Kazinotë më të mira celulare me 888 Gaming 2022

888 gaming është një lojtar kryesor në treg si në krijimin e softuerit të lojrave ashtu edhe në ofrimin e platformave të lojrave. Ajo ka ekzistuar që nga viti 1997, ka përballuar shumë stuhi ligjore gjatë kohës së saj dhe tani është e listuar si një kompani e kufizuar publike. 888 gaming gjithashtu bashkëpunon me sajte të tjera lojrash në një model B2B duke shitur softuer.

Lajmi i fundit

888 Holdings vështrojnë tregjet e reja, këtë herë Ontario
2022-04-04

888 Holdings vështrojnë tregjet e reja, këtë herë Ontario

Operatori i Embattled iGaming 888 Holdings është hyrja më e re në industrinë e lojërave të fatit në Ontario. Lojtarët në këtë provincë kanadeze do të kenë mundësinë të shijojnë të preferuarin e tyre lojra kazino celulare, duke përfshirë ruletën më të fundit celular dhe pokerin celular, midis opsioneve të tjera të lojërave të fatit. Kjo është në të dy desktopët, shfletuesit e uebit celular dhe aplikacionet iOS/Android.

Sportsbook do të lançohet nga Sports Illustrated dhe 888 Partners, duke përfshirë Cassava Enterprises
2021-08-25

Sportsbook do të lançohet nga Sports Illustrated dhe 888 Partners, duke përfshirë Cassava Enterprises

Cassava është një pretendent për peshën e rëndë në sektorin e iGaming, për shkak të statusit të saj si kompania mëmë e 888 markave të mëdha të 888 Holdings. Cassava nuk prodhon lojëra elektronike ose lojëra nën markën Cassava, por në mënyrë indirekte ofron lojëra Cassava për përdoruesit e saj përmes markave dhe softuerit të saj 888. Në këtë shënim, botuesi i Sports Illustrated, Authentic Brands Group (ABG), është bashkuar me 888, një kompani online kumari dhe bastesh. 888 do të prezantojë një libër sportiv të markës Sports Illustrated si pjesë e marrëveshjes.