Play'n GO shkon në greqisht pas sigurimit të licencës së operatorit

Play'n GO

2021-09-06

Benard Maumo

Më 25 maj 2021, Luaj' SHKO ishte krenare t'i njoftonte botës se kishte marrë një licencë të re operatori grek. Si rezultat, lojtarët grekë tani do të gëzojnë tituj të njohur si 3 Clown Monty, Scroll of Dead, European Roulette Pro dhe shumë më tepër.

Play'n GO shkon në greqisht pas sigurimit të licencës së operatorit

Mos harroni, vendi filloi të lëshonte licenca për lojërat e fatit operatorët e kualifikuar online të kazinosë celulare dhe furnizuesit kohët e fundit pas ndryshimeve të gjera të ligjit për lojërat e fatit. Legjislacioni i fundit synon të ndihmojë industrinë e lojrave në vend të rritet edhe më tej.

Pajtueshmëria me Ndryshimet e fundit

Pas marrjes së licencës së re nga Komisioni Hellenic Gaming, Shefi i Shitjeve dhe Menaxhimit të Llogarive të Play'n GO, Magnus Olsson, tha se ndryshimet rregullatore të lojërave të fatit po ndodhin globalisht. Prandaj, kompania mirëpret kuadrin më të fundit në Greqi dhe pret me padurim të pajtohet plotësisht me ligjet e reja.

Olsson shpjegoi më tej se zhvilluesi është krenar për lojërat e tij dhe do të donte të sillte më shumë në tryezë. Ai deklaroi se falë pajtueshmërisë së Play'n Go me ligjet e lojërave dhe aftësisë së zhvillimit të lojërave të klasit të parë, partnerët e tyre mund të presin përmbajtje argëtuese në tregje të shumta.

Rregulloret e reja greke të lojërave të fatit

Furnizuesi i kazinosë celulare duhej të merrte një licencë të re Greqia pasi vendi miratoi ligje të reja për lojërat e fatit. Në tetor të vitit të kaluar, Komisioni Helen i Lojërave të Lojërave hapi procedurën e aplikimit për të drejtat për të kryer baste online dhe lojëra të tjera të fatit në vend.

Ligji i ri thotë se lëshohen licenca të veçanta për bastet sportive dhe operacionet e kazinosë celulare. Për të parën, operatorët do të duhet të paguajnë 3 milionë euro për të marrë të drejtat. Nga ana tjetër, çdo kazino celulare që dëshiron të operojë në Greqi do të duhet të ndahet me një tarifë licencimi prej 2 milionë euro. Sido që të jetë, licenca do të rinovohet çdo shtatë vjet.

Gjithashtu, rregullat e reja thonë se tifozët e lojërave të lojërave Play'n GO do të vënë një bast maksimal prej 2 € për rrotullim. Sikur të mos mjaftonte kjo, fitimet kufizohen në 5,000 €, me një limit prej 50,000 € kur luani ndonjë lojë jackpot. Këto reforma të ligjit të lojërave të fatit celular janë pjesë e skemës më të gjerë të quajtur 'Investo në Greqi'. Ideja është për të përmirësuar legjislacionin në vend për të ofruar një mjedis të favorshëm biznesi.

Përpjekjet në tregje të tjera të rregulluara

Play'n GO sigurisht nuk është i ri për të hyrë në tregje të reja të lojërave të fatit. Në mars 2021, kompania njoftoi se kishte siguruar një licencë nga LOTBA për të furnizuar lojërat e saj argëtuese të kazinosë online në Buenos Aires, Argjentinë.

Është interesante se Play'n GO është një nga zhvilluesit e parë që është miratuar në këtë treg të ri emocionues të lojërave të fatit. Si i tillë, më shumë se 17 milionë njerëz që jetojnë në qytet dhe provincat e tij do të kenë akses në bibliotekën e lojërave të kompanisë.

Sipas shefit të shitjeve të Play'n GO në Amerikën Latine, Cristian Acuna, tregu i lojërave të fatit në Argjentinë po përjeton rregullim pozitiv aktualisht, duke e bërë atë një objektiv për shumë operatorë. Kështu, Play'n GO po mbështet përvojën e saj në Amerikën Latine për të mbajtur një pozitë udhëheqëse në tregun e saporregulluar të Argjentinës.

Disa muaj më parë, në korrik të vitit të kaluar, Play'n GO, në mënyrën e tij tipike, njoftoi planet për të hyrë në tregun e rregulluar të Zvicrës. Ky zhvillim nënkuptonte që kompania tani ka një terren në shumicën e vendeve të BE-së, si Suedia, Portugalia, Kroacia, Lituania dhe më shumë.

Rreth Play'n GO

I lançuar në 1997, Play'n GO është një markë e themeluar në industrinë e iGaming. Kompania ka bazën e saj në Vaxjo, Suedi, dhe punëson më shumë se 200 njerëz. Aktualisht, Play'n GO ofron më shumë se 200 lojëra elektronike novatore video dhe një përzgjedhje të gjerë lojërash tavoline dhe bingo.

Në krye të Greqisë, kompania ka licenca për të operuar në Maltë, MB, Suedi, Rumani dhe dhjetëra tregje të tjera të rregulluara. Dhe po, lojërat e Play'n GO janë testuar dhe miratuar nga BMM Testlabs të pavarur.

Lajmi i fundit

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti
2022-09-21

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti

Lajme