Play Pragmatike nënshkruan marrëveshjen Loto Giro për të vazhduar dominimin brazilian

Pragmatic Play

2021-10-24

Eddy Cheung

Pragmatic Play, një grumbullues gjigant i kazinove në internet, është i njohur për fuqizimin kazinotë më të mira celulare në internet globalisht. Më 24 gusht 2021, zhvilluesi i lojës njoftoi se kishte nënshkruar një marrëveshje me Loto Giro për të vazhduar dominimin e tij brazilian. Pra, çfarë ka në këtë marrëveshje?

Play Pragmatike nënshkruan marrëveshjen Loto Giro për të vazhduar dominimin brazilian

Kombi më i populluar i Amerikës Latine

Pas marrëveshjes me Loto Giro, bastet në vendin më të populluar të Amerikës së Jugut tani do të kenë akses në gamën e plotë të lojërave të Pragmatic Play nëpërmjet kazinosë celulare.

Kontrata parashikon që lojtarët e Loto Giro do të kenë akses në lojëra elektronike të reja të zhvilluesit, të tilla si Chilli Heat Megaways, Sweet Bonanza dhe Chicken Drop. Marrëveshja përfshin gjithashtu hite të njohura si Book of Vikings, Fruit Party, Empty the Bank, ndër shumë.

Për më tepër, është e rëndësishme të theksohet se lojtarët e Loto Giro do të luajnë bingo të Pragmatic Play dhe vertikale të kazinosë drejtpërdrejt të transmetuara në kohë reale nga Bukureshti, Rumani. Disa lojëra të njohura të kazinosë live përfshijnë Dragon Tiger, ONE Blackjack, Mega Wheel, e kështu me radhë.

Për më tepër, lojtarët e Loto Giro do të shijojnë ofertat sportive virtuale të furnizuesit. Ngjarjet e disponueshme përfshijnë zagarë, gara me kuaj dhe produkte futbolli.

Fokusi i madh komercial

Duke komentuar menjëherë pas vendosjes së stilolapsit në letër, zëvendëspresidenti i Pragmatic Play i Operacioneve të Amerikës Latine, Victor Arias, tha se kompania fokusohet tërësisht në sjelljen e vertikaleve të shumta te operatorët e Amerikës Latine.

Ai komentoi më tej se kompania është shumë e emocionuar për të sjellë tre nga produktet e saj te lojtarët brazilianë nëpërmjet Loto Giro. Z. Arias përfundoi duke thënë se kompania është e etur për më shumë zgjerime në të ardhmen.

Nga ana e tyre, CEO i Loto Giro, Edson Mendonca, tha se shtimi i lojërave premium të kazinove në internet në platformën e tyre është diçka për të cilën kompania ka qenë gjithmonë e interesuar. Ai shtoi se Loto Giro mezi priste të përjetonte potencialin e plotë të këtij partneriteti emocionues. Gjithe te mirat!

Planet e tjera të zgjerimit të Pragmatic Play

Në lajme të tjera për zgjerimin e kompanisë, Lojë pragmatike njoftoi në të njëjtën datë se po shkonte në Gjermani përmes StarGames të Greentube. Marrëveshja e bën Pragmatic Play një nga pionierët e tregut të ri të rregulluar të iGaming në Gjermani. Mos harroni, Gjermania është një nga tregjet më të rëndësishme evropiane të lojërave të fatit.

Më 23 gusht 2021, Pragmatic Play nënshkroi një marrëveshje me BetDiamond të Paraguajit për t'i furnizuar operatorit lojërat e saj të drejtpërdrejta të kazinosë dhe lojërat elektronike në internet. Marrëveshja do të bëjë që lojtarët paraguaianë të kenë akses në 200+ lojërat e operatorit, duke përfshirë Rise of Giza PowerNudge dhe çmimin Wolf Gold.

Oreksi i Pragmatic Play për të dominuar tregun e iGaming në Amerikën Latine nuk përfundon këtu. Më 17 gusht 2021, furnizuesi i përmbajtjes nënshkroi një kontratë me Dotworkers, një kazino e njohur në internet në Paraguaj, Brazil dhe Kolumbi. Është padyshim një epokë emocionuese për lojën pragmatike.

Diçka rreth Chilli Heat Megaways

Do të ishte e padrejtë ta mbyllni këtë postim pa përmendur slotin më të fundit në internet Pragmatic Play – Chilli Heat Megaways. Është një rinovim i Chilli Heat origjinal, vetëm se këtë herë zhvilluesi përfshin mekanikun me pagesë të lartë të Megaways me deri në 200,704 mënyra për të fituar.

Thënë këtë, kjo lojë shijohet në një slot me gjashtë rrotulla me simbole të shumta për të rritur pagesat. Ikonat standarde janë A-9 royals, të cilat vijnë së bashku me simbole të tjera si qeni Chihuahua, salca Tabasco dhe tekila. Këtu, simboli më i paguar është njeriu që godet në kitarë. Lojtarët mund të shumëzojnë aksionet e tyre fillestare me 10x pasi të kenë vendosur gjashtë simbole premium.

Ndërkohë, simboli Chilli Heat është i egër dhe mund të ulet kudo në katër rrotullat e mesme. Siç pritej, ai zëvendëson të gjitha ikonat e tjera përveç logos së parave, e cila është shpërndarja.

Ashtu si shumica e lojërave elektronike të tjera në internet Pragmatic Play, Chilli Heat ka një normë kthimi mbi mesataren prej 96,5% dhe paqëndrueshmëri të shkëlqyer prej 5/5. 5000x është maksimumi që një lojtar mund të fitojë me një shumë prej 0,20 dollarësh. Pra, merrni telefonin tuaj celular dhe kapni veprimin!

Lajmi i fundit

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti
2022-09-21

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti

Lajme