6 Këshilla të provuara për kursimin e parave për lojërat e fatit në internet

Lajme

2021-06-11

Eddy Cheung

Kumari online po bëhet normë këto ditë. Shumica e lojtarëve tani po heqin dorë nga udhëtimet e gjata në kazinotë e mbipopulluara në tokë në favor të kazinove në internet. Kjo, në vetvete, është një teknikë tjetër efikase e kursimit të kostos, siç do të diskutohet më vonë në këtë artikull. Por cilat këshilla të tjera mund të përdorni për të luajtur me përgjegjësi dhe për të kursyer sa më shumë para? Ky artikull hedh një vështrim!

6 Këshilla të provuara për kursimin e parave për lojërat e fatit në internet

Krijoni një buxhet për lojërat e fatit

Tronditja dhe joshja e lojërat e fatit celular mund t'ju lërë duke shtypur shifrat derisa llogaria juaj bankare të lexohet negative. Pra, për të mos falimentuar, krijoni një buxhet për lojërat e fatit dhe ndajeni atë në pjesë më të vogla. Ideja është të shmangni depozitimin e të gjithë bankrollit në llogarinë tuaj të lojërave të fatit.

Për shembull, nëse keni një bankroll prej 1000 dollarësh, ndajeni atë në dhjetë pjesë prej 100 dollarësh secila. Këto para duhet të mjaftojnë për të luajtur bixhoz për dhjetë ditë pa drejtuar bankomatit më të afërt. Në përgjithësi, planifikoni veten në mënyrë të përsosur për të pasur sukses.

Luaj online kurdo që të jetë e mundur

Për një kumarxhi me përvojë, asgjë nuk e kalon argëtimin e të luajturit në një mjedis kazinoje të jetës reale. Këtu, lojtarët takohen dhe shkëmbejnë ide apo edhe krijojnë miq të rinj në proces. Gjithashtu, dritat shumëngjyrëshe të shoqëruara me tingujt e automatëve mund ta bëjnë festimin e një fitoreje dhe humbjen e zisë një përvojë të paharrueshme.

Megjithatë, të luash jashtë linje të ekspozon ndaj shpenzimeve të panevojshme. Shpesh, ju mund të dëshironi të rrëmbeni disa shishe pije alkoolike për ju dhe miqtë tuaj. Dhe kjo nuk përfshin paratë që shpenzoni për të udhëtuar në kazino. Prandaj, mbushni telefonin ose laptopin tuaj dhe shijoni një përvojë reale në dhomën e tregtarëve të drejtpërdrejtë.

Shfrytëzoni bonuset

Kjo tingëllon mjaft e qartë, apo jo? Megjithatë, shumica e lojtarëve bëjnë gabim duke injoruar bonuse shumë të rëndësishme të kazinosë. Këto shpërblime vijnë në formën e rrotullimeve falas, kthimit të parave, parave të ndeshjes, e kështu me radhë. Duke kërkuar këto bonuse, ju do të zgjasni qëndrimin tuaj në kazino dhe do të fitoni diçka në këmbim. Mos harroni, shumica e kazinove celularë të rregulluar u ofrojnë lojtarëve baste falas vetëm për instalimin e aplikacioneve të tyre. Pra, mos e humbisni këtë paketë unike.

Luaj lojëra të aftësive

Lojtarët me përvojë të kazinosë e dinë se të gjitha lojërat nuk janë të barabarta. Shpesh, këto lojëra vijnë në dy grupe - lojëra fati dhe lojëra aftësish. Në këtë drejtim, luani gjithmonë lojëra që ju lejojnë të përdorni një strategji fituese.

Për shembull, video poker dhe blackjack lejojnë një strategji lojërash për të reduktuar skajin e shtëpisë në më pak se 1%. Nga ana tjetër, variantet e bazuara në fat si lojëra elektronike video janë më të vështira për t'u mposhtur sepse ju duhet vetëm një rrotullim dhe të prisni për rezultatin. Në përgjithësi, mësoni këto lojëra tavoline dhe kurseni xhepin tuaj.

Shikoni shumën e bastit

Pothuajse të gjitha lojërat e disponueshme në kazinonë tuaj të preferuar celulare kanë shuma minimale/maksimale të basteve. Në atë rast, hidhini një vështrim të mprehtë aksioneve minimale dhe maksimale që mund të bëni dhe krahasojeni atë me bankrollin tuaj. Nëse jeni adhurues i lojërave elektronike të videove, lojërat me një bast minimal prej 0,10 dollarësh dhe një bast maksimal prej 100 dollarësh duhet të jenë mjaft të mira. Mundohuni të bëni baste të vogla si baste prej 5 dollarësh për të kursyer bankrollin tuaj.

Largohu kur të fitosh

Lojërat e përgjegjshme kanë të bëjnë me heqjen dorë kur është koha për të shkuar. Ju nuk keni nevojë të vazhdoni të luani vetëm sepse fati ju ka buzëqeshur një herë. Siç u tha më parë, shtëpia ka gjithmonë avantazhin matematikor, që do të thotë se bastet tuaja të mëvonshme ka shumë të ngjarë të rezultojnë në humbje. Prandaj, largohuni sapo të shtoni diçka në bankrollin tuaj. Gjithashtu, mësoni të hidhni një peshqir kur nuk është dita juaj.

konkluzioni

Këto janë disa këshilla për kursimin e parave që padyshim do të jenë të dobishme kur bëni baste online. Është jetike të kuptojmë se kumari ka të bëjë kryesisht me fatin, kështu që planifikimi është mënyra më e sigurt për lojërat e përgjegjshme të fatit. Gjithashtu, lini jashtë emocionet, nëse jeni duke fituar apo duke humbur. Thjesht luani për argëtim dhe në një kazino celulare të rregulluar. Adios!

Të rejat e fundit

Relax Gaming kurorëzon milionerin e tij më të ri të Jackpot-it me Megapagues në Unibet
2023-09-03

Relax Gaming kurorëzon milionerin e tij më të ri të Jackpot-it me Megapagues në Unibet

Lajme