Playson hyn në tregun e saporregulluar grek

Playson

2021-07-14

Eddy Cheung

Beteja për të dominuar tregun grek të lojërave të fatit të saporregulluar po nxehet. Këtë herë, është Playson ai që njoftoi më 8 prill 2021, se do të ofronte shërbime të lojërave të fatit për të kazino celulare dhe tifozët e kazinove online në vend. Pra, çfarë po gatuhet në këtë treg të saporregulluar të iGaming?

Playson hyn në tregun e saporregulluar grek

Procesi Radikal dhe Rigoroz i Licencimit

Playson njoftoi së fundmi përmes një njoftimi për shtyp se i ishte dhënë një licencë nga Komisioni i rreptë Helen i Lojërave (HGC) për të furnizuar lojëra për operatorët e kazinove online me bazë në Greqi. Kjo pasi kompania përfundoi një proces rigoroz të aplikimit për licencë të përcaktuar nga rregullatori grek i lojërave.

Pas lëvizjes, lojtarët do të kenë akses në disa nga lojërat më të mira të kazinosë celulare nga zhvilluesi. Kazinotë online greke tani do të ofrojnë hite të tilla si Legend of Cleopatra Megaways, Wolf Power: Hold and Win, Solar Queen, ndër të preferuarat e tjera të lojtarëve.

Mos harroni se lëshimi i licencave të reja të furnitorëve nga HGC sapo filloi kohët e fundit. Kjo pasi mbikëqyrësi prezantoi një sërë ndryshimesh në ligjet e vendit për lojërat.

Sipas ligjeve krejt të reja, bast maksimal që mund të vënë lojtarët e lojërave elektronike në internet është 2 dollarë për rrotullim. Pas kësaj, lojtarët do të presin për të paktën 3 sekonda për të rrotulluar bobinat. Për më tepër, shpërblimi maksimal që mund të merrni në kazinonë më të mirë celular është 70,000 dollarë për raund.

Zgjerimi në tregje të rregulluara

Playson është tashmë një emër i njohur në shumicën e tregjeve të rregulluara të iGaming në të gjithë Evropën. Prandaj, marrëveshja e fundit vetëm do ta çimentojë vendin e saj më tej si një nga furnizuesit më të besuar të lojërave të kazinove në internet.

Pas nënshkrimit të marrëveshjes, Andrei Andronic, Këshilltari i Përgjithshëm i Playson, tha se kompania është shumë e emocionuar për të marrë licencën. Ai vuri në dukje se marrja e lejes siguron që video-lojërat e tyre të suksesshme mund të arrijnë tani lojtarët në tregun grek të lojrave të saporregulluar dhe në rritje të shpejtë.

Zyrtari komentoi se marrja e kësaj licence shumë të rëndësishme do të shkojë gjithashtu drejt shuarjes së etjes së kompanisë për të dominuar tregjet e rregulluara. Përveç kësaj, z. Andronic shtoi se kompania mezi pret të punojë me partnerët e saj të rinj.

Certifikimi kritik ISO 27001

Në lajme të tjera, Playson iu dha Certifikata ISO 27001 më 3 Prill 2021. Pse është e nevojshme kjo certifikatë? Epo, ajo tregon përkushtimin e kompanisë për të siguruar të gjithë informacionin mbi produktet e saj të lojërave.

Certifikata u dha pasi kompania kaloi një auditim nga Laboratori Quinel Limited. Ky auditim konfirmon angazhimin e zhvilluesit të lojës për të respektuar të gjitha masat e mbrojtjes së të dhënave të përcaktuara nga ISO (Organizata Ndërkombëtare për Standardizim).

Pas certifikimit, kjo do të thotë se Playson do të vazhdojë të zgjerojë rrjetin e saj të operatorëve. Certifikata mbulon seksione jetike si zhvillimi i lojës, integrimi dhe menaxhimi i softuerit të lojrave.

Sipas përfaqësuesve të Playson, marrja e kësaj certifikate do ta ndihmojë firmën të bëjë një hap tjetër përpara drejt zgjerimit global. Oleksandr Kryzhanivskyi, Shefi i Inxhinierisë së Playson, tha se marrja e certifikimit ISO 27001 tregon angazhimin e kompanisë për mbrojtjen e të dhënave dhe pajtueshmërinë rregullatore.

Detajet e Playson

Playson është një zhvillues i famshëm lojërash i njohur për furnizimin e përmbajtjeve të lojërave të certifikuara, të testuara dhe të avancuara në nivel global. Aktualisht, kompania operon në tregje të rregulluara si MB, Itali, Spanjë, Suedi dhe Greqi.

Në portofolin e Playson, do të merrni mbi 50 tituj lojërash të përshtatura për të përmbushur nevojat e lojtarëve. Slotet e disponueshme të videove përfshijnë Solar Queen, Book of Gold, Viking Fortune, Imperial Fruits dhe shumë më tepër. Ju gjithashtu mund të përdorni lojëra tavoline si Blackjack High, Blackjack Low, Ruletë me Track dhe më shumë.

Gjithashtu, Playson ka shpikur shumë veçori të lojës të dizajnuara për të rritur angazhimin e lojtarëve dhe potencialin fitues. Për shembull, funksioni Reel of Fortune i lejon lojtarët të mbledhin monedha të shumta dhe të rrotullojnë "Relinën e Pasurisë" për të fituar para bonus. Gjithashtu, funksioni Seamless Play i lejon lojtarët të integrojnë përparimin në lojë në pajisjet e tyre desktop dhe celular. Në përgjithësi, kompania po i tejkalon pritjet.

Lajmi i fundit

Cilat lojëra luhen më shumë në një kazino celulare
2023-03-14

Cilat lojëra luhen më shumë në një kazino celulare

Lajme