NetEnt publikon mrekullitë e Krishtlindjeve në kohë për sezonin festiv

NetEnt

2023-01-17

Benard Maumo

Nëse e keni pritur festën e Krishtlindjes së Santa, ai më në fund është këtu me automatin Wonders of Christmas të NetEnt. Më 1 dhjetor 2022, kompania publikoi këtë lojë krejt të re për të rritur atmosferën e pushimeve në kazino. Është një automat shumë i paqëndrueshëm i luajtur në një tabelë unike në formë diamanti me një format 3x4x5x4x3. Mos u shqetëso; faqosja do të përshtatet në mënyrë të përkryer në ekranin e tabletit ose smartfonit tuaj. 

NetEnt publikon mrekullitë e Krishtlindjeve në kohë për sezonin festiv

Tema e këtij automati është shumë festive, falë atmosferës komode dhe dimërore. Loja është vendosur në pragun e shtëpisë me lule Krishtlindjesh në të dyja anët. NetEnt prezanton meloditë e Krishtlindjeve, duke përfshirë "Jingle Bells" legjendar, sa herë që goditni një kombinim fitues për t'i dhënë lojës një ndjesi më të Krishtlindjeve. 

Siç pritet nga makinat e reja të fatit nga NetEnt, lojtarët mund të marrin një shumë të pagesës duke përputhur të paktën tre simbole në një nga 20 linjat e pagesës. Vini re se linjat e basteve janë fikse, që do të thotë se do të luani gjithmonë në të gjitha linjat, gjë që është një gjë e mirë. Gjithashtu, loja paguan vetëm për fitoren më të lartë për linjë. 

Mrekullitë e tabelës së pagesave dhe veçorive të Krishtlindjeve

Letrat e lojës A-10 janë simbolet standarde në bobinat me temën e Krishtlindjes. Zbarkimi i tre, katër ose pesë prej këtyre letrave në një linjë bastesh paguan 0,20 € deri në 1,80 €. Mund të gjeni gjithashtu simbole premium si treni lodrash, sajë të Babagjyshit, çorapet e Krishtlindjeve dhe globi i Snowman's. Këto simbole paguajnë çdo gjë nga 0,80 € deri në 5,00 € nëse mund të krahasoni tre, katër ose pesë simbole. 

Makina e fatit Wonders of Christmas ka gjithashtu një simbol të egër të përfaqësuar nga kutia e dhuratave. Ky simbol zëvendëson të gjitha simbolet e tjera përveç shpërndarjes. Mund të vijë gjithashtu me një pagesë prej 10,00 € nëse ulni pesë të një lloji. Për më tepër, wild mund të transformojë ikonat ngjitur në të egra nëse prek një kornizë aktive.

Ndërkohë, kutia e dhuratave të arta shton 1 deri në 4 pikë në shiritin e përparimit kur zbarkohet. Kjo aktivizon funksionin e shumëzuesit të rrotullimeve falas pasi të keni mbushur shiritin me 200 pikë. Vlerat e shumëzuesit mund të rriten nga 1x në 1000x të shumës. Lojtarët mund të përdorin shumëzuesit në rrotullimet e bonusit, të cilët aktivizohen pas uljes së të paktën tre pemëve të Krishtlindjeve. Do të merrni deri në tre rrotullime falas brenda dhomës komode të ndenjes.

Trajtimi i Krishtlindjeve nuk mbaron me kaq. Monedhat e Artë mund të zbresin kudo në rrotullat e hapura gjatë raundit të bonusit dhe të aktivizojnë një shumëzues 0,50 deri në 50x. Gjithashtu, rrotullimet falas do të rivendosen në tre. Nëse të gjitha pozicionet mbeten të kyçura në fund të lojërave bonus, një shumëzues shtesë 2x aplikohet rastësisht në ikonat e monedhës së artë. 

Mrekullitë e Frekuencës së Goditjeve të Krishtlindjeve, Paqëndrueshmërisë dhe RTP

Shanset tuaja për të fituar një pagesë në këtë automat të ri nga NetEnt varen nga frekuenca e goditjes, paqëndrueshmëria dhe RTP (kthimi te lojtari). Si fillim, është një titull shumë i paqëndrueshëm, që do të thotë se fitoret mund të jenë të rralla, por të mëdha. Për më tepër, frekuenca e goditjeve është e ulët në 17.6%, kështu që lojtarët mund të kenë nevojë të bëjnë një ndryshim për të fituar pagesën maksimale prej 100,000 herë. 

Fatmirësisht, 96.06% RTP e lojës është pak mbi mesataren e industrisë prej 96%. Kjo normë nënkupton maksimumin që mund të fitoni nga një bast prej 100 monedhash nëse ju luani kumar në aplikacionet më të mira të kazinosë celulare është 96.06%. Dhe mos harroni se një RTP më e lartë do të thotë humbje mesatare më të ulëta për orë. 

Deklaratë zyrtare nga NetEnt

Evolution Gaming, kompania mëmë e NetEnt, ishte i emocionuar për publikimin e këtij trajtimi për Krishtlindje. Sipas Gionata La Torre, Shefi Ekzekutiv i Evolution në Evropë, automati Wonders of Christmas është një titull sensacional që ngjall ambientin dimëror, duke u dhënë lojtarëve një përvojë të gëzuar lojërash. 

Zyrtari përgëzoi ekipin e NetEnt për një punë të shkëlqyer në krijimin e një përvoje të jashtëzakonshme me përhapjen e kafshëve të egra që lojtarët mund të aktivizojnë duke vendosur kutitë e dhuratave të arta. 

Në përgjithësi, ky automat duhet t'ju ndihmojë të aktivizoni atmosferën e Krishtlindjes dhe të evokoni frymën e Babagjyshit. Është një titull i shkëlqyer i pasur me veçori me një pagë maksimale 100,000x. Por a jeni gati të përballeni me paqëndrueshmërinë e nxehtë? Gëzuar festat!

Të rejat e fundit

Burri i Illinois e quan atë një ditë në karrierën e tij 40-vjeçare pasi fitoi 2 milion dollarë
2023-10-01

Burri i Illinois e quan atë një ditë në karrierën e tij 40-vjeçare pasi fitoi 2 milion dollarë

Lajme