Quickspin për të lëshuar 18+ tituj dhe mekanikë të lojërave me markë tregtare 2022

Quickspin

2022-03-11

Benard Maumo

2021 ishte një vit vërtet i madh për Quickspin. Përveç se u emërua Kompania e Vitit në çmimet prestigjioze WIG Diversity, Quickspin krijoi gjithashtu lojëra të shumta mahnitëse, duke përfshirë lojën jashtëzakonisht të suksesshme Bad Wolf Megaways. Por e gjithë kjo zhurmë nuk ka vlerë nëse kompania ngadalësohet në vitin 2022. Dhe kjo nuk do të ndodhë vetëm, të paktën sipas Daniel Lindberg, Quickspin CEO dhe Bashkëthemelues!

Quickspin për të lëshuar 18+ tituj dhe mekanikë të lojërave me markë tregtare 2022

Certifikimi ISO dhe tregjet e reja

Më 7 shkurt 2022, specialisti suedez i lojërave slot ishte krenar të shfaqte certifikatën e tij më të fundit ISO/IEC 27001:2013. Sigurisht, kjo është një tjetër dëshmi e kompetencës dhe profesionalizmit të Quickspin. Marrja e ISO tregon përkushtimin total të kompanisë për sigurinë e të dhënave në internet të lojtarëve dhe operatorëve të saj. 

Quickspin shpreson gjithashtu që certifikimi i ri do të hapë një botë të re të iGaming plot mundësi. Sipas strategjisë së kompanisë, kjo arritje do të jetë një gur themeli pasi zgjerohet në tregje të reja në vitin 2022 dhe më tej. Mendoni se është një shaka? Quickspin tani është gati të hyjë në Belgjikë, Greqi, Ontario dhe Spanjë këtë vit. Holanda dhe Gjermania u kapën vitin e kaluar.

18 publikime të reja në 12 muaj!

Daniel Lindberg, CEO, mbi planet për vitin 2022: 18 publikime të reja, një mekanik i ri lojërash me markë tregtare, hyrje të reja në treg dhe më shumë!  - Rrotullim i shpejtë

Sipas Daniel Lindberg, kompania ka renditur tashmë dhjetëra lëshime të reja këtë vit. Gjithçka filloi më 1 janar, kur Quickspin njoftoi Kamion Cash, një mbështjellës me 5 rrotullime me bobina rrëshqitëse dhe zgjeruese. 

Kjo lojë kazino celulare i teleporton lojtarët në një botë post-apokaliptike me burime të pakta dhe para të vështira për t'u marrë. Ju do të vozitni një kamion përgjatë autostradës së shkretëtirës ndërsa luftoni kundër luftëtarëve të shkretëtirave pas bankës suaj të derrkucëve. Dhe ka shumë para për të fituar, meqë ra fjala!

Lindberg gjithashtu u premtoi lojtarëve një udhëtim të pasur në Lindje përmes Eastern Emeralds Megaways. Është një ribërje e versionit origjinal 2018, i cili kishte një RTP mbresëlënëse prej 96,58% dhe rrotullime të shumta falas të bashkangjitura me shumëzues. Mos harroni se Quickspin lansoi versionin 90% RTP të kësaj loje vitin e kaluar. 

Publikime të tjera të njohura janë Lavdia e Tigrit dhe Slots Tiger's Glory Ultra. I pari është versioni steroid i Tiger's Glory, megjithëse të dy veprimet ndodhin në një rrjet 6x4 me 4,096 mënyra fituese. Për më tepër, versioni Ultra më shumë se dyfishon fitoren maksimale për t'u ofruar gladiatorëve një çmim përfundimtar 32,464 herë. Megjithatë, afrojuni betejës me kujdes, sepse ky vend i kazinosë celular është shumë i paqëndrueshëm. 

Sakura Fortune II do të debutojë në prill

Në Japoni, Sakura thjesht do të thotë "lulja e qershisë", një shpërthim i petaleve të luleve rozë, duke krijuar një pamje për t'u parë. Dhe interesant është se ky spektakël luksoz ndodh shpesh në prill të çdo viti. Quickspin e di shumë mirë këtë fakt dhe ata janë gati të nxjerrin versionin e tyre të "lulëzimit të qershisë" këtë prill në Sakura Fortune 2.

Është një zgjatje e këstit të parë, duke shfaqur mekanikë të provuar të lojës, lojë të paqëndrueshme dhe një pagesë maksimale më të lartë. Ashtu si versioni origjinal, Sakura Fortune 2 luhet në një rrjet lojërash 5x3 me 40 linja pagese. Ekzistojnë gjithashtu rrotullime të shumta falas për të kërkuar, me 3, 4 dhe 5 shpërndarje që japin respektivisht 9, 10 dhe 11. 

Festoni Vitin e Tigrit me Lavdinë e Tigerit dhe Lavdinë e Tigerit Ultra!- Rrotullimi i shpejtë

Më në fund, Mekanika e Lojërave me Markë Tregtare

Zyrtari theksoi strategjinë afatgjatë të Quickspin për zhvillimin e mekanikës së lojërave me marka tregtare. Ju kujtohet Achievements Engine që përdor deri në gjashtë veçori unike të lojës? Epo, kjo traditë do të vazhdojë me mekanikun Chaos Cluster, i cili ofron një dimension krejt të ri për lojërat në grup. Kjo risi premton më shumë kombinime fituese dhe zinxhirë më të gjatë fitues.

Në përgjithësi, viti tashmë po formohet mjaft mirë për këtë zhvillues suedez të lojërave të vlerësuar me çmime. Dhe vini re se Quickspin festoi 10-vjetorin e tij vitin e kaluar. Pra, a mund ta imagjinoni se ku do të jetë kompania në dekadën e ardhshme?

Të rejat e fundit

Burri i Illinois e quan atë një ditë në karrierën e tij 40-vjeçare pasi fitoi 2 milion dollarë
2023-10-01

Burri i Illinois e quan atë një ditë në karrierën e tij 40-vjeçare pasi fitoi 2 milion dollarë

Lajme