Slotat

Slots janë ndër lojërat më të vjetra të kazinosë që kanë qenë në dispozicion të kumarxhinjve. Fakti që ato janë lojëra të pastra fati i bën ato të lehta për t'u luajtur. Kjo do të thotë se ata janë tërheqës për të gjitha kategoritë e lojtarëve; lojtarët e rinj dhe me përvojë kanë të gjithë shanse të barabarta për të fituar.

Slots ishin gjithashtu lojërat më të hershme të kazinosë që hynë në internet. Meqenëse nuk kërkojnë një tregtar për t'u luajtur, ishte e lehtë t'i përshtateshin ato me modelet e softuerit. Natyra e tyre minimaliste e ka bërë gjithashtu të lehtë përshtatjen me pajisjet mobile. Sot, kazinotë online kanë lojëra elektronike që përbëjnë pjesën më të madhe të katalogëve të tyre.

Slotat
Bonus në lojëra elektronike

Bonus në lojëra elektronike

Bonuset kanë për qëllim të tërheqin lojtarët që të përfshihen në lojëra dhe gjithashtu të mbajnë lojtarët ekzistues. Ka bonuse të shumta për t'u shijuar nga lojtarët e vjetër dhe të rinj. Regjistrimi jepet me një bonus mirëseardhjeje, i cili mund ose nuk mund të kërkojë nga klienti të bëjë një depozitë fillestare.

Një bonus depozite kërkon që lojtari të shtojë para në llogarinë e tij të basteve. Më pas, shtëpia i rrit këto para me një përqindje të caktuar. Nga ana tjetër, një regjistrim pa depozita ose një bonus parash pa pagesë, thjesht kërkon që dikush t'i bashkohet kazinosë në internet për t'u kualifikuar. Është e rëndësishme të shikoni gjithmonë T&C-të e bonuseve.

Bonus në lojëra elektronike
Rrotullime falas në lojëra elektronike

Rrotullime falas në lojëra elektronike

Bonusi i rrotullimeve falas është shpërblimi më i natyrshëm që mund të shoqërohet me lojëra elektronike. I lejon lojtarët të provojnë rrotullime në lojëra të ndryshme slot pa pasur nevojë të shpenzojnë paratë e tyre. Është një mënyrë e shkëlqyer që lojtarët e rinj të familjarizohen me lojëra të ndryshme slot kazino.

Lojtarët mund të fitojnë ende para të vërteta ndërsa luajnë rrotullime falas. Megjithatë, disa kazino kufizojnë lojërat specifike që mund të rrotullohen pa kosto. Shumica e rrotullimeve falas kanë një kërkesë të bashkangjitur bastesh ashtu si bonuset e njohura. Kjo është shuma e parave tuaja aktuale me të cilat duhet të luani përpara se të lirohen fitimet tuaja.

Rrotullime falas në lojëra elektronike
Video Slots

Video Slots

Përvoja që merrni kur luani lojëra elektronike varet si nga zhvilluesi ashtu edhe nga shtëpia ku luani. Video Slots është një nga shtëpitë që ka fituar një autoritet të gjerë në tregun e lojërave slot. Kompania ekziston që nga viti 2011. Ka mbi 2000 lojëra elektronike në dispozicion.

Kompania ju ka licencat e lojërave të fatit nga Malta (ku është selia e saj), Suedia dhe Mbretëria e Bashkuar. Një certifikim i tillë i guximshëm e bën atë një shtëpi të besueshme për të vënë baste. Ajo operon përtej kufijve të këtyre vendeve, kështu që praktikisht nuk ka asnjë kufizim se kush mund të luajë atje. Versioni celular i faqes është gjithashtu mbresëlënës.

Video Slots
Slots progresive

Slots progresive

Slotet progresive janë lojëra që kanë një çmim të parë i cili rritet sa herë që nuk fitohet. Për shkak të popullaritetit të lojërave slot, këto jackpot zakonisht rriten shumë shpejt. Nëse humbisni një të tillë, ekziston mundësia që xhekpoti të rritet përsëri në të njëjtën shumë brenda disa javësh.

Megjithatë, këto lojëra elektronike kanë një kapje. Për t'i fituar ato, duhet të keni vendosur një bast maksimal. Ky kusht ka për qëllim të inkurajojë njerëzit të luajnë me numrin më të madh të monedhave. Fatmirësisht, megjithatë, numri i monedhave të nevojshme për të arritur maksimumin është zakonisht i vogël, ndonjëherë edhe më pak se tre monedha.

Slots progresive
Lojëra elektronike klasike

Lojëra elektronike klasike

Classic Slots është një lloj tjetër platforme lojrash. Ai ofron lojëra të mrekullueshme slot, por këmbëngul që ato janë vetëm për argëtim. Nuk është e mundur të vendosësh aksione parash në këtë shtëpi. Për më tepër, shtëpia kërkon që personat që dëshirojnë të luajnë në të të jenë të paktën 21 vjeç.

Ky lloj modeli lojrash do t'i përshtatet kategorive të ndryshme të njerëzve. Lojtarët që po mësojnë vetëm se si të luajnë lojëra elektronike mund të kalojnë një kohë të mirë këtu. Edhe pse nuk i rrit shanset e tyre për të fituar kur shkojnë për të luajtur për para të vërteta, kjo u jep atyre një ndjenjë të vërtetë se si luhen lojërat slot.

Lojëra elektronike klasike
Falas

Falas

Përveç Classic Casino, ka kazino të tjera që lejojnë njerëzit të përfshihen në lojë falas. Kjo është duke luajtur për argëtim të pastër. Disa kazino komerciale e ofrojnë këtë si një përzierje me lojërat me para të vërteta. Megjithatë, kjo është kryesisht për një kohë të kufizuar. Oferta zakonisht u ofrohet lojtarëve të rinj pasi ata ambientohen.

Modeli falas mund të jetë gjithashtu i shkëlqyeshëm për njerëzit që po përpiqen të shërohen nga varësia ndaj lojërave të fatit. Ata marrin të njëjtin argëtim pa pasur nevojë të vënë baste. Dashamirët e lojërave që nuk janë në një pozicion të mirë financiar mund të shijojnë gjithashtu këto oferta. Është një mënyrë e shkëlqyer që kazinotë të vlerësojnë lojtarët e tyre.

Falas
Duke luajtur lojëra elektronike me para të vërteta

Duke luajtur lojëra elektronike me para të vërteta

Megjithatë, kumari aktual në lojëra elektronike është marrëveshja e vërtetë. Është ajo që duan lojtarët dhe është ajo që duan kazinotë. Lojtarët duhet të hapin llogari me shtëpinë e lojërave që zgjedhin dhe të depozitojnë para të cilat më pas i përdorin për të vendosur baste në lojërat e tyre të preferuara.

Sidoqoftë, kujdesi është i rëndësishëm kur luani lojëra elektronike për para të vërteta. Vlen të përmendet se raundet e sloteve shkojnë shumë shpejt dhe është e lehtë për bankrollin e një lojtari të shterohet mjaft shpejt. Është për këtë arsye që lojtarët këshillohen të ndjekin këshilla të përgjegjshme për lojërat e fatit kur luajnë lojëra elektronike në internet.

Duke luajtur lojëra elektronike me para të vërteta
Historia e Slot Machines

Historia e Slot Machines

Makinat e fatit kanë ekzistuar që nga fundi i shekullit të 19-të. Në 1891, dy burra nga Bostoni dolën me atë që konsiderohet si automati më i hershëm. Ishte si pokeri i luajtur me një makinë që kishte një levë. Modelja u bë e njohur në një kohë të shkurtër.

Baret brenda rajonit filluan të vendosin këto makineri të vogla në ambientet e tyre. Pagesat ishin jokonvencionale; një fitore mund t'ju sjellë një birrë, për shembull. U bënë pak risi ndërsa makina vazhdoi të evoluonte, deri në vitin 1976 kur u krijua sloti i parë për video. Sot, makinat po zëvendësohen nga softueri i lojërave elektronike.

Historia e Slot Machines

Lajmi i fundit

NetEnt dhe Red Tiger Slots për të luajtur drejtpërdrejt në Kazino Supabets
2022-08-24

NetEnt dhe Red Tiger Slots për të luajtur drejtpërdrejt në Kazino Supabets

Çdo lojtar serioz do të ndihet mirë kur kazinoja e tyre e preferuar celulare shpall shtesa freskuese nga zhvilluesit kryesorë të lojërave. Epo, kjo është ajo që do të përjetojnë lojtarët e kazinove celularë të Afrikës së Jugut në Supabets. Në korrik 2022, NetEnt dhe Red Tiger njoftuan se lojtarët e Supabets do të kenë lojëra elektronike tani shijoni tituj emocionues nga këta dy zhvillues. Më poshtë është ajo që duhet të dini për marrëveshjen.

Pamja paraprake e slotit BTG Wild MegaWays
2022-04-10

Pamja paraprake e slotit BTG Wild MegaWays

Me shumë kazino në internet që vijnë, është e vështirë të injorohen keqkuptimet që vijnë me këtë industri. 

Aplikacionet e kazinosë celulare që kombinojnë lojëra elektronike dhe lojëra me letra
2022-03-29

Aplikacionet e kazinosë celulare që kombinojnë lojëra elektronike dhe lojëra me letra

Zoti Green është një kazino e shkëlqyer për ata që shijojnë lojërat klasike të tavolinës si blackjack, ruletë dhe baccarat. Provoni një nga lojërat befasuese mbi 60+ me tregtarë të drejtpërdrejtë, të cilat përfshijnë çdo gjë nga Monopoly live deri tek blackjack VIP. Kazinoja ka gjithashtu dhoma emocionuese pokeri, keno, bingo dhe një libër sportiv të njohur. Në përgjithësi, faqja përfshin mbi 700 lojëra, duke përfshirë lojëra elektronike, dhe lojtarët celularë mund të shijojnë shumicën e tyre edhe përmes versionit të aplikacionit.

Gati për Dramën e Krimit në Knight Rider nga NetEnt?
2022-03-23

Gati për Dramën e Krimit në Knight Rider nga NetEnt?

NetEnt ende nuk është rikthyer në veprim në vitin 2022. Por kjo do të ndryshojë më 24 shkurt, pas lançimit të Knight Rider plot aksion. Ky slot celular do t'ju kthejë në ditët e mira të vjetra të serialit legjendar televiziv 1982, ku i plagosuri Michael Knight merr luftën me kriminelët e rrezikshëm. Natyrisht, shfaqet edhe makina e tij e pashkatërrueshme me AI, KITT. Pra, shtrëngoj për veprim!