jeni në vëzhgim. Kjo veçori aktivizohet nëse Toro dhe Matador zbresin në bobina njëkohësisht. Rezultati? Toro ngarkon dhe rrëzon Matadors. Kjo lë pas një gjurmë të egra.

Së fundmi, ekziston veçoria Matador Respins. Kjo veçori bonus aktivizohet nëse të paktën një Matador godet. Nëse është një Matador ari, ai do të lëvizë një pikë në të majtë në çdo rrotullim. Kjo ndodh derisa ai të dalë nga podiumi. Gjithashtu, Matador i artë vjen me shumëzues që rriten me çdo hap në të majtë.

Varianca Wild Toro II, RTP dhe kufijtë e basteve

Frekuenca e Wild Toro II vlerësohet nga e mesme në të lartë me një frekuencë goditjeje prej 22.1%. Sikur të mos mjaftonte kjo, RTP është në fund të gjërave me 95%. Megjithatë, kjo është traditë me shumicën e lojërave ELK këto ditë.

Pra, për të rregulluar gjërat, kjo lojë ofron kufizime të basteve miqësore për lojtarët nga 0,20 deri në 100 dollarë. Për më tepër, fitorja maksimale është 10,000 herë e shumës. Kjo do të thotë se lojtari me fat mund të largohet me një shumë prej 10 milionë dollarësh nëse është mjaft i guximshëm.

Vlerësimi përfundimtar Wild Toro II

Wild Toro është një çantë e përzier, në varësi të mënyrës se si e shikon. Për fillestarët, norma 95% RTP është 1% më e ulët se versioni origjinal. Përveç kësaj, varianca mesatare deri në të lartë mund të mos u përshtatet disa lojtarëve.

Por një gjë është e sigurt; ofron një kombinim të madh karakteristikash. Më shumë Matadorë do të thotë më shumë mënyra fituese me një shteg të egërsisë për të shijuar gjërat. Shtoni 10,000 herë fitoren maksimale dhe kjo lojë është potencialisht shpërblyese.

Të rejat e fundit

Burri i Illinois e quan atë një ditë në karrierën e tij 40-vjeçare pasi fitoi 2 milion dollarë
2023-10-01

Burri i Illinois e quan atë një ditë në karrierën e tij 40-vjeçare pasi fitoi 2 milion dollarë

Lajme