Shkoni në një kërkim Epik me Slotin e Yggdrasil's Glory of Heroes

Yggdrasil Gaming

2021-12-17

Katrin Becker

Yggdrasil lëshon deri në pesë tituj të rinj slot çdo muaj. Dhe kompania nuk po planifikon ta ndryshojë këtë traditë së shpejti. Më 4 nëntor 2021, grumbulluesi, në partneritet me Dreamtech Gaming, njoftoi debutimin e Glory of Heroes. Kjo lojë i çon lojtarët në një aventurë magjepsëse në kohët mesjetare. Ai përmban disa rrotullime falas, modifikues dhe një pagesë maksimale prej 18,815x të aksioneve. Gati për të kërkuar çmimin?

Shkoni në një kërkim Epik me Slotin e Yggdrasil's Glory of Heroes

Përmbledhje e lojërave elektronike Glory of Heroes

Glory of Heroes është një slot emocionues i grupit me pagesa në internet i luajtur në një tabelë masive lojërash 7x7. Ajo përmban një stil grafik vizatimor në një peizazh të gjerë me një kështjellë dhe male. Lojtarët përparojnë nëpër nivele pasi pastrojnë objektivat nëpër disa vendndodhje lojërash në këtë slot. Lojtarët gjithashtu luftojnë The Boss Monster dhe Minions gjatë aventurës për të zhbllokuar çmimet e kreditit dhe shumëzuesit pas fitoreve.

Thënë kështu, lojtarët duhet të vendosin pesë ose më shumë ikona që përputhen për të gjeneruar një kombinim fitues vertikalisht ose horizontalisht. Ka tetë simbole në bobina të disponueshme në ngjyra dhe forma të ndryshme. Zbarkimi pesë i një lloji u jep lojtarëve deri në 20 herë të aksioneve fillestare. Gjërat bëhen edhe më të lëngshme pas uljes së 15 ose më shumë simboleve që përputhen. Kjo shumëzon bastin maksimal deri në 100x.

Siç pritej, loja përmban gjithashtu simbole të egra që zëvendësojnë të gjitha simbolet standarde kur zbarkojnë. Në këmbim, kjo i ndihmon lojtarët të formojnë një grup më të gjerë dhe të përmirësojnë kombinimet e tyre fituese. Në përgjithësi, loja duket paksa si ato lojëra me ëmbëlsira, duke e bërë atë perfekte për t'u luajtur në telefona celularë dhe tableta.

Karakteristikat e bonusit Glory of Heroes

Glory of Heroes është një slot në internet me funksione të plota, diçka që pritet nga Yggdrasil Gaming. Megjithatë, ylli i ditës është veçoria Cascading Wins. Këtu, të gjitha simbolet fituese zëvendësohen me ato më të reja derisa të mos shfaqet një kombinim i ri fitues.

Simbolet fituese kontribuojnë gjithashtu në leximin e njehsorit, i cili ka 50 lojëra elektronike. Në këtë rast, çdo ikonë fituese rrit vlerën e njehsorit me një pikë të vetme. Nëse plotësoni të gjitha vendet e disponueshme, funksioni Rrotullime Falas aktivizohet. Më pas, ju merrni 8 deri në 50 rrotullime bonus. Nëse merrni 50 pikë të tjera, veçoria rikthehet, duke ju lejuar të grumbulloni sa më shumë rrotullime falas.

Ekzistojnë gjithashtu tre modifikues të ndryshëm të aktivizuar gjatë çdo rrotullimi të lojës bazë. Këto quhen Fuqitë e Heroit. Ato përfshijnë:

  • Magjike – Aktivizimi i kësaj veçorie zbaton një numër të rastësishëm të egra në rrotullat. Aktivizohet vetëm në fillim të rrotullimit.
  • Kundërsulm – Zvogëlon vlerën e një objektivi të rastësishëm me 1.
  • Fury - Ky funksion eliminon ikonat e rastësishme nga bobinat.

Përveç Fuqive të Heroit, Simbolet e Heroit mund të shfaqen rastësisht gjatë një rrotullimi jofitues për të krijuar një fitore. Madhësia mund të jetë 4x4, 3x3 ose 2x2, dhe vetëm një simbol i vetëm mund të aplikohet në një nivel. Dhe pas pastrimit të nivelit, kjo veçori bonus përmirësohet sipas tabelës së pagave.

Më në fund, lojtarët mund të marrin çmime shtesë gjatë lojës bazë, falë veçorisë Boss Bonus. Nëse një vendndodhje pastrohet, lojtarët rrotullojnë Rrotën e Bonusit me katër segmente. Më pas, nëse një vlerë Boss Bonus shënohet pas uljes së treguesit në çelës, 15% kontribuon në tenxhere.

Paqëndrueshmëria e Glory of Heroes, RTP dhe madhësitë e basteve

Glory of Heroes është një slot me paqëndrueshmëri të lartë me një frekuencë goditjeje prej 23,01%. Megjithatë, RTP është mjaft e qëndrueshme në 96.02%. Ndërkohë, ju mund të fitoni çmimin fantastik 18,815x me një bast të thjeshtë prej 0,20 dollarësh për rrotullim. Por nëse bankroll-i juaj lejon, shkoni për bast maksimal prej 60 dollarësh për rrotullim, i cili duhet të jetë ende i përballueshëm për shumë lojtarë.

Glory of Heroes: Vlerësimi përfundimtar

A jeni gati për të mbrojtur mbretërinë nga ato përbindësha të ndyra? Shpresoj keshtu! Falë personazheve të animuar dhe pamjes freskuese të kështjellës në sfond, loja duhet të jetë e këndshme. Shumëzuesi në rritje, modifikuesit e rastësishëm dhe rrotullimet e shumta falas janë gjithashtu në dispozicion për të siguruar shpërblime maksimale në kërkimin tuaj. Vetëm vini re se loja mund të jetë shumë e paqëndrueshme. Sidoqoftë, luftoni dragoin përbindësh dhe fitoni çmimin.

Të rejat e fundit

Burri i Illinois e quan atë një ditë në karrierën e tij 40-vjeçare pasi fitoi 2 milion dollarë
2023-10-01

Burri i Illinois e quan atë një ditë në karrierën e tij 40-vjeçare pasi fitoi 2 milion dollarë

Lajme