Udhëzime

January 3, 2023

Udhëzues për fillestarët e kazinosë celulare për fillestarët

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAmara NwosuResearcher

Kumari celular është një perspektivë emocionuese për shumicën e njerëzve këto ditë. Luajtja e lojërave të kazinosë celulare është shumë e përshtatshme, pasi ju duhet vetëm të aktivizoni aplikacionin e kazinosë për të kapur veprimin. Por të luash lojëra kazino për herë të parë mund të jetë frikësuese. Lojtarët duhet të praktikojnë kujdesin e duhur për të siguruar që ata të shijojnë një përvojë argëtuese, të sigurt dhe shpërblyese. Kjo është arsyeja pse ju duhet të vazhdoni të lexoni këtë artikull.

Udhëzues për fillestarët e kazinosë celulare për fillestarët

Zgjidhni një aplikacion të kazinosë celulare me kujdes

Bashkohuni me aplikacionet më të mira të kazinosë celulare për një përvojë argëtuese dhe të sigurt të kazinosë. Për një fillestar, kjo mund të duket si një zgjedhje e drejtpërdrejtë e zgjedhjes së një aplikacioni të licencuar në vende si MB, SHBA, Kanada, etj. Por siguria e kazinosë në internet kërkon më shumë sesa thjesht licencim. Kazinoja duhet të përdorë enkriptimin SSL për të mbrojtur të dhënat e lojtarit si numri i ID-së, numri i kartës dhe adresa. Një reputacion pozitiv midis lojtarëve është gjithashtu i domosdoshëm.

Pas gjetjes së një faqe e njohur e lojërave të fatit celular, lexoni bibliotekën e lojërave për t'u siguruar që është mjaft e madhe për të shuar etjen tuaj për lojërat e fatit. Disa kazino mund të ofrojnë mijëra automat, por vetëm një pjesë të vogël të lojërave tavoline në internet. Sigurohuni që biblioteka të jetë e balancuar me mjaft lojëra tavoline dhe lojëra elektronike në internet. Dhe një gjë tjetër, aplikacioni i kazinosë duhet të ofrojë një përvojë realiste të lojërave me lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë. 

Përgatitni një bankroll për lojërat e fatit

Ju pëlqen apo jo, kjo është këshilla më e mirë e lojërave të fatit për një përdorues të parë me lojërat e kazinosë në internet. Është një sekret i hapur që lojtarët nuk duhet të luajnë kurrë kumar me paratë që nuk mund t'i humbin. Rezultatet e lojërave të kazinosë përcaktohen nga fati, pa marrë parasysh strategjinë. Për këtë arsye, mos luani lojëra kazinoje me para për shpenzime kritike si ushqimi, sigurimet shëndetësore, faturat e shërbimeve, tarifat e shkollës dhe më shumë.

Por çfarë ndodh më pas pasi të ndani para për lojërat e fatit? Është e këshillueshme ndarja e koteles së lojërave të fatit në njësi më të vogla ditore, javore ose mujore. Për shembull, ndani një buxhet prej 700 dollarësh në shtatë buxhete të barabarta ditore nëse luani çdo ditë. Gjithmonë ndaloni së luajturi pasi të keni shteruar buxhetin prej 100 dollarësh. Në këtë mënyrë, ju do të luani kumar brenda kufijve tuaj financiarë.

Ndërkohë, keni një kufi të humbjes së ndalimit, veçanërisht nëse jeni një rrotullues i lartë. Shfaqni gjithmonë flamurin e bardhë pasi të keni humbur një përqindje të caktuar të buxhetit tuaj ditor, si 50% ose 70%. Kjo është shpesh një shenjë për të provuar të nesërmen. Gjithashtu, hiqni dorë nga loja pasi të keni shtuar një tarifë të ngjashme në buxhetin tuaj. Mbani mend, është gjithmonë më mirë të ndaloni ndërsa jeni akoma përpara, dhe luaj me përgjegjësi.

Shfrytëzoni Freebies

Konkurrenca është e ashpër në industrinë e lojërave të fatit në internet. Edhe kazinotë më të mira celulare nuk janë kurrë të sigurta për vendin e tyre kryesor si më të mirë dhe kazinotë më të reja në internet nis çdo ditë. Pra, për të shmangur konkurrencën nga faqet e reja të internetit ose për të larguar veteranët me përvojë, kazinotë u ofrojnë lojtarëve bonuse dhe promovime. Të promovimet më të zakonshme të kazinove celularë në internet përfshijnë bonuset e depozitave, bonuset pa depozite, rrotullimet falas dhe kthimin e parave.

Të mësosh se si funksionojnë këto kredite falas të kazinosë është gjithashtu kritike për një lojtar të ri. Për shembull, lojtarët duhet të bëjnë një depozitë minimale për t'u kualifikuar për bonusin e depozitës. Nga ana tjetër, lojtarët e rinj mund të kërkojnë një çmim pa depozitë pa depozituar domosdoshmërisht asgjë. Disa kazino mund të hedhin gjithashtu disa rrotullime falas në paketën tuaj të bonusit të mirëseardhjes. 

Por përpara se të kërkoni bonusin, lexoni dhe kuptoni kushtet. Pothuajse të gjitha bonuset kanë kërkesa për bast, që është numri i herëve për të luajtur duke përdorur paratë e bonusit përpara se të tërhiqni ndonjë fitim. Pra, kërkesat e bastit duhet të jenë të arritshme, mundësisht nën 30x. Kushtet e tjera të bonusit përfshijnë datën e skadencës, kufijtë e basteve dhe lojërat kualifikuese. 

Kini parasysh skajin e shtëpisë

A e dini pse thonë "shtëpia fiton gjithmonë" në lojërat e fatit online? Buza e shtëpisë është një emërues i përbashkët në të gjitha lojërat e kazinosë celulare. Është një përqindje e shumës që merr shtëpia nga çdo bast 100 monedhash që bëni. Për shembull, një lojë kazino me një avantazh shtëpie 2% do të thotë që lojtarët do të humbasin 2 monedha nga çdo 100 që vënë bast. Kjo padyshim do të thotë që një skaj i ulët i shtëpisë është më i mirë për përvojën tuaj të përgjithshme të lojërave të fatit.

Ju ende nuk e kuptoni se si skaji i shtëpisë ndikon në lojën? Duke supozuar se hapni një vend me një skaj të shtëpisë 2% dhe luani mesatarisht 500 rrotullime në orë. Nëse çdo rrotullim kushton 1,00 dollarë, humbja mesatare për orë do të jetë 10 dollarë (2% x 500 rrotullime x 1 dollarë). Përfundimi i qartë këtu është se një avantazh më i lartë i shtëpisë përkthehet në humbje më të konsiderueshme për orë, duke kufizuar shanset tuaja për të fituar në afat të gjatë.

Por buza e shtëpisë nuk është aq 'e keqe' sa shumë njerëz do të duan që ju të besoni. Kjo përqindje i garanton kazinosë uljen e saj në fund të seancës. Kjo është arsyeja pse kazinotë kurrë nuk do të manipulojnë lojëra ose do të prishen, edhe nëse të gjithë lojtarët fitojnë një jackpot në të njëjtën ditë. Por gjithsesi, mos i jepni kazinosë paratë tuaja të fituara me vështirësi duke luajtur lojëra me një shtëpi shumë të lartë. 

Zgjidhni lojërat me kujdes

Lojëra kazino celulare nuk janë të gjithë njësoj. Disa janë të thjeshta për t'u luajtur, ndërsa të tjerët kërkojnë pak mësim për t'u zotëruar. Për një fillestar, makinat e fatit janë tërheqëse sepse kanë nevojë për pak ose aspak njohuri për të luajtur. Zgjidhni një lojë dhe trokitni lehtë mbi butonin "spin" për të përputhur simbolet dhe për të marrë një pagesë. Por vini re se shumica e lojërave elektronike rrallë ofrojnë norma RTP më shumë se 97%, ekuivalente me një avantazh shtëpie prej 3%. 

Një lojë tjetër miqësore për fillestarët është ruleta. Në këtë lojë, lojtarët parashikojnë që topi i ruletës të ndalet në një numër, ngjyrë ose lloj numri të caktuar. Për shembull, lojtarët mund të parashikojnë që topi të ndalet në numrin 35 dhe të fitojë një pagesë 35:1. Ose mund të merrni një pagesë 1:1 me baste të jashtme si tek/çift dhe të larta/të ulëta, megjithëse shanset për të arritur këtë bast janë pothuajse 50%. Por gjithmonë luani në rrotën evropiane ose franceze mbi versionin amerikan për të shijuar tarifat më të ulëta të banesave. 

Por për shkak se ruleta dhe makinat e fatit janë kryesisht të bazuara tek fati, lojtarët mund të mprehin aftësitë e tyre në blackjack dhe të ulin avantazhin e shtëpisë deri në 0,50%. Lojtarët e tjerë të lojës mund të zvogëlojnë avantazhin e shtëpisë është poker, megjithëse fillestarët mund ta shohin këtë lojë me letra paksa dërrmuese. Në blackjack, ju duhet vetëm të mundni tregtarin në 21 për të fituar raundin dhe për të humbur nëse vlera e dorës suaj kalon 21. 

Krijo një strategji të lojërave të fatit

Strategjia është arma perfekte që lojtarët e kazinosë celulare mund të kenë kundër shtëpisë. Fatkeqësisht, nuk mund të përdorni një strategji në lojëra si lojëra elektronike, bingo dhe karta gërvishtëse. Por kur bëhet fjalë për poker dhe blackjack, aftësia është "mbreti". Lojtarët e Blackjack mund të dyfishohen në situata të caktuara për të përmirësuar shanset e tyre për të fituar. Lojtarët e pokerit mund të mësojnë të palosin, të ngrenë, të ri-raise, etj. Ka gjithashtu shumë "fletë mashtrimi" në internet për t'ju ndihmuar të luani si profesionist. 

Lojtarët mund të përdorin gjithashtu sisteme bastesh ndërsa luajnë baste me para të barabarta në craps, blackjack dhe ruletë. Megjithëse këto sisteme nuk e zvogëlojnë domosdoshmërisht avantazhin e shtëpisë, ato i ndihmojnë lojtarët të praktikojnë menaxhimin e duhur të bankrollit. Një shembull i shkëlqyer është sistemi Martingale, i cili kërkon që lojtarët të dyfishojnë madhësinë e tyre të aksioneve pas një humbjeje. Edhe pse kjo mund të ketë nevojë për një bankroll të madh, ju do të rikuperoni gjithçka me një fitore të vetme.

Provoni Lojërat e Kazinosë Live

Shumë fillestarë kanë frikë të hyjnë në dhomën e tregtarëve të drejtpërdrejtë. Por mos i fajësoni ata sepse perspektiva për të luajtur kundër një tregtari të trajnuar mirë mund të jetë frikësuese për këdo. Në lojërat strategjike të kazinosë celulare si blackjack dhe poker, lojtarët duhet të marrin vendime të shpejta dhe të mirëmenduara për të vënë në dukje tregtarin e drejtpërdrejtë të kazinosë. Dhe pa harruar se nuk mund të luani lojëra kazino live duke përdorur bonuse dhe promovime. 

Por të gjitha këto frikë janë të pabaza, sepse ju keni të gjitha mundësitë për të mposhtur tregtarin. Në lojërat e bazuara në fat si baccarat, ruleta dhe Sic Bo, shanset tuaja për të fituar janë pothuajse të njëjta me tregtarin. Gjithashtu, shumë lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë në internet mund të luhen për vetëm 0,10 dollarë dhe deri në 20,000 dollarë. Me pak fjalë, këto lojëra janë perfekte për të gjitha madhësitë e buxhetit.

Vlen gjithashtu të përmendet se lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë kanë disa nga pagesat më të larta në industri. Për shembull, fitorja më e lartë për lojërat e drejtpërdrejta të Crazy Time dhe Monopoly shfaqet nga Lojëra evolucionare është 500,000 dollarë. Mos u shqetësoni sepse tregtari i drejtpërdrejtë do t'ju udhëheqë nëse është hera e parë që luani tituj të drejtpërdrejtë. 

Argëtohu

Çdo gjë tjetër e diskutuar në këtë udhërrëfyes do t'ju sjellë përsëri në argëtim. Asnjëherë mos i jepni vetes pritshmëri të mëdha fituese ndërsa luani lojëra kazino celulare. Siç u tha më parë, lojërat e kazinosë janë krijuar për t'i dhënë kazinosë një avantazh në çdo bast që bëni. Dhe mbani mend se edhe një avantazh prej 0,10% në poker ose blackjack është i mjaftueshëm për t'ju bërë të humbni në planin afatgjatë.

Prandaj, është e këshillueshme që të luani herët dhe në mënyrë agresive përpara se buza e shtëpisë t'ju arrijë. Por për shkak se asgjë nuk është e sigurt për lojërat e fatit, keni një bankroll dhe keni kohën e jetës tuaj. I yti mund të jetë rasti i ushtarit legjendar britanik Jon Heywood, i cili fitoi 17.87 milionë euro në 2015 ndërsa luante Mega Moolah nga Microgaming. Ju lutemi zbuloni për shkrimtarin nëse ai ende nget Bentley Continental GT të verdhë.

Fjalët e fundit

Të luash lojëra kazino për herë të parë nuk duhet të jetë kurrë një përvojë frikësuese. Pasi të keni një bankroll, gjeni kazinonë e duhur në internet dhe shijoni lojërat. Por gjëja më e rëndësishme është të luani lojëra për argëtim dhe asgjë tjetër. Mos harroni, kjo nuk është një punë me kohë të plotë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Bëhuni gati për stuhinë: valët e forta vendosen për të ndezur botën e lojërave
2024-05-26

Bëhuni gati për stuhinë: valët e forta vendosen për të ndezur botën e lojërave

Lajme