Zhbllokoni fuqinë e Perëndisë së vjetër norvegjez me lojën e Odinit të Thunderkick

Thunderkick

2022-01-20

Katrin Becker

Thunderkick tashmë ka disa automate mitologjike atje. Dhe numri do të rritet më 26 janar 2022, pas publikimit të Odin's Gamble. Ky automat me paqëndrueshmëri të lartë i lejon lojtarët të zhbllokojnë sekretet e perëndive skandinave dhe të marrin një çmim befasues prej 19,333 herë të aksioneve. Pra, a jeni gati të takoni perëndinë popullore norvegjeze dhe të kërkoni pasurinë? 

Zhbllokoni fuqinë e Perëndisë së vjetër norvegjez me lojën e Odinit të Thunderkick

Përmbledhje e lojërave elektronike të lojërave të lojërave Odin

Odin's Gamble luhet në një tabelë mjaft të madhe lojërash 6x4 me deri në 466 linja pagese për të krijuar një kombinim fitues. Loja krenohet me vepra arti të mrekullueshme me një sfond të mitologjisë norvegjeze. Pas ndezjes së lojës, lojtarët e gjejnë veten në hyrjen e faltores së Mimir's Well.

Me këtë thënë, lojtarët duhet të vendosin të paktën 3 ikona identike nga e majta në të djathtë për të formuar një kombinim fitues. Siç pritej, të ardhurat mbretërore të kartave A-9 janë ikonat me pagesë më të ulët, duke u dhënë lojtarëve 0.6x deri në 1.5x aksionet. Nga ana tjetër, gjerdanët, brirët, unazat, korbat dhe vetë Odin janë simbolet premium. Zbarkimi i gjashtë të një lloji paguan 2 herë në 10 herë të aksioneve.

Thunderkick gjithashtu bën një punë mbresëlënëse të hedhjes së disa shumëzuesve të egër. Siç pritej, ata zëvendësojnë të gjitha ikonat standarde të pagesës dhe mbajnë vetë një shumëzues 2x. Dhe sigurisht, loja ndihet mirë për t'u luajtur në telefona celularë dhe PC, falë tabelës shumë të madhe të lojës.

Karakteristikat e Bonusit të Odin's Gamble

Përveç simboleve të egra që kryejnë shumë detyra, Odin's Gamble gjithashtu paketon rrotullime falas dhe kthesa ngjitëse për t'i mbajtur lojtarët të zënë. Më poshtë është një përmbledhje e shpejtë:

Fitore ngjitëse

Tipari i bonusit Sticky Win mund të aktivizohet rastësisht gjatë çdo fitoreje të lojës bazë. Në kthim, të gjitha ikonat fituese qëndrojnë të kyçura në bobina ndërsa të gjitha simbolet e tjera rrotullohen. Nëse regjistrohet një tjetër fitore, jepet një përsëritje. Kjo veçori bonus përfundon vetëm nëse lojtari nuk krijon një kombinim fitues. 

Rrotullime falas

Ndërsa luani këtë automat elektrik, kini kujdes për vetë perëndinë norvegjeze, pasi ai mund t'ju japë deri në dhjetë rrotullime falas. Lojtarët duhet të zbresin të paktën tre fytyra Odin për të aktivizuar këto lojëra bonus. Për më tepër, ulja e 3 ose më shumë shpërndarjeve gjatë raundeve mund t'u japë lojtarëve 5+ rrotullime falas.

Nuk mbaron me kaq; Roaming Wild zbukuron rrjetin për të mbuluar të gjithë bobinën dhe në mënyrë të rastësishme transferohet në një mbështjellje tjetër midis raundeve të bonusit. Mos harroni se një veçori Sticky Win aktivizohet sa herë që del një kombinim fitues, duke e mbyllur Wild Stack në vend. 

Një tjetër veçori bonus i disponueshëm gjatë raundeve të bonusit është Charged Wilds. Këto të egra aplikojnë një shumëzues 2x deri në 22x në Wild Stack. Vlera e shumëzuesit rritet kur shfaqen Charged Wilds krejt të reja.

Paqëndrueshmëria e kumarit të Odinit, RTP dhe kufijtë e basteve

Odin's Gamble është një automat me paqëndrueshmëri mesatare-të lartë. Fatkeqësisht, kjo do të thotë që lojtarët mund të duhet të presin për një kohë për të arritur një kombinim fitues. Pra, sipas të gjitha indikacioneve nuk është për të paduruarit. 

Sa i përket RTP, loja arrin në 96.17%. Kjo është pak më shumë se standardi i industrisë prej 96%, siç mund ta dini tashmë. 

Nga pikëpamja e basteve, loja është përshtatur si për lojtarët e lartë ashtu edhe për lojtarët dorështrënguar. 0,10 dollarë është basti minimal që lojtarët mund të vënë për rrotullim, me një kufi maksimal prej 100 dollarësh. Pra, nëse jeni mjaft të guximshëm, ju pret një çmim i parë prej 1,933,300 dollarësh.

Vlerësimi përfundimtar i bixhozit të Odinit

Gjëja e parë që do të vini re në lidhje me këtë lojë është se i mungojnë personazhet jetësorë norvegjezë, kryesisht Thor dhe Loki. Por pavarësisht nga kjo përplasje, Odin shfaqet si një simbol emocionues bonus për të angazhuar lojtarët dhe për të rritur potencialin e përgjithshëm fitues.

Në përgjithësi, loja nuk e gjunjëzon domosdoshmërisht botën iGaming në vetvete. Por prapëseprapë, ajo përmban të gjithë përbërësit e nevojshëm për të qenë një sukses i shkëlqyeshëm kazinotë më të mira celulare. Kjo lojë duhet patjetër të tërheqë fansat e lojërave elektronike të mitologjisë dhe shumëzuesve progresivë.

Të rejat e fundit

Burri i Illinois e quan atë një ditë në karrierën e tij 40-vjeçare pasi fitoi 2 milion dollarë
2023-10-01

Burri i Illinois e quan atë një ditë në karrierën e tij 40-vjeçare pasi fitoi 2 milion dollarë

Lajme