5 pyetjet më efektive për zgjedhjen e kazinosë celulare

Lajme

2022-06-01

Benard Maumo

Sipas Statista, përdoruesit e smartfonëve në mbarë botën aktualisht janë 6,7 miliardë. Kjo do të thotë që entuziastët e kazinosë kanë më shumë gjasa të fillojnë të luajnë lojërat e kazinosë celulare në telefonat inteligjentë në vend të desktopëve. Megjithatë, lojtarët e rinj mund të kenë nevojë për disa udhëzime shtesë paraprakisht se si të zgjedhin kazinonë e përsosur celular midis të gjitha zgjedhjeve të mundshme. Pra, sot nëse jeni ende duke mësuar tregtinë tuaj në industrinë e ndërlikuar të lojërave të fatit. Më pas, këtu janë disa këshilla të tjera për zgjedhjen e një kazinoje celulare që mund t'i besoni. Tani, le të zhytemi menjëherë! 

Gjëja e parë që duhet të pyesni përpara se të shkarkoni një aplikacion kazino celular është për sigurinë e kazinosë. Kështu që…

A është kazinoja e sigurt dhe e sigurt?

Mos bëni kompromis nëse nuk ndiheni plotësisht të sigurt duke depozituar para. Siguria e informacionit tuaj financiar dhe e fondeve në kazino duhet të jetë shqetësimi juaj kryesor. 

Pra, luani vetëm në një të licencuar dhe kazino celulare e rregulluar për përvojën më të sigurt të lojës. Për shembull, lojtarët në Mbretërinë e Bashkuar duhet të shikojnë nëse Komisioni i Lojërave të Fatit licencon faqen e internetit të kazinosë.

 Nëse është një kazino në det të hapur, duhet të akreditohet nga Qeveria e Gjibraltarit, Autoriteti i Lojërave të Maltës, etj.

Kazinoja celulare duhet të përdorë gjithashtu një sistem enkriptimi me cilësi të lartë për të mbrojtur transaksionet e parave. Për të verifikuar nëse kazinoja është e koduar SSL, 

  • Prekni "_bllokoj_" nënshkruani në lidhjen URL.

Në fakt, vetëm shenja është provë e mjaftueshme që kazinoja është e sigurt dhe e ligjshme. Nuk është këshilla më argëtuese? E kuptojmë 🤷‍♂️

Le të vazhdojmë, këto janë teknikat e sakta që lojtarët me përvojë i zotërojnë për të filluar të fitojnë. Pyetja tjetër që duhet të bëni është…

A ka kazino një aplikacion celular?

Pothuajse te gjitha kazinove celulare janë në përputhje me shfletuesit e internetit HTML5. Me fjalë të tjera, lojtarët mund t'i qasen këtyre shërbimeve nëpërmjet shfletuesve të përditësuar të internetit si Chrome ose Safari. 

Edhe pse funksionon gjatë gjithë kohës, disa kazino celularë pëlqejnë 22 Bast ngrije një shkallë më të lartë me aplikacionet Android dhe iPhone. Thjesht konfiguroni një llogari dhe prekni aplikacionin për të luajtur. Është kaq e lehtë!

Por mos luani vetëm në çdo aplikacion kazino celular. Aplikacioni celular duhet të jetë i rregulluar mirë dhe i përshtatshëm për përdoruesit. Ndërfaqja duhet të dizajnohet në stilin e faqes në lojë dhe të funksionojë pa probleme. Thjesht thuaj, duhet të ofrojë të njëjtin funksionalitet si shfletuesi i internetit pa kompromentuar. 

Nëse të luash falas me para të vërteta është me interes për ty, atëherë tjetri është ndoshta i preferuari…

Cilat janë promovimet në dispozicion?

Bonuset dhe promovimet janë një tregues që kazinoja celulare vlerëson vendimin tuaj për t'u bashkuar me to. Kazinoja duhet të ketë një fushatë aktive bonus për lojtarët e rinj dhe besnikë. 

Lojtarët e rinj duhet të kërkojnë një kazino me një bonus pa depozitë, ku rrotullimet falas ose paratë e bonusit përdoren vetëm për krijimin e një llogarie. Nëse nuk mund ta gjeni, duhet të mjaftojë një bonus pa depozitë.

Për lojtarët besnikë, kazinoja duhet të ofrojë promovime javore ose mujore për kthimin e parave, shpërblime të shpeshta të depozitave dhe trajtime VIP. 

Pavarësisht nga lloji i lojtarit që jeni, lexoni gjithmonë me kujdes kushtet e bonusit. Konfirmoni që kërkesat e bastit janë mjaft miqësore dhe proporcionale me shpërblimin. 

A ndiheni gati për të filluar kërkimin për një kazino të re celulare? Nëse jo, atëherë vazhdoni të lexoni. 

Kush janë ofruesit e softuerit?

Në jetë, marka ka shumë rëndësi, gjë që vlen edhe për industrinë e lojërave të fatit celular. Puna është se grumbulluesit më të shquar të përmbajtjes ofrojnë lojëra më të drejta dhe më argëtuese. Për këtë arsye, zgjidhni lojërat e kazinosë celulare të ofruara nga Microgaming, NetEnt, Evolution Gaming, Thunderkick, Betsoft dhe opsione të tjera të besueshme.

Përveç kësaj, lëvizni poshtë faqen kryesore të kazinosë celulare për të ditur nëse lojërat janë testuar për drejtësi nga organe të pavarura. Kazinotë më të mira celulare tregojnë prova të testimit nga organe si eCOGRA, iTech Labs ose Gaming Associates. 

Dhe e fundit, por jo më pak e rëndësishme, nëse dhe kur keni nevojë për ndihmë, pyetja tjetër është të paktën po aq e rëndësishme sa pjesa tjetër.

Cila është cilësia e shërbimit ndaj klientit?

Cilësia e mbështetjes shërbimi në kazino duhet të shënojë të gjitha kutitë përpara se të bashkohet. Së pari, mbështetja duhet të jetë e disponueshme shtatë ditë në javë. Gjithashtu, anglishtja duhet të jetë gjuha kryesore, megjithëse gjuhët e tjera të njohura evropiane duhet ta bëjnë këtë. 

Është gjithashtu thelbësore të përcaktohet se sa shpejt ekipi mbështetës u përgjigjet pyetjeve dhe përmes çfarë kanalesh. Këto ditë, minimumi duhet të jetë përmes emailit ose bisedës në internet. Përsëri, kazino celulare 22bet përmbush të gjitha këto kërkesa, nëse jo më shumë.

konkluzioni

Tani duhet të jeni gati për të luajtur lojën tuaj të parë të kazinosë celulare. Përveç këshillave të diskutuara më sipër, shikoni metodat e disponueshme bankare, kohëzgjatjen dhe kufijtë e tërheqjes, si dhe numrin e lojërave. Shikoni, nuk është asgjë e komplikuar!

Lajmi i fundit

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti
2022-09-21

Depozita me telefon kundrejt kazinove me karta krediti

Lajme