Ruleta Lightning e Evolution shkon në New Jersey

Evolution Gaming

2022-02-01

Benard Maumo

2022 nuk mund të fillonte më mirë për fansat e Evolution në New Jersey. Kjo pasi specialisti i dekoruar i lojërave live njoftoi më 14 janar se Lightning Roulette tani do të jetë në dispozicion në kazinotë më të mira celulare në Garden State.

Ruleta Lightning e Evolution shkon në New Jersey

Vini re se kjo lojë live e vlerësuar me çmime është loja më e njohur e ruletës së Evolution, e cila është lançuar në vitin 2018.

Çfarë është Lightning Roulette?

Lightning Roulette është një lojë unike e drejtpërdrejtë e kazinosë që ndërthur elementet e rrotës franceze me një shfaqje elektrike të lojës. Këtu, zbarkimi i një numri me fat jep një gamë pagese midis 50x dhe 500x aksioneve fillestare. Përveç këtyre shumëzuesve fantastikë, kjo lojë u lejon lojtarëve gjithashtu të zgjedhin një tryezë private, një tregtar personal të drejtpërdrejtë dhe të kontrollojnë shpejtësinë e lojës. 

Pas fillimit të saj, kjo lojë arriti sukses të jashtëzakonshëm, duke fituar vlerësime të shumta iGaming në proces. Për shembull, ky variant i drejtpërdrejtë i kazinosë u votua si loja e vitit në EGR Operator Awards 2018. Mos harroni se Lightning Roulette ndjek hapat e Auto Lightning Roulette e cila u lançua në shtet rreth një vit më parë.

Markë vendase me teknologji të mahnitshme

Si zakonisht, Evolution Gaming ishte i shpejtë për të shprehur kënaqësinë e tij për këtë moment historik të rëndësishëm. Duke folur pas lançimit, Jeff Miller, Drejtori Tregtar i Evolution në Amerikën e Veriut, tha se kompania nuk mund të ishte më e lumtur të debutonte Lightning Roulette në NJ. Ai shprehu besimin se loja do të ishte e preferuar mes lojtarëve dhe operatorëve në New Jersey.

Kjo nuk është e gjitha. Miller shtoi se Lighting Roulette është marka vendase e Evolution që ka revolucionarizuar ruletën. Ai vazhdoi se loja dhe mjedisi i studios përdorin teknologji tepër të avancuar. Së fundi, zyrtari deklaroi se kompania po kërkon të instalojë një tavolinë Lightning Roulette në të gjitha shtetet e SHBA me studion live Evolution. 

Si të luani ruletën Evolution Lightning

Luajtja e këtij versioni të shtrembëruar nuk është një sfidë për ata që dinë të luajnë lojën klasike të ruletës. Kjo është për shkak se ajo përmban rregulla të ngjashme të lojës dhe baste në tryezën standarde të ruletit. Vini re, megjithatë, se loja nuk mund të luhet falas. Por, para se të filloni të ankoheni, kjo është norma me të gjitha lojërat e kazinosë live. Ndiqni këto hapa:

Hapi 1. Hapni seksionin "Live Casino" në kazinonë tuaj celular dhe zgjidhni Lightning Roulette by Evolution.

Hapi 2. Pasi të keni ndezur lojën, zgjidhni një vlerë të çipit dhe vendosni një bast. Shumica e kazinove ofrojnë kufij tavoline midis 0,20 dhe 2000 dollarë. Kjo duhet të jetë e mjaftueshme për të akomoduar çdo madhësi xhepi.

Hapi 3. Një maksimum prej pesë Numrave Rrufeja përcaktohen gjatë çdo raundi. Çdo numër mund të marrë një vlerë shumëzuese prej 50x dhe 500x.

Hapi 4. Nëse topi bie në bastin tuaj, bëhet një konsideratë pagese dhe fillon një raund i ri. Nuk është asgjë e komplikuar, në fakt!

Lightning Blackjack si një alternativë

Evolucioni ka dëshmuar herë pas here se është mjeshtër i inovacionit. Pra, nëse jeni adhurues i blackjack-ut, shijoni një përvojë shumëfishuese elektrizuese me Lightning Blackjack. Ky është shtimi më i fundit në serinë gjithnjë në zgjerim dhe fitues të çmimeve Lightning të Evolution pas debutimit në nëntor 2021. 

Ashtu si Lightning Roulette, kjo lojë blackjack është e disponueshme si në versionet RNG të personit të parë ashtu edhe në variante live. Në të dyja lojërat, një vlerë shumëzuese midis 2x dhe 25x i jepet dorës fituese, në varësi të rezultatit. Për të kaluar në variantin e drejtpërdrejtë, thjesht prekni butonin "SHKO LIVE".

Duke komentuar pas lançimit, Todd Haushalter, Shefi i Produkteve të Evolution, tha se kjo lojë ruan kuptimin e vërtetë të blackjack-ut klasik ndërsa shton një dimension shtesë nëpërmjet Lightning Multipliers. Në përgjithësi, kjo lojë e bukur live është një lojë e domosdoshme nëse doni të shijoni pagesa të zgjeruara në një tavolinë blackjack.

Lajmi i fundit

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti
2022-09-21

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti

Lajme