Bonuset ngjitëse dhe jo ngjitëse të kazinosë celulare: Shpjeguar

Bonuset

2021-09-14

Benard Maumo

Shumica e kazinove celularë, nëse jo të gjitha, bëjnë dush lojtarë të rinj dhe besnikë me bonuse bujare. A kazino celulare ofron bonuse regjistrimi, bonuse pa depozite, bonuse depozite, kthim parash, trajtime VIP dhe shumë më tepër.

Bonuset ngjitëse dhe jo ngjitëse të kazinosë celulare: Shpjeguar

Megjithatë, shumica e lojtarëve nuk e dinë nëse kanë marrë një bonus ngjitës apo jo ngjitës të kazinosë celulare. Pra, çfarë kuptimi kanë këto dy terma? Për të shmangur çdo konfuzion me çmimet tuaja të kazinosë, lexoni deri në fund.

Çfarë është një bonus ngjitës?

Me pak fjalë, një bonus ngjitës është një shpërblim që ju merrni rreptësisht për qëllime bastesh. E thënë thjesht, lojtarët nuk mund ta tërheqin çmimin sido që të jetë rasti. Pra, nëse një printim i imët i bonusit të kazinosë në internet thotë "vetëm për baste", do të thotë që keni të bëni me një bonus ngjitës.

Për shembull, nëse a kazino celulare ju ofron një bonus 100$ pasi keni bërë një depozitë prej 50$, kjo do të thotë se do të dilni me një bankroll prej 150$. Nëse vendosni të vini bast duke përdorur të gjitha paratë, ju ose fitoni ose humbni.

Duke supozuar se fitoni $50, në këtë rast, ju mund të tërhiqni shiritin e parave shtesë shumën e bonusit. Kjo do të thotë, bonusi prej 100 dollarësh mbetet në llogarinë tuaj për të luajtur dhe për të krijuar më shumë fitime. Sidoqoftë, mbani mend, nëse humbni më të mirën, i gjithë financimi juaj zhduket, në varësi të kazinosë.

Çfarë është një bonus jo ngjitës?

Në kazinonë më të mirë celulare, ka të ngjarë të merrni një bonus përputhshmërie prej 100% deri në $200, $400, $1000, e kështu me radhë. Supozoni se merrni një shpërblim 100% deri në 200 dollarë; do të thotë që do të merrni 100 dollarë shtesë pasi të keni depozituar 100 dollarë. Tani, kjo e bën bankrollin tuaj total të jetë 200 dollarë.

Por ka një kapje; kazinoja celulare nuk do t'ju lejojë të tërhiqni paratë e bonusit (100 dollarë) menjëherë. Në vend të kësaj, ata u kërkojnë lojtarëve të luajnë për një numër të caktuar herë përpara se të marrin shpërblimin. Ky lloj shpërblimi quhet bonus jo ngjitës.

Me fjalë të thjeshta, një bonus jo ngjitës është një shpërblim që ju merrni menjëherë pas përmbushjes së kërkesës së bastit. Kazinoja nuk do t'ju ndalojë të tërhiqni paratë së bashku me çdo fitim që bëni.

Pse kazinotë celulare ofrojnë këto bonuse

Natyrisht, kazinotë ofrojnë bonuse për të shmangur konkurrencën nga shtëpitë rivale. Ideja kryesore është të inkurajohen lojtarët të regjistrohen dhe të vazhdojnë të luajnë. Kazinotë e dinë se lojtarët janë më hezitues për të depozituar shuma kolosale në fillim. Pra, ato përfshijnë kërkesën e rikthimit, të cilën do ta vazhdoni ta ndiqni derisa bilanci juaj të arrijë zero.

Nga ana e lojtarit, këto bonuse ju lejojnë të provoni lojërat e kazinosë celulare pa rrezikuar shumë. Nëse përdoret me mençuri dhe fati ju buzëqesh, shpërblimi mund të paraqesë një mundësi një herë në jetë për të fituar para të konsiderueshme. Megjithatë, është e këshillueshme që të filloni pak për të shmangur humbjen e të gjithë bankrollit plus paratë e bonusit me një bast të vetëm.

Lexoni me kujdes faqen e termave dhe kushteve të bonusit

Ekziston vetëm një mënyrë për të ditur nëse keni të bëni me një bonus ngjitës apo jo ngjitës; lexoni bonusin T & C! Është këtu që më në fund do të kuptoni se marrëveshja ka më shumë se sa duket. Për shembull, do të dini nëse bonusi ka një datë skadimi dhe sa herë ju duhet të luani duke e përdorur atë. Në rastin e rrotullimeve të bonusit, do të shihni lojëra të pranueshme të kazinosë celulare.

Bonus ngjitës ose jo ngjitës: Cili është më i miri?

Kur bëni një zgjedhje të drejtpërdrejtë midis këtyre dy shpërblimeve, të shkoni për një bonus jo ngjitës është alternativa më e mirë. Pse? Lojtarët mund të tërheqin çdo fitim që bëjnë mbi paratë e bonusit.

Megjithatë, bonuset ngjitëse zakonisht kanë kushte më pak të kërkuara të lojës. Për shembull, shpërblimi është përgjithësisht i pajtueshëm me shumicën e lojërave të kazinosë celulare. Megjithatë, lexoni shtypjen e imët dhe zgjidhni një bonus që funksionon më mirë për ju.

Lajmi i fundit

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti
2022-09-21

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti

Lajme