Evolution Gaming

December 1, 2021

Evolution debuton shfaqjen e re të parave të gatshme ose të parave të drejtpërdrejta në kazino

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAmara NwosuResearcher

Evolution Gaming është një zhvillues i lojërave të kazinosë celularë i vlerësuar me çmime, i njohur për titujt dhe risitë e tij argëtuese. Këtë herë, kompania njoftoi më 22 shtator 2021, se do të lansonte Cash or Crash, një lojë unike live kazino. Pra, çfarë ka të re nga kjo risi emocionuese nga Evolution?

Evolution debuton shfaqjen e re të parave të gatshme ose të parave të drejtpërdrejta në kazino

Përmbledhje e parave ose e përplasjeve

Kjo lojë e re e re e kazinosë celulare i çon lojtarët në një xhiro të shpejtë lart mbi qiell. Lojtarët do të përdorin biletën e tyre për t'u ngjitur në tabelën e pagesave me 20 hapa, ku do të hasin topa të gjelbër ose të kuq. Ekziston edhe një top i vetëm ari.

Për çdo top të gjelbër të tërhequr, lojtarët mund të vazhdojnë të luajnë me 100% të aksioneve të tyre fillestare ose të tërheqin 50% dhe të vazhdojnë me balancën. Përndryshe, ju mund të arkëtoni gjithçka dhe të lini me kusht udhëtimin. Sa i përket topit të artë, ju mund të aktivizoni një lojë bonus me një pagesë maksimale prej 50,000x të aksionit tuaj fillestar. Fatkeqësisht, vizatimi i topit të kuq do t'ju bëjë të rrëshqiten aeroplanët dhe kunjat tuaja.

Më poshtë janë karakteristikat kryesore të lojës:

  • 99,59 RTP
  • Topi i artë: lojë bonus me shumëzues deri në 50,000x.
  • Top i gjelbër: vazhdoni të ngjiteni në shkallët me 20 shkallë.
  • Top i kuq: rrëzon raundin e lojës dhe përfundon lojën.

Objektivi është të ngjitni shkallët me 20 hapa sa më lart që të mundeni. Por së pari, do t'ju duhet të bëni një bast përpara se një top të zgjidhet rastësisht. Mos harroni, ka deri në 24 topa për të cilët lojtarët mund të bastojnë.

Më shumë Vendimmarrje dhe Strategji

Evolution ishte i shpejtë për të shprehur entuziazëm menjëherë pas lëshimit të lojës. Sipas shefit të produktit të kompanisë, Todd Haushalter, loja prezanton më shumë strategji dhe vendimmarrje si kurrë më parë.

Ai vazhdoi se Cash or Crash është loja më bujare që do të hasni ndonjëherë në kazinotë më të mira celulare. Nëse luhet në mënyrë optimale, loja ka një RTP 99,6, në të njëjtin nivel me lojërat e tjera të bazuara në aftësi si blackjack dhe video poker. Z. Haushalter e përmblodhi duke thënë se loja është një përvojë e pastër kumari me zero baste anësore dhe kompleksitet.

Evolution nis Fan Tan

Në lajmet e tjera të produktit, Evolution njoftoi debutimin e Fan Tan më 15 shtator 2021. Ofruesi i zgjidhjeve të drejtpërdrejta të kazinosë tha se loja është një titull i lashtë me temë aziatike i transmetuar drejtpërdrejt nga studioja e tij. Fan Tan është një lojë me vlerësimin më të lartë në Macau dhe bazohet në ndarje të përsëritura të rruazave.

Në këtë lojë, lojtarët bastojnë një shifër midis një dhe katër ose një kombinim tjetër të këtyre numrave. Basti fitues krijohet duke parashikuar numrin e rruazave të mbetura në tryezë pasi kruperi të ketë krijuar katër grupe rruaza.

Gjatë prezantimit, Todd Haushalter tha: "Fan Tan është një lojë e lashtë dhe e harruar, por ne donim ta respektonim me këtë version të freskët dhe modern. Ne do ta prezantojmë lojën me një gjeneratë krejtësisht të re lojtarësh dhe është një lojë e mrekullueshme. mënyrë për të argëtuar lojtarët e Baccarat kur ata janë në kërkim të një alternative për lojën e tyre kryesore."

Është gjithashtu e rëndësishme të theksohet se Fan Tan ka një histori të pasur kineze, që daton më shumë se 20 shekuj më parë. Kohët e fundit në vitet '60, loja ishte një shtyllë në shumicën e katineve të kazinove në Macau. Pra, është padyshim një shtesë e shkëlqyer nga Evolution.

Përmbledhja

Evolution ka dëshmuar edhe një herë aftësinë e tij si zhvilluesi më i mirë i lojërave të kazinove celularë. Lojërat e mësipërme ndihen të nxehta pas "Gonzo's Quest Treasure Hunt" dhe "Crazy Time" të publikuar së fundmi, të cilat të dyja janë hit në shumicën e kazinove celulare. Në përgjithësi, prisni të shihni më shumë vertikale të drejtpërdrejta të kazinosë nga ekipi me përvojë i Evolution.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Telefonat inteligjentë më të mirë për të luajtur lojëra të kazinosë celulare në 2024
2023-12-20

Telefonat inteligjentë më të mirë për të luajtur lojëra të kazinosë celulare në 2024

Lajme