Kazinotë celulare më të paguara për pagesat më të mira

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerHenrik JohanssonFact Checker

Vitet e fundit, popullariteti i kazinove celulare është rritur në qiell. Me përparimet në teknologji dhe përdorimin e gjerë të telefonave inteligjentë, lojtarët tani mund të shijojnë lojërat e tyre të preferuara të kazinosë në çdo kohë dhe kudo. Por çfarë i dallon kazinotë celulare me pagesë më të mirë nga pjesa tjetër? E gjitha varet nga përqindja e pagesës.

Përqindja e pagesës, e njohur gjithashtu si norma e kthimit te lojtari (RTP), tregon sasinë e parave që një lojë kazino është programuar t'u kthejë lojtarëve me kalimin e kohës. Një përqindje më e lartë pagese do të thotë që lojtarët kanë një shans më të mirë për të fituar. Kjo është arsyeja pse është thelbësore të zgjidhni kazinotë celulare me normat më të mira të pagesave.

Në këtë udhëzues, ne do të shqyrtojmë faktorët kryesorë që duhen marrë parasysh kur kërkoni për kazinotë celulare me pagesë më të mirë. Ne do t'ju prezantojmë gjithashtu me kazinotë kryesore celulare që ofrojnë pagesat më të larta dhe do të shqyrtojmë lojërat më të njohura të kazinosë me shanset më të mira. Pra, le të fillojmë!

Kazinotë celulare më të paguara për pagesat më të mira

Cilat janë përqindjet e pagesës në kazinotë celulare?

Përqindjet e pagesës, të njohura edhe si kthimi te lojtari (RTP), janë përqindja e shumës totale të bastit që një lojë kazino do t'u paguajë lojtarëve me kalimin e kohës. Për shembull, nëse një lojë slot celular ka një përqindje pagese prej 95%, do të thotë se për çdo 100 dollarë të bastuara, loja do t'u kthejë lojtarëve 95 dollarë. 5 dollarët e mbetur përfaqësojnë avantazhin e shtëpisë, që është fitimi i kazinosë.

Kuptimi i përqindjeve të pagesave është thelbësor kur zgjedh një kazino celulare për të luajtur. Një përqindje më e lartë pagese tregon se kazinoja është më bujare dhe ofron shanse më të mira për të fituar. Është e rëndësishme të theksohet se përqindjet e pagesës llogariten për një periudhë të gjatë kohore dhe mund të ndryshojnë nga loja në lojë. Prandaj, këshillohet të zgjidhni kazinotë celulare që ofrojnë vazhdimisht përqindje të larta pagese.

Lojërat e kazinosë me pagesë më të lartë për celular

Kur bëhet fjalë për lojërat e fatit në celular, disa lojëra kazino ofrojnë norma më të larta pagese se të tjerat. Këto lojëra u ofrojnë lojtarëve shanset më të mira për të fituar dhe mund të rezultojnë në pagesa të konsiderueshme. Le të hedhim një vështrim më të afërt në disa nga lojërat e kazinosë me pagesë më të lartë për celular:

Slots

Slotet janë një element kryesor i çdo kazinoje celulare dhe ofroni mundësinë për të fituar të mëdha. Norma mesatare e RTP e lojërave elektronike në internet është rreth 95-96%, por disa lojëra elektronike kanë norma edhe më të larta RTP. Kërkoni lojëra elektronike me një normë RTP mbi 97% për të rritur shanset tuaja për të fituar. Slotet e njohura me RTP të lartë përfshijnë Blood Suckers (98%), Starmania (97,87%), White Rabbit (97,72%) dhe Guns N' Roses (96,98%).

Për më tepër, disa lojëra elektronike ofrojnë jackpot progresive, të cilat mund të rezultojnë në pagesa masive. Këto xhekpote rriten me kalimin e kohës dhe mund të arrijnë shuma parash që ndryshojnë jetën. Mbani një sy për lojëra elektronike jackpot progresive në kazinotë celulare me pagesë më të mirë për mundësinë për të fituar të mëdha.

Ruletë

Ruleta është një lojë klasike e kazinosë që ofron norma të larta pagese, veçanërisht kur luhet me strategjinë e duhur. Ka variante të ndryshme të ruletës, duke përfshirë ruletën amerikane, ruletën evropiane dhe ruletën franceze. Nëse është e mundur, zgjidhni ruletën franceze, pasi ajo ofron normën më të lartë të RTP deri në 98.65%.

Ruleta franceze përmban një zero të vetme në timon dhe ofron rregullin "en burg" ose "la partage", i cili rimburson 50% të bastit tuaj nëse topi bie në zero. Ruleta evropiane është një tjetër opsion i mirë, me një RTP prej 97.3% për shkak të zeros së vetme. Nga ana tjetër, ruleta amerikane duhet të shmanget për shkak të normës së saj më të ulët RTP prej 94.74% të shkaktuar nga prania e xhepave zero të vetëm dhe të dyfishtë në timon.

Blackjack

Blackjack konsiderohet gjerësisht si loja e kazinosë me normat më të larta të pagesave. Disa variante virtuale blackjack kanë një avantazh shtëpie deri në 0.13%, duke rezultuar në një normë RTP prej 99.87%. Për të përfituar nga këto norma të larta pagese, është e rëndësishme të përdorni strategjinë e duhur kur luani blackjack.

Duke ndjekur strategjinë bazë të blackjack-ut dhe duke përdorur vendimmarrje të shëndoshë, ju mund të maksimizoni shanset tuaja për të fituar dhe të shijoni norma të larta pagese. Kërkoni për kazino celulare që ofrojnë variante të ndryshme blackjack dhe zgjidhni atë që i përshtatet preferencave dhe stilit tuaj të lojës.

Bakarat

Baccarat është një tjetër lojë e njohur kazino që ofron norma të larta pagese. Përqindja e RTP në baccarat ndryshon në varësi të llojit të bastit që vendosni. Bastet në dorën e bankierit rezultojnë në një RTP prej 98.96%, duke e bërë atë bastin më të mirë për sa i përket normave të pagesës. Ndërsa dora e bankierit fiton më shpesh, një komision prej 5% aplikohet për bastet fituese të bankierëve, duke rezultuar në një RTP pak më të ulët prej 98.96%.

Nëse preferoni të vini bast në dorën e lojtarit, RTP është pak më e ulët në 98.76%. Shmangni bastet e barazimit, pasi ato kanë normën më të ulët të RTP prej vetëm 85,64%. Kërkoni për kazino celulare që ofrojnë një shumëllojshmëri lojërash baccarat dhe zgjidhni atë që ofron tarifat më të mira të pagesës.

Keno

Keno është një lojë në stilin e lotarisë që ofron tarifa të ndryshme pagesash në varësi të lojës specifike që luani. Disa lojëra keno kanë norma të larta RTP deri në 98,75%, duke u ofruar lojtarëve shanse të shkëlqyera për të fituar. Megjithatë, lojërat e tjera keno kanë norma më të ulëta RTP, kështu që është e rëndësishme të rishikoni me kujdes tarifat e pagesës përpara se të luani.

Kazinotë më të mira celulare me pagesë do të ofrojnë informacion në lidhje me tarifat RTP të lojërave të tyre keno, duke ju lejuar të merrni vendime të informuara. Nëse ju pëlqen emocioni i lojërave të stilit të lotarisë, keno mund të jetë një zgjedhje e shkëlqyer me potencialin për pagesa të konsiderueshme.

Duke zgjedhur këto lojëra kazino me pagesë të lartë për celular, ju mund të rrisni shanset tuaja për të fituar dhe të shijoni një përvojë lojrash emocionuese dhe shpërblyese.

Si të zgjidhni kazinotë celulare me pagesat më të mira

Zgjedhja e kazinove celulare me pagesat më të mira mund të përmirësojë shumë përvojën tuaj të lojërave dhe të rrisë shanset tuaja për të fituar. Për t'u siguruar që zgjidhni kazinonë e duhur celulare, merrni parasysh faktorët e mëposhtëm:

 • Përzgjedhja dhe shumëllojshmëria e lojërave.kazinotë celulare me pagesë më të mirë ofrojnë një gamë të gjerë lojërash nga ofrues të ndryshëm softuerësh. Kërkoni kazino që ofrojnë një përzgjedhje të larmishme lojërash elektronike, lojëra tavoline, lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë dhe më shumë. Për më tepër, merrni parasysh përqindjet e pagesës së lojërave për të maksimizuar shanset tuaja për të fituar.
 • Metodat bankare dhe shpejtësitë e pagesës. Merrni parasysh metodat bankare të ofruara nga kazinoja celulare dhe shpejtësinë e pagesave. Kazinotë celulare me pagesë më të mirë ofrojnë një shumëllojshmëri opsionesh të sigurta dhe të përshtatshme për depozitime dhe tërheqje. Për më tepër, ata përpunojnë shpejt kërkesat për tërheqje, duke siguruar që ju të merrni fitimet tuaja në kohën e duhur.
 • Transparenca e kushteve. Transparenca është thelbësore kur bëhet fjalë për lojërat e fatit në internet. Kazinotë më të mira celulare me pagesë janë transparente për termat dhe kushtet e tyre, duke përfshirë kushtet e bonusit, kërkesat e basteve dhe politikat e pagesës. Kërkoni kazino që shfaqin qartë këtë informacion dhe veprojnë me integritet.
 • Promovimet dhe bonuset. Merrni parasysh promovimet dhe bonuset e ofruara nga kazinoja celulare. Kërkoni për kazinotë që ofrojnë bonuse bujare dhe transparente me kërkesa realiste për lojëra. Këto bonuse mund të rrisin shanset tuaja për të fituar dhe të përmirësojnë përvojën tuaj të përgjithshme të lojërave.
 • Programi VIP. Kazinotë celulare me pagesë më të mirë ofrojnë programe VIP që shpërblejnë lojtarët besnikë me përfitime dhe shpërblime ekskluzive. Merrni parasysh programin VIP dhe përfitimet që ai ofron, si mbështetja e personalizuar e klientit, tërheqjet më të shpejta dhe kufijtë më të lartë të depozitave. Një program gjithëpërfshirës VIP mund të përmirësojë shumë përvojën tuaj të lojërave dhe të rrisë shanset tuaja për të fituar.
 • Ofertë e plotë. Së fundi, merrni parasysh ofertën e përgjithshme të kazinosë celulare. Kërkoni kazino që ofrojnë një ndërfaqe miqësore për përdoruesit, grafikë me cilësi të lartë dhe lojë të qetë. Për më tepër, merrni parasysh mbështetjen e klientit dhe masat e sigurisë të ofruara nga kazinoja. Duke marrë parasysh ofertën e plotë të kazinosë celulare, ju mund të siguroni një përvojë pozitive të lojërave dhe të maksimizoni shanset tuaja për të fituar.

Strategji për maksimizimin e pagesave në kazinotë celulare

Ndërsa kazinotë celulare ofrojnë eksitimin e lojërave të fatit në lëvizje, është e rëndësishme t'i qaseni lojës tuaj me një strategji për të maksimizuar pagesat tuaja. Këtu janë disa strategji që mund t'ju ndihmojnë të rritni fitimet tuaja në kazinotë celulare.

 1. Buxhetimi: Vendosni për një shumë specifike që jeni të kënaqur të shpenzoni dhe mos shkoni përtej saj. Në këtë mënyrë, ju shmangni shpenzimet e tepërta dhe ndjekjen e humbjeve.
 2. Përdorni Bonuset: Kazinotë celulare shpesh japin bonuse si rrotullime falas ose oferta të mirëseardhjes. Përdorni këto për të përforcuar kapitalin tuaj të lojës. Sidoqoftë, kontrolloni gjithmonë kushtet, veçanërisht kërkesat e basteve, për t'u siguruar që ato janë të favorshme.
 3. Zgjidhni me mençuri: Zgjidhni lojëra të njohura për shanse të mira, të tilla si lojëra elektronike, blackjack ose ruletë. Njihuni me strategjitë e këtyre lojërave për të përmirësuar më tej shanset tuaja për të fituar.
 4. Dije kur të ndalosh: Ndërsa fitimi është emocionues, kuptoni se kur ta quani atë në ditë. Duke vendosur kufij të qartë dhe duke iu përmbajtur atyre, ju ruani të ardhurat tuaja dhe ruani një përvojë të këndshme kumari.

Të mirat dhe të këqijat e të luajturit në aplikacionet e kazinosë celulare

Aplikacionet e kazinosë celulare janë bërë gjithnjë e më të popullarizuara në mesin e lojtarëve që duan të luajnë bixhoz në telefonat inteligjentë dhe tabletët e tyre. Këto aplikacione ofrojnë një mënyrë të përshtatshme dhe miqësore për përdoruesit për të hyrë në lojërat tuaja të preferuara të kazinosë në lëvizje. Sidoqoftë, si çdo teknologji, aplikacionet e kazinosë celulare kanë të mirat dhe të këqijat e tyre.

Të mirat:

 • Komoditeti: Aplikacionet e kazinosë celulare ju lejojnë të luani lojërat tuaja të preferuara nga kudo dhe në çdo kohë, me kusht që të keni një lidhje interneti, duke e bërë lojën më të aksesueshme dhe më të këndshme.
 • Përvoja e optimizuar e përdoruesit: Këto aplikacione janë krijuar posaçërisht për pajisjet celulare, duke siguruar që lojërat të jenë të përshtatshme për ekranet më të vegjël dhe kontrollet me prekje, duke ofruar një përvojë më të qetë dhe më të thellë.
 • Bonuset ekskluzive: Përdoruesit e aplikacioneve shpesh mund të kenë akses në bonuse dhe promovime ekskluzive, të cilat nuk janë të disponueshme për përdoruesit e desktopit, duke siguruar fonde shtesë për lojën dhe duke rritur shanset për të fituar.

Disavantazhet:

 • Zgjedhja e kufizuar e lojës: Aplikacionet celulare mund të ofrojnë më pak zgjedhje lojërash në krahasim me homologët e tyre në desktop për shkak të kufizimeve të pajisjeve celulare në fuqinë përpunuese dhe ruajtjen.
 • Problemet e përputhshmërisë: Jo të gjitha aplikacionet funksionojnë në të gjitha pajisjet, me disa modele të vjetra që luftojnë me përputhshmërinë. Kontrollimi i kërkesave të sistemit përpara shkarkimit është thelbësor për të shmangur probleme të tilla.+

Image

Promovimet dhe bonuset e kazinosë celulare për maksimizimin e pagesave

Kazinotë celulare janë të njohura për promovimet dhe shpërblimet e tyre bujare, të cilat mund të rrisin ndjeshëm pagesat tuaja dhe të përmirësojnë përvojën tuaj të lojërave. Këtu janë disa lloje të zakonshme të promovime dhe bonuse të kazinosë celulare nga të cilat duhet të përfitoni.

Bonuset e mirëseardhjes janë lloji më i zakonshëm i promovimit të ofruara nga kazinotë celulare. Këto bonuse janë krijuar për të tërhequr lojtarë të rinj dhe shpesh vijnë në formën e një bonusi të ndeshjes së depozitave. Për shembull, një kazino celulare mund të ofrojë një bonus ndeshjeje 100% deri në 200 dollarë, që do të thotë se nëse depozitoni 100 dollarë, kazinoja do t'ju japë 100 dollarë shtesë për të luajtur. Bonuset e mirëseardhjes mund t'ju ofrojnë fonde shtesë për të eksploruar kazinonë celulare dhe për të rritur shanset tuaja për të fituar.

Rrotullimet falas janë një tjetër promovim popullor i ofruar nga kazinotë celulare. Këto bonuse ju lejojnë të rrotulloni rrotullat e një loje të zgjedhur slot pa përdorur paratë tuaja. Çdo fitim që grumbulloni nga rrotullimet falas zakonisht kreditohen në bilancin tuaj të bonusit dhe i nënshtrohen kërkesave të bastit. Rrotullimet falas janë një mënyrë e shkëlqyer për të provuar lojëra të reja slot dhe potencialisht për të fituar para të vërteta pa rrezikuar fondet tuaja.

Bonuset pa depozite janë bonuse që u jepen lojtarëve pa kërkuar një depozitë. Këto bonuse janë zakonisht më të vogla në vlerë në krahasim me bonuset e depozitave, por mund t'ju ofrojnë një shans për të fituar para të vërteta. Bonuset pa depozite janë një mënyrë e shkëlqyer për të testuar një kazino celulare dhe lojërat e saj pa rrezikuar paratë tuaja.

Bonuset e rifreskimit janë promovime që u ofrohen lojtarëve ekzistues për t'i inkurajuar ata të bëjnë depozita shtesë. Këto bonuse janë zakonisht një përqindje e përputhjes me depozitën tuaj dhe mund t'ju ofrojnë fonde shtesë për të vazhduar të luani. Bonuset e ringarkimit janë një mënyrë e shkëlqyer për të zgjatur lojën tuaj dhe për të rritur shanset tuaja për të fituar.

Është e rëndësishme të theksohet se të gjitha promovimet dhe bonuset vijnë me terma dhe kushte që duhet të përmbushni përpara se të mund të tërhiqni fitimet tuaja. Këto kushte shpesh përfshijnë kërkesat e basteve, të cilat diktojnë numrin e herëve që duhet të vendosni bast shumën e bonusit përpara se të konvertohet në para reale. Sigurohuni që të lexoni dhe kuptoni termat dhe kushtet e promocioneve përpara se t'i pretendoni ato për të siguruar një përvojë të qetë dhe të këndshme lojrash.

Këshilla për menaxhimin e bankrollit tuaj në kazinotë celulare

Menaxhimi efektiv i bankrollit është thelbësor kur bëhet fjalë për maksimizimin e pagesave tuaja dhe për të shijuar një përvojë të qëndrueshme kumari. Këtu janë disa këshilla për menaxhimin e bankrollit tuaj në kazinotë celulare:

 • Vendosni një buxhet: Përpara se të luani, vendosni se sa mund të përballoni të shpenzoni dhe qëndroni në të, duke shmangur shpenzimet e tepërta dhe ndjekjen e humbjeve, edhe nëse jeni duke fituar.
 • Filloni nga e vogla: Filloni me baste më të vogla dhe rritini ato ndërsa fitoni më shumë dhe vendosni gjithmonë kufij të basteve për të shmangur rrezikun e tepërt menjëherë.
 • Ndiqni aktivitetet tuaja: Kontrolloni rregullisht fitoret dhe humbjet tuaja për të kuptuar më mirë zakonet tuaja të lojërave të fatit dhe për të vendosur se cilat lojëra dhe strategji funksionojnë më mirë për ju.
 • Përdorni mjetet e përgjegjshme të lojërave të fatit: Përdorni mjetet e ofruara nga kazinotë si kufijtë e depozitave dhe opsionet e vetëpërjashtimit për të mbajtur kumarin tuaj nën kontroll dhe të këndshëm.
 • Dini kur të ndaloni: Nëse e gjeni veten duke shpenzuar tepër ose duke ndjekur humbje, është koha të tërhiqeni dhe të rivlerësoni zakonet tuaja.

Duke ndjekur këto këshilla, ju mund të menaxhoni në mënyrë efektive bankrollin tuaj dhe të maksimizoni pagesat tuaja në kazinotë celulare. Mos harroni se kumari duhet të jetë një formë argëtimi dhe është e rëndësishme luaj me përgjegjësi dhe brenda mundësive tuaja.

Gjetja e kazinosë celulare më të mirë me pagesë për nevojat tuaja të lojërave

Zbulimi i kazinove celulare me pagesë më të mirë mund t'i bëjë lojërat tuaja më argëtuese dhe t'ju sjellë më shumë fitore. Kur zgjidhni një kazino celulare, mendoni nëse është e licencuar, llojet e lojërave që ka, si mund të bankoni me to dhe rregullat e tërheqjes së tyre. Shkoni për kazinotë celulare që kanë pagesa të larta dhe shumë lojëra me pagesë të lartë.

Për të fituar më shumë, bëni një buxhet, përdorni promovime dhe bonuse dhe zgjidhni lojëra me shanse të mira fitimi. Mbani një sy në fitoret dhe humbjet tuaja dhe vendosni kufij për të menaxhuar mirë paratë tuaja. Përdorni mjete që ju ndihmojnë të luani kumar në mënyrën e duhur dhe sigurohuni që të zgjidhni një kazino të sigurt dhe të drejtë.

Duke zgjedhur kazinonë dhe lojërat e duhura, ju keni një shans më të mirë për të fituar dhe do të kaloni një kohë të mirë duke luajtur. Kontrolloni listën CasinoRank për të gjetur kazinotë më të mira celulare, merrni aplikacionin dhe filloni të luani! Mos harroni të luani me përgjegjësi dhe shijoni lojën!

Pra, çfarë po prisni? Hidhuni në lojërat e fatit celular, gjeni kazinotë më të mira me pagesë për celular dhe shkoni pas atyre fitimeve të mëdha. Paç fat!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Cila është përqindja e pagesës ose norma RTP në kazinotë celulare?

Përqindja e pagesës ose norma e kthimit te lojtari (RTP) është shuma e parave që një lojë kazino është programuar t'ua kthejë lojtarëve me kalimin e kohës. Tregon probabilitetin për të fituar në një lojë; sa më e lartë të jetë shkalla e RTP, aq më e madhe është mundësia për të fituar.

Pse është e rëndësishme të merret parasysh norma RTP kur zgjedh një lojë kazino celulare?

Norma RTP i lejon lojtarët të vlerësojnë fitimet dhe humbjet e tyre të mundshme me kalimin e kohës, duke u mundësuar atyre të zgjedhin lojëra që ofrojnë shanset më të mira për të fituar dhe pagesat më të larta.

Cilat lojëra kazino ofrojnë në përgjithësi normat më të larta të pagesave?

Blackjack, French Roulette dhe Baccarat në përgjithësi ofrojnë norma të larta pagese, me disa variante blackjack që kanë një normë RTP prej 99.87%.

Si mund të maksimizohen pagesat kur luani në kazinotë celulare?

Për të maksimizuar pagesat, lojtarët duhet të menaxhojnë bankrollin e tyre në mënyrë efektive, të përdorin bonuse dhe promovime, të zgjedhin lojëra me norma të larta RTP dhe të përdorin strategji efektive specifike për secilën lojë.

Çfarë duhet të kërkojnë lojtarët kur zgjedhin kazinotë celulare me pagesat më të mira?

Lojtarët duhet të marrin në konsideratë zgjedhjen dhe shumëllojshmërinë e lojërave, metodat bankare dhe shpejtësitë e pagesave, transparencën e kushteve, promovimet dhe bonuset, programet VIP dhe ofertën e përgjithshme të kazinosë celulare.

Cilat lojëra elektronike të celularit njihen për tarifa të larta RTP?

Lojërat me lojëra elektronike celulare të njohura për norma të larta RTP përfshijnë Blood Suckers (98%), Starmania (97,87%), White Rabbit (97,72%) dhe Guns N' Roses (96,98%).

Si mund të maksimizojnë lojtarët pagesat e tyre në Ruletë?

Lojtarët mund të maksimizojnë pagesat e tyre në Ruletë duke zgjedhur variante me RTP të larta si ruleta franceze (deri në 98,65%) dhe duke përdorur strategjitë e duhura. Zgjedhja për ruletën evropiane në vend të asaj amerikane mund të rrisë shanset për të fituar për shkak të RTP-së më të lartë të së parës.

Pse Blackjack konsiderohet një lojë me pagesë të lartë në kazinotë celulare?

Blackjack konsiderohet një lojë me pagesë të lartë pasi disa nga variantet e saj kanë një avantazh jashtëzakonisht të ulët të shtëpisë, që shkon deri në 0.13%, që rezulton në një normë RTP prej 99.87%. Duke përdorur strategji të sakta, lojtarët mund të maksimizojnë ndjeshëm shanset e tyre për të fituar në Blackjack.

Si kontribuojnë jackpotet progresive në pagesat e larta në lojëra elektronike?

Xhekpotet progresive kontribuojnë në pagesa të larta pasi rriten me kalimin e kohës me çdo bast të vendosur dhe mund të arrijnë shuma që ndryshojnë jetën. Fitimi i një xhekpoti progresiv mund të rezultojë në pagesa masive, duke i bërë ato një opsion tërheqës për lojtarët që kërkojnë fitime të larta.

Cilët faktorë mund të ndikojnë në RTP të lojërave Baccarat?

Lloji i bastit të vendosur mund të ndikojë në RTP në Baccarat. Bastet në dorën e bankierit ofrojnë RTP-në më të lartë prej 98,96%, ndërsa bastet në dorën e lojtarit kanë një RTP prej 98,76%. Bastet e barazimit në përgjithësi duhet të shmangen për shkak të RTP-së së tyre më të ulët prej 85,64%.

Pse këshillohet të zgjidhni kazinotë celulare që ofrojnë vazhdimisht përqindje të larta pagese?

Zgjedhja e kazinove celularë që ofrojnë vazhdimisht përqindje të larta pagese është e këshillueshme pasi tregon se kazinoja është më bujare, duke u ofruar lojtarëve shanse më të mira për të fituar me kalimin e kohës në lojëra të ndryshme.