Si të mposhtni kërkesat e bastit

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerHenrik JohanssonFact Checker

Cilat janë kërkesat e bastit?

Kërkesa e bastit është një kusht që vjen së bashku me një bonus dhe është i detajuar në faqen e kushteve dhe kushteve të bonusit. Kjo faqe zakonisht përfshin informacion në lidhje me datën e bonusit të pranueshëm, shumën maksimale të bastit, lojërat e pranueshme dhe kërkesën për rikthim. Kërkesa për bast specifikon numrin e herëve që një lojtar duhet të luajë duke përdorur bonusin përpara se të mund të tërheqë ndonjë fitim prej tij.

Për shembull, Jackpot City mund të ofrojë një bonus mirëseardhjeje prej 200 dollarësh me një kërkesë bastesh 50 herë. Në një rast të tillë, lojtari që kualifikohet për bonus duhet të luajë me bonusin 200$ 50 herë përpara se të mund të arkëtojë ndonjë fitim të mundshëm.

Si të mposhtni kërkesat e bastit

Pse kazinotë përfshijnë kërkesa për bast?

Kazinotë celulare nuk japin para falas, pasi janë biznese që duhet të fitojnë. Në vend të kësaj, ata ofrojnë bonuse për të tërhequr më shumë lojtarë. Megjithatë, këto bonuse vijnë me terma dhe kushte që duhet të plotësohen përpara se të mblidhen ndonjë fitim. Kjo është bërë për të hequr sa më shumë lojtarë të jetë e mundur.

Për shembull, nëse një kazino ofron një bonus prej 200 dollarësh, do të ketë një kërkesë për kthim 50 herë që shumica e lojtarëve do të kishin nevojë për ndihmë për ta përmbushur. Edhe nëse e përmbushin atë, avantazhi i shtëpisë siguron që lojtarët do të humbasin më shpesh sesa fitojnë. Megjithatë, është ende një shtesë e këndshme për të pasur.

Si të llogaritni kërkesat e bastit

Kuptimi i kërkesave të basteve është një proces i thjeshtë. Së pari, ju duhet të përcaktoni shumën e bonusit dhe më pas ta shumëzoni atë me shumëzuesin e basteve të specifikuar nga kazinoja. Për shembull, nëse merrni një bonus prej 50 dollarësh me një kërkesë bastesh 40 herë, duhet të vendosni bast 2000 dollarë përpara se të tërhiqni ndonjë fitim.

Mbani në mend se lojëra të ndryshme kontribuojnë ndryshe në përmbushjen e kërkesave të basteve. Shumica e lojërave slot kontribuojnë 100% në përmbushjen e kërkesave, ndërsa lojërat e tavolinës si blackjack dhe ruletë mund të kontribuojnë më pak ose aspak. Sigurohuni që të kontrolloni termat dhe kushtet e ofertës së bonusit për të kuptuar se cilat lojëra janë të përshtatshme dhe përqindjet e tyre përkatëse të kontributit.

Tani që i kuptoni bazat e kërkesave të basteve, le të shqyrtojmë disa këshilla për t'ju ndihmuar t'i përmbushni ato në mënyrë efektive dhe të maksimizoni shanset tuaja për të arkëtuar fitimet tuaja:

 1. Zgjidhni lojërat e duhura: Siç u përmend më herët, jo të gjitha lojërat kontribuojnë në mënyrë të barabartë në kërkesat e basteve. Për të përmbushur kërkesat shpejt, përqendrohuni në lojërat që kontribuojnë 100%. Lojërat me slot janë zakonisht zgjidhja më e mirë në këtë drejtim, pasi shpesh kanë një përqindje të lartë kontributi.
 2. Menaxhoni bankrollin tuaj: Është thelbësore të keni një strategji solide të menaxhimit të bankrollit kur luani për të përmbushur kërkesat e basteve. Vendosni një buxhet për lojën tuaj dhe qëndroni në të. Shmangni ndjekjen e humbjeve ose bastet më shumë se sa mund të përballoni, pasi kjo mund të çojë në stres financiar dhe të prishë argëtimin e lojërave të fatit në internet.
 3. Lexoni termat dhe kushtet: Përpara se të kërkoni ndonjë bonus ose promovim, lexoni me kujdes termat dhe kushtet. Kushtojini vëmendje kërkesave të basteve, lojërave të pranueshme dhe çdo kufizimi ose kufizimi tjetër. Kuptimi i rregullave do t'ju ndihmojë të merrni vendime të informuara dhe të shmangni çdo surprizë në linjë.

Mos harroni, përmbushja e kërkesave të basteve kërkon durim dhe disiplinë. Merrni kohën tuaj, shijoni lojërat dhe mos e nxitoni procesin. Duke ndjekur këto këshilla, do të jeni në rrugë të mbarë për të mposhtur këto kërkesa të bezdisshme dhe për të arkëtuar fitimet tuaja.

Si të menaxhoni bankrollin tuaj të kazinosë celulare

dhe Kontributi i tyre në kërkesat e bastit

Siç u përmend më herët, lojëra të ndryshme kontribuojnë ndryshe në kërkesat e basteve. Këtu është një përmbledhje e përqindjeve tipike të kontributit për kategoritë e lojërave të njohura:

 • Slots: Shumica e lojërave elektronike në internet kontribuojnë 100% në kërkesat e basteve. Kjo do të thotë që çdo dollar që vendosni bast në lojëra elektronike llogaritet plotësisht në përmbushjen e kërkesave.
 • Lojëra tavoline: Lojërat tavoline si blackjack, ruleta dhe baccarat shpesh kanë një përqindje më të ulët kontributi ose mund të mos kontribuojnë fare. Kjo është për shkak se këto lojëra zakonisht kanë një avantazh më të ulët të shtëpisë dhe ofrojnë shanse më të larta për të fituar.
 • Video Poker: Lojërat video poker kontribuojnë rreth 10% deri në 20% në kërkesat e basteve. Ndërsa lojërat elektronike janë më të ulëta se lojërat elektronike, video pokeri mund të jetë ende një opsion i zbatueshëm nëse ju pëlqen loja dhe dëshironi të përzieni lojën tuaj.
 • Lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë: Lojërat me tregtarë të drejtpërdrejtë, të tilla si blackjack live ose ruletë live, mund të kenë përqindje të ndryshme kontributi në varësi të kazinosë. Disa kazino mund të përjashtojnë fare lojërat e drejtpërdrejta nga përmbushja e kërkesave të basteve, prandaj sigurohuni që të kontrolloni termat dhe kushtet.

Kuptimi i përqindjeve të kontributit të lojërave të ndryshme mund t'ju ndihmojë të strategjikoni lojën tuaj dhe të zgjidhni lojërat më efektive për të përmbushur kërkesat e basteve.

Ruletë

Si të mposhtni kërkesat e bastit

Për të rritur shanset tuaja për të fituar në kazinotë online, ndiqni këto tre këshilla. Së pari, zgjidhni një bonus kazino me kërkesa të ulëta bastesh. Për shembull, një kazino mund të ofrojë një bonus prej 200 dollarësh me një kërkesë 50 herë në lojë. Kjo do të thotë që ju duhet të vini bast gjithsej 10,000 dollarë për të pastruar bonusin. Sidoqoftë, nëse zgjidhni një bonus të ngjashëm me vetëm 25 herë kërkesa për bast, ju duhet vetëm të vini bast 5000 dollarë për ta pastruar atë.

Së dyti, kërkoni gjithmonë bonuse që lejojnë aksione më të larta për rrotullim. Nuk ka asnjë pikë për të kërkuar një bonus me një kufi maksimal rrotullimi/dora prej $1. Në vend të kësaj, shkoni për promovime që lejojnë të paktën 4 dollarë ose më shumë për rrotullim për të përmbushur shpejt kërkesat e bastit.

Së fundi, zgjidhni lojëra elektronike në internet me tarifa të larta RTP (Kthimi te lojtari). Këto lojëra elektronike kanë një avantazh më të ulët të shtëpisë, që do të thotë se kazinoja ka një shans më të ulët për të fituar në afat të gjatë. Sa më i ulët të jetë buza e shtëpisë, aq më të mira janë shanset për të fituar.

Kushte të tjera të rëndësishme të bonusit

Përpara se të kërkoni ndonjë bonus, është thelbësore të lexoni me kujdes faqen T & C. Këtu lojtarët mund të gjejnë informacione të rëndësishme si data e skadencës, lojërat e pranueshme dhe basti maksimal.

 • Data e skadimit: Data e skadencës është periudha brenda së cilës duhet të përdoren paratë e bonusit ose rrotullimet falas. Ju lutemi plotësoni kushtet brenda afatit të përcaktuar për të shmangur konfiskimin e shpërblimit në tërësi.
 • Lojëra të pranueshme: Shumica e kazinove përcaktojnë llojin e lojës që mund të luhet duke përdorur paratë e bonusit. Për shembull, një kazino celulare mund t'u kërkojë lojtarëve të përdorin rrotullime falas ose të mirëpresin paratë e bonusit në Starburst. Megjithatë, kjo kërkesë ndryshon nga një kazino në tjetrën.
 • Basti maksimal: Lojtarët nuk lejohen të vendosin baste të mëdha për të përmbushur shpejt kërkesat e basteve. Kazinotë kufizojnë bastin maksimal në rreth 5 dollarë për të parandaluar humbje të mëdha. Ky kufizim i mban lojtarët të luajnë për më gjatë dhe i pengon ata të humbasin të gjitha paratë e tyre shpejt.

How to Beat the Wagering Requirements

Kur përpiqeni të mposhtni kërkesat e bastit

Ndonëse tejkalimi i kërkesave të basteve është i mundur, është thelbësore të shmangni grackat e zakonshme që mund të pengojnë përparimin tuaj. Këtu janë disa gabime që duhen shmangur:

 1. Injorimi i termave dhe kushteve: Lexoni gjithmonë termat dhe kushtet e bonuseve dhe promovimeve. Injorimi i rregullave mund të çojë në keqkuptime dhe zhgënjim kur përpiqeni të arkëtoni fitimet tuaja.
 2. Ndjekja e humbjeve: Bixhozi duhet të jetë argëtues, jo një mënyrë për të rikuperuar humbjet. Shmangni ndjekjen e humbjeve duke iu përmbajtur buxhetit tuaj dhe duke bërë pushime kur është e nevojshme.
 3. Nuk i kuptoj përqindjet e kontributit të lojës: Dështimi për të kuptuar se si lojëra të ndryshme kontribuojnë në kërkesat e basteve mund të rezultojë në humbje kohe dhe përpjekjesh. Sigurohuni që të kontrolloni përqindjet e kontributit dhe të zgjidhni lojërat në përputhje me rrethanat.
 4. Mos gjurmimi i përparimit tuaj: Mbani gjurmët e lojës tuaj dhe përparimin e basteve. Kjo do t'ju ndihmojë të qëndroni të organizuar dhe të siguroheni që të përmbushni kërkesat brenda kohës së caktuar.

Përdorimi i bonuseve dhe promovimeve në avantazhin tuaj

Bonuset dhe promovimet mund të jenë mjete të vlefshme për të kapërcyer kërkesat e basteve dhe për të përmirësuar përvojën tuaj të lojërave të fatit në internet. Këtu janë disa këshilla për përdorimin e tyre në avantazhin tuaj:

 1. Kontrolloni për bonuse pa bast ose me baste të ulëta: Disa kazino online ofrojnë bonuse me pak ose aspak kërkesa për baste. Këto bonuse ofrojnë një mundësi të shkëlqyeshme për të fituar para të vërteta pa mundimin e përmbushjes së kërkesave të gjera.
 2. Merrni parasysh kufirin maksimal të tërheqjes: Disa bonuse kanë një kufi maksimal të tërheqjes, që do të thotë se ju mund të arkëtoni vetëm një shumë të caktuar të fitimeve tuaja. Faktoroni këtë në procesin tuaj të vendimmarrjes dhe zgjidhni bonuse që ofrojnë një kufi të favorshëm tërheqjeje.
 3. Lexoni komentet dhe krahasoni ofertat e bonusit: Përpara se të kërkoni një bonus, lexoni komentet dhe krahasoni ofertat nga kazino të ndryshme. Kjo do t'ju ndihmojë gjeni bonuset më të mira me kërkesa të arsyeshme bastesh dhe kushte të favorshme.
 4. Bashkohuni me programet e besnikërisë: Programet e besnikërisë ofrojnë përfitime dhe shpërblime shtesë për lojtarët e rregullt. Përfitoni nga këto programe për të marrë bonuse ekskluzive, oferta për kthim parash dhe përfitime të tjera.
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Cilat janë kërkesat e bastit në kazinotë celulare?

Kërkesat e basteve në kazinotë celulare i referohen rregullave që diktojnë se sa herë duhet të luani përmes një bonusi përpara se të tërhiqni fitimet. Për shembull, nëse merrni një bonus prej 100 dollarësh me një kërkesë bastesh 30 herë, duhet të vini bast një total prej 3000 dollarësh duke përdorur atë bonus përpara se të mund të nxirrni ndonjë fitim prej tij.

Pse kazinotë celulare vendosin kërkesa për bast?

Kazinotë celulare vendosin kërkesat e basteve për të ruajtur përfitimin. Në fund të fundit, ato janë biznese. Duke i bashkangjitur këto kërkesa bonuseve, ata sigurojnë që lojtarët të mos marrin vetëm paratë e bonusit dhe të vrapojnë, duke inkurajuar një lojë më të zgjatur dhe duke zbutur rrezikun e kazinosë.

Si mund t'i tejkaloj kërkesat e basteve?

Për të mposhtur kërkesat e basteve, filloni duke zgjedhur bonuse me kërkesa më të ulëta. Luaj lojëra që kontribuojnë 100% në këto kërkesa, si lojëra elektronike. Menaxhoni bankrollin tuaj me mençuri dhe përqendrohuni në shijimin e lojërave në vend që të nxitoni për të përmbushur kërkesat.

Çfarë duhet të kërkoj në termat dhe kushtet e bonusit të kazinosë celulare?

Në T&C bonus, kërkoni datën e skadimit të bonusit, bastin maksimal të lejuar dhe cilat lojëra janë të pranueshme. Këta faktorë mund të ndikojnë ndjeshëm në aftësinë tuaj për të përmbushur kërkesat e bastit dhe për të shijuar plotësisht bonusin tuaj.

Si mund të llogaris kërkesat e bastit?

Për të llogaritur kërkesat e bastit, shumëzoni shumën e bonusit me shumëzuesin e bastit. Për shembull, një bonus prej 50 dollarësh me një kërkesë bastesh 40 herë do të thotë që ju duhet të bastni 2000 dollarë (50 dollarë x 40) përpara se të tërhiqni fitimet.

Cilat lojëra duhet të luaj për të përmbushur kërkesat e bastit?

Slots janë zakonisht zgjidhja më e mirë për përmbushjen e kërkesave të basteve pasi ato shpesh kontribuojnë 100%. Megjithatë, është e rëndësishme të kontrolloni përqindjen e kontributit të secilës lojë pasi kjo mund të ndryshojë midis kazinove dhe llojeve të ndryshme të lojës.

Cilat gabime të zakonshme duhet të shmang kur plotësoj kërkesat e bastit?

Shmangni injorimin e termave dhe kushteve, ndjekjen e humbjeve dhe moskuptimin sesi lojërat e ndryshme kontribuojnë në përmbushjen e kërkesave. Gjithashtu, mos mbani gjurmët e progresit tuaj drejt përmbushjes së kërkesave.

Si mund të më ndihmojnë bonuset dhe promovimet në kazinotë celulare?

Bonuset dhe promovimet mund të zgjasin kohën tuaj të lojës dhe të rrisin shanset tuaja për të fituar. Kërkoni bonuse të ulëta ose pa baste, merrni parasysh kufijtë e tërheqjes dhe përfitoni nga programet e besnikërisë për përfitime shtesë.

Si mund ta gjurmoj progresin tim drejt plotësimit të kërkesave për bast?

Mbani një regjistër të detajuar të basteve tuaja, përdorni një llogaritës të llogaritjes së fletëllogaritjes ose basteve, vendosni përkujtues dhe afate për veten tuaj dhe mos hezitoni të kontaktoni mbështetjen e klientit nëse nuk jeni të sigurt për përparimin tuaj.

A ia vlejnë bonuset e kazinosë celulare?

Bonuset e kazinosë celulare mund të vlejnë nëse kanë kërkesa dhe kushte të arsyeshme bastesh. Ata mund të ofrojnë fonde shtesë për të luajtur dhe të rrisin shanset tuaja për të fituar, për sa kohë që i menaxhoni me mençuri.

5 këshillat kryesore për të maksimizuar bonuset e kazinosë celulare

5 këshillat kryesore për të maksimizuar bonuset e kazinosë celulare

Kazinotë celulare ofrojnë mundësi emocionuese për të fituar të mëdha. Në këtë artikull, ne do të ndajmë pesë këshilla për t'ju ndihmuar të maksimizoni bonuset e kazinosë celulare. Pavarësisht nëse jeni një lojtar me përvojë ose i ri në lojë, këto këshilla do t'ju japin një avantazh dhe do t'ju ndihmojnë të përfitoni sa më shumë nga përvoja juaj e lojërave të fatit celular.

Bonuset më të mira të kazinosë celulare për fillestarët

Bonuset më të mira të kazinosë celulare për fillestarët

A jeni gati të përjetoni eksitimin e kazinove celulare? Si fillestar, ju mund të përfitoni nga një shumëllojshmëri bonusesh që janë krijuar posaçërisht për ju. Këto bonuse përfshijnë oferta mirëseardhjeje dhe rrotullime falas, dhe ato kanë për qëllim të përmirësojnë përvojën tuaj të lojërave duke rritur shanset tuaja për të fituar të mëdha. Udhëzuesi ynë ofron një listë gjithëpërfshirëse të bonuseve më të mira të kazinosë celulare që kujdesen për lojtarët e rinj, duke siguruar një fillim emocionues në aventurën tuaj të lojërave të fatit.