Red Tiger fiton çmimin shumë të lakmuar Global Gaming 2021

Red Tiger Gaming

2021-11-01

Lista e fituesve në London Global Gaming Awards 2021 më në fund ka dalë. Këtë herë, RedTiger, marka e Evolution, luftoi konkurrencën e ashpër për të marrë çmimin prestigjioz të produktit të vitit të kazinosë. Siç pritej, njohja erdhi si rezultat i Gonzo's Quest Megaways të rinovuar.

Red Tiger fiton çmimin shumë të lakmuar Global Gaming 2021

Transformim mbresëlënës

Pas një procesi të gjatë dhe të lodhshëm votimi, gjyqtarët e Global Gaming Awards kurorëzuan Red Tiger's Gonzo's Quest Megaways produktin e vitit të kazinosë. Kjo është përkundër ngecjes kundër dhjetëra të tjerëve lojëra elektronike të suksesshme në internet.

Vini re se slot-i origjinal në internet Gonzo's Quest u lançua në vitin 2010. Që atëherë, loja ka vazhduar të jetë një hit në kazinotë më të mira celulare botëror.

Përveç transformimit të Megaways, kjo lojë u rinovua edhe nga Evolution (Red Tiger dhe NetEnt kompania mëmë) në 2021. Në Gonzo's Quest Treasure Hunt, Evolution përfshin një veçori të tregtarit të drejtpërdrejtë dhe modalitetin VR që ndryshon lojën.

Ekipet e zellshme pune

Duke folur pas marrjes së çmimit në emër të Red Tiger, Drejtori Tregtar i Evolution, Gavin Hamilton, tha se lojtarët e kazinove online në mbarë botën e konsiderojnë Gonzo's Quest Megaways një fitues. Si e tillë, kompania është e kënaqur që paneli i gjyqtarëve e ka konfirmuar këtë aprovim.

Gjithashtu, z. Hamilton gjeti kohën për të falenderuar ekipet e zellshme të Red Tiger dhe NetEnt dhe ua kushtoi këtë çmim atyre. Ai gjithashtu pati mundësinë të falënderonte BTG (Big Time Gaming), shpikësit e mekanikut të njohur të industrisë Megaways.

Më shumë çmime për Tigerin e Kuq

Çuditërisht, Red Tiger solli në shtëpi dy çmime në çmimet konkurruese EGR B2B 2021. Së pari, zhvilluesi i softuerit mundi konkurrencën nga 13 furnitorë të tjerë për të fituar kategorinë e Furnizuesit Mobile. Gjyqtarët vendosën që Red Tiger ishte kompania që do të mundej në industrinë e kazinove celularë.

Përveç kësaj, NetEnt dhe Red Tiger së bashku fituan Inovacionin në Slot Kategoria e ofrimit pas shmangies së konkurrencës nga 13 zhvillues. Siç pritej, çmimi njohu përpjekjet bashkëpunuese të dy markave në Gonzo's Quest Megaways.

Nga ana tjetër, Evolution, kompania mëmë e dy markave, fitoi kategorinë Live Casino Supplier. Kjo nuk është befasi duke pasur parasysh se Evolution është fituesi i kësaj kategorie për 12 vjet rresht. mbresëlënëse!

Duke pranuar çmimet, Drejtori i Produkteve të Evolution, Fredrik Bjurle, tha se është një nder i madh për markat e Evolution të fitojnë në kategori të shumta çmimesh. Ai vuri në dukje se filozofia e Red Tiger ka qenë gjithmonë e përqendruar rreth efikasitetit, kreativitetit dhe produktivitetit.

Bjurle shtoi se kompania po kërkon të ndërtojë vrull bazuar në këto njohje. Ai tha se muajt e ardhshëm do të shohin që të gjitha markat e Evolution, përfshirë BTG, të marrin një ofertë të vetme nga mendjet e shkëlqyera të grupit.

Tigri i Kuq shkon ndërkombëtar

Ky vit është padyshim një vit i suksesshëm për Red Tiger nga të gjitha treguesit. Së pari, më 5 gusht 2021, Red Tiger njoftoi një partneritet krejt të ri me Lottomatica, një libralidhës popullor dhe kazino online në Itali.

Marrëveshja do të bëjë që fansat e Lottomatica të shijojnë tituj të tillë si Gonzo's Quest Megaways, Mystery Reels, Fati i Dragoit dhe Dragon's Fire Megaways. Lojtarët do të fitojnë gjithashtu shumë në rrjetet e përditshme dhe progresive të jackpot-it të furnizuesit.

Më herët, më 21 maj 2021, Red Tiger bëri debutimin e tij në Pensilvani nëpërmjet Borgata Casino dhe BetMGM. Lojtarët në këto kazino do të luajnë tituj të suksesshëm të tillë si Wings of Ra, Cash Volt, Gonzo's Quest Megaways, ndër shumë.

Të nesërmen, Red Tiger nënshkroi një marrëveshje me YoCasino të Rank Group, një kazino e famshme spanjolle në internet. Aktualisht, lojtarët e YoCasino kanë akses në jackpot-et për orë të Red Tiger me pagesë të lartë dhe të gjithë portofolin e tij të lojërave elektronike në internet.

Në përgjithësi, Red Tiger dhe Evolution Group, në përgjithësi, po fluturojnë lart për momentin. Por a mund ta ruajnë markat këtë moment mbresëlënës për një kohë të gjatë? Koha do të tregojë!

Të rejat e fundit

Burri i Illinois e quan atë një ditë në karrierën e tij 40-vjeçare pasi fitoi 2 milion dollarë
2023-10-01

Burri i Illinois e quan atë një ditë në karrierën e tij 40-vjeçare pasi fitoi 2 milion dollarë

Lajme